Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski internet >> PC >> laptop. Jednostavno ne radi..!

[es] :: SOHO Networking :: Kablovski internet >> PC >> laptop. Jednostavno ne radi..!

[ Pregleda: 4486 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.6.*



Profil

icon Kablovski internet >> PC >> laptop. Jednostavno ne radi..!01.01.2008. u 22:44 - pre 198 meseci
Pozdrav ljudi.

Imam kablovski internet. Modem je UTP-om spojen na PC. Sa strane ima laptop kojim bi zelio surfati netom ali bezicno.
Nabavio sam wifi karticu i ubacio u PC, nastimao sta sam znao i mogao.
Znaci, PC mi je server. File sharing izmedju laptopa i PC-a radi bez problema, ko' u prici, ali internet ne! Na PC-u imam internet.
Na laptopu nemam konekcije. Sve sam pokusao i nikako mi ne polazi za rukom da to postimam kako treba.

PC od modema dobija IP (DHCP) i ona je dinamicka. Moze li mi tko napisati primjer konfiguracije pa da to probam..?
>> PC LAN mora biti dinamicka IP.
=============================
>> PC WiFi kartica : (koje postavke) ??
>> Laptop WiFi: (koje postavke) ??? - koji gateway itd. ?

Da napomenem da je na laptopu Vista, a na PC-u XP.

Hvala!
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Kablovski internet >> PC >> laptop. Jednostavno ne radi..!02.01.2008. u 00:49 - pre 198 meseci
Potrebno je da uključiš ICS (Internet Connection Sharing) na interfejsu koji je vezan za kablovski modem. Lepo objašnjenje je dato u Top temi http://www.elitesecurity.org/t...ostavljana-pitanja-umrezavanju.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kablovski internet >> PC >> laptop. Jednostavno ne radi..!

[ Pregleda: 4486 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.