Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Istorija - predpostavlja da je cela istorija falsifikovana u 17 veku...

[es] :: Nauka :: Istorija - predpostavlja da je cela istorija falsifikovana u 17 veku...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25935 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
195.252.80.*



+1 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 04:23 - pre 249 meseci
Volim svoj narod i mislim da nisam sklon preterivanju o njemu... On sigurno nije najstariji narod, ali sasvim sigurno pripada u grupu najstarijih naroda i civilizacija.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 04:52 - pre 249 meseci
Citat:
cbbj:
Volim svoj narod i mislim da nisam sklon preterivanju o njemu... On sigurno nije najstariji narod, ali sasvim sigurno pripada u grupu najstarijih naroda i civilizacija.


i šta s' tim? kakve to veze ima sa bilo čim? se sad osećaš superiornije od nekog nemca? crnca? albanca? amerikanca?


nemam reči da opišem koliko to smatram besmislenim...
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 05:22 - pre 249 meseci
Ja bih samo voleo da saznam u kojoj školi radi dotična nastavnica.

Naime, dok ovo ne postane normalna zemlja i dok se ne stvore mehanizmi da takve kreature automatski gube licencu za rad, voleo bih da izbegnem da jednog dana ona "podučava" moje dete.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 10:35 - pre 249 meseci
Svaki covek je potomak para roditelja, cetvorke baba i deda (dva po dva, naravno), osmorke praroditelja itd...

Prema tome, svako ljudsko bice vodi poreklo od najstarijeg naroda.

Cela rasprava je besmislena, osim ako zelite da utvrdite kolika je ("rodbinska") bliskost vaseg i nekog drugog zasebnog naroda, ali rasprava o apsolutnoj starosti svog naroda je smesna.

Istoriju ostavite na miru, od stare slave se ionako ne zivi. Grci, Egipcani i drugi poznati narodi starog veka nisu slavni zbog starosti, nego zbog umetnickih i filosofskih dela univerzalnog karaktera, zbog stvari koje su koristile ne samo njima nego svim ljudima i narodima sveta (Malcice je pomoglo i to sto su u svoje vreme veoma prosirili svoj uticaj neintelektualnim sredstvima, pa je odonda ostalo puno materijala). Nikad nije kasno da se udje u istoriju sa necim dobrim, ako imamo.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 12:52 - pre 249 meseci
Ja svakako ne zelim da vise ulazim u rapsravu oko evolucije, vidim da je srki odgovorio otprilike vrlo slicno kako bih i ja to rekao. Tu pomoci nema, postoje knjige, postoje eksperimenti itd...

Jedino mogu da kazem da me je bas nasmejalo pominjanje Aristotela u kontekstu kreacionista. Doticni je zasluzan i za odrzavanje geocentricnog sistema koji, valjda, kreacionisti vise ne potenciraju - ne? :) Ili je potrebno jos nekog spaliti na lomaci...

Ono sto je tragicno za ljude jedne zemlje (Srbija) je da potenciraju nekakve ideje "najstarijeg naroda" iako je "starost naroda" jedna vrlo besmislena kategorija, bar kada su geoloske razmere u pitanju, i to na IT forumu - koji bi trebao da bude emancipovaniji od proseka, a u isto vreme otvoreno negiraju nesto sto je naucna cinjenica kojom se neka odredjena teorija bavi.

Interesantno je, medjutim, kako oni ni za jedno ni za drugo nemaju nikakav materijalan ili logicno smisleni dokaz, dobar deo glasnogovornika te ideje u zemlji (valjda ne na forumu) verovatno nije ni napustio zemlju ili kontinent (ovo je valjda neophodan uslov za diskusiju o kulturama, religijama i narodima) a ima duboko izgradjen stav koji odudara od bilo cega zdravorazumskog - sa ulozenim naporom jednakim NULI u citanju neke naucne literature koja bi mozda mogla i da im objasni zasto je kreaconizam u dobroj meri nemoguc...

Takodje su interesantni remarci o mogucnosti postojanja Boga (sta god to predstavljalo) i evolucije - koju takodje kreacionisti negiraju bez ikakvog sistema cinjenica i istina.. nego , tek onako - pseudo faktima koji su , jedan po jedan, tokom istorije dokazani nistavnim.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.ptt.yu

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 13:48 - pre 249 meseci
Nije mi jasno kako neko dozvoljava zloupotrebu nastavničkog zanimanja za iznošenje tako ekstremnih stavova. Pa u Nemačkoj se vodi spor protiv nastavnice samo zato što je nosila maramu (kao svaka pravoverna muslimanka)! A kod nas može svako svašta da radi.

Imao sam sličan slučaj sa nastavnikom srpskog u 9. gimnaziji. Lik je zamenio prethodnu nastavnicu kod koje smo jedan pismeni radili ćirilicom a drugi latinicom i odmah je rekao da se latinica ukida. Rekoh možda lik hoće samo da poštuje savezne propise po kojima je ćirilica zvanično pisma, mada je po republičkim propisima ćirilica i dalje ostala ravnopravna sa latinicom. Meni to nije smetalo jer inače pišem ćirilcom, ali me živcira nametanje. Ali već na 1. pismenom on mi reče da ću dobiti 1 ako sledeći put budem pisao malo ćirilično b kao latinično d! Mislim šta on ima da se meša u moj rukopis? U brzini ne zavrćem onu liniju ka gore pa se liku pričinjava d. Kasnije je ima i gorih ispada. Npr. tvrdio je da domovina nije srpska reč, da su je komunisti nametnuli... A prava srpska je otadžbina! Tu sam već morao da mu nabrajam srpske pisce koji koriste tu nesrpsku i nametnutu reč. Između ostalih i Aleksa Šantić koji je umro pre dolaska komunista.

Sad je taj lik postao direktor gimnazije.


Ovi trlala istoričari koriste nešto što je poznato za stvaranje bajki. Naime poznato je da su Sloveni zauzimali velike krajeve. Čitava Austrija, delovi južne Nemačke, čitava bivša DDR, delovi severoistočne Italije bili su nastanjeni Slovenima. Otuda i mnogi nazivi i pored promena imaju slovensko poreklo. Klagenfurt = Celovec, Filah = Beljak, Monfalkone = Tržič, a neki gradovi i dalje imaju imena slovenskog porekla npr, Libek i Beč. Slične veze imamo i sa Indijom jer nam je jezik indoevropski. I u Hrvatskoj se konstruišu identične priče.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 13:59 - pre 249 meseci
Upravo to, i ja sam u I Bgd gimnaziji imao profesora istorije koji je bio rusofil-srpski-radikal-veliki-srbin-i-sl i svaki cas je bukvalno bio sveden na to kako je sve poteklo od Srba i sl... Ja sam mislio da ce dokazati i da je George Washington u stvari srba...

Male nacije, kakve su sve balkanske banana drzavice imaju nevidjen kompleks naciona sto je glavni motor pisanju kojekakvih memoranduma, nacionalnih proglasa, specijalnih istorija i sl... neko da pogleda srpsku, hrvatsku, bosansku i slovenacku istoriju zapitao bi se ko tu koliko laze i izmislja, jer svako ima svoju verziju. Pogotovu srbi i hrvati koji u svojim ekstremnijim varijantama ponekad tvrde i da su stariji od ameba :)

Kada se to pogleda sa neke distance to tako jadno i pateticno zvuci da je mucno uopste i raspravljati o tome - a svakako to nije tema za ovaj forum.

Logicno je da su srpska (kao i druga) plemena izuzetno stara, koliko i slovenski narodi - i svi imaju zajednicko poreklo sto se vrlo lako vidi po facijalnim karakteristikama i jeziku, ne treba biti genije pa tako nesto utvrditi.... Pominjati nekakve srbe (ili bilo koga) iz praistorije je opsta smejurija, jer u to vreme (pre vise od 10K god) nije jos doslo do tolike diferencijacije naroda da bi se moglo govoriti o slovenskim plemenima.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 14:33 - pre 249 meseci
Pa, daaa! Georg Washington se zvao Đorđije Perić!
 
Odgovor na temu

Salihu

Član broj: 3345
Poruke: 25
*.bankerinter.net



+1 Profil

icon Re: Istorija26.09.2003. u 19:08 - pre 249 meseci
Citat:
Nije mi jasno kako neko dozvoljava zloupotrebu nastavničkog zanimanja za iznošenje tako ekstremnih stavova


Daj ne preterujte , pocela je pricu kako istorija nije uvek objektivna i malo se zanela... Nije da ona nama namece tako nesto ili cak sta vise trazi da ucimo.Na kraju krajeva cas je tako interesantniji...


Citat:
Male nacije, kakve su sve balkanske banana drzavice imaju nevidjen kompleks naciona sto je glavni motor pisanju kojekakvih memoranduma, nacionalnih proglasa, specijalnih istorija i sl... neko da pogleda srpsku, hrvatsku, bosansku i slovenacku istoriju zapitao bi se ko tu koliko laze i izmislja, jer svako ima svoju verziju. Pogotovu srbi i hrvati koji u svojim ekstremnijim varijantama ponekad tvrde i da su stariji od ameba :)

Slazem se , ali kao i svemu mora da postoji neka istina u tome inace se ne bi toliko pricalo o tome...

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Istorija28.09.2003. u 03:40 - pre 249 meseci
Pa mogla je i da vam prepricava X-Files; cas bi bio zanimljiviji.
Citat:
Slazem se , ali kao i svemu mora da postoji neka istina u tome inace se ne bi toliko pricalo o tome...
Laz ostaje laz ma koliko je ljudi izgovorilo.
 
Odgovor na temu

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
195.252.80.*



+1 Profil

icon Re: Istorija28.09.2003. u 14:55 - pre 249 meseci
[quote]-zombie-:
Citat:
cbbj:i šta s' tim? kakve to veze ima sa bilo čim? se sad osećaš superiornije od nekog nemca? crnca? albanca? amerikanca?
nemam reči da opišem koliko to smatram besmislenim...


Ja uopste nisam rekao da se osecam superiornijim u odnosu na bilo kog Nemca, Albanca, Amerikanca, niti je to bio smisao moje poruke. Ja sam samo rekao da je moj narod jedan od najstarijih naroda, da je to cinjenica i da sam ja sretan zbog toga. A za razliku od tebe, ja sam u Americi studirao, ziveo, radio, plakao, radovao se i delio sve sa svim narodima i rasama ovoga sveta i nisam nikada imao kompleks vise vrednosti, niti planiram da ga imam... ne samo zato sto nisam takav covek, nego zato sto ne pripadam stoprocentno nijednom narodu ovog sveta.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Istorija28.09.2003. u 16:41 - pre 249 meseci
pa ako se zbog te "činjenice" (da je srpski nebe^H^H najstariji narod) osećaš srećno, onda pretpostavljam da se ne bi osećao srećno da si recimo nemac (koji jelte recimo nije najstariji narod).

izvini, ali u mojoj knjizi to te karakteriše da imaš komplex više vrednosti...
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Istorija28.09.2003. u 18:44 - pre 249 meseci
Citat:
cbbj:
Ja uopste nisam rekao da se osecam superiornijim u odnosu na bilo kog Nemca, Albanca, Amerikanca, niti je to bio smisao moje poruke. Ja sam samo rekao da je moj narod jedan od najstarijih naroda, da je to cinjenica i da sam ja sretan zbog toga. A za razliku od tebe, ja sam u Americi studirao, ziveo, radio, plakao, radovao se i delio sve sa svim narodima i rasama ovoga sveta i nisam nikada imao kompleks vise vrednosti, niti planiram da ga imam... ne samo zato sto nisam takav covek, nego zato sto ne pripadam stoprocentno nijednom narodu ovog sveta.


Ajd mi reci neki dokaz da su Srbi jedan od najstarijih naroda na svetu. Grci ih nisu zabelezili, ni Egipcani, ni Kinezi, ni Indijci...
I kako mozes da bude sretan i ponosan zbog neceg sto nisi zasluzio svojim ili tudjim radom nego si bukvalno nasledio!!!! i to genetskim putem i nisi mogao nikako da biras kome ces narodu da pripadas. Da si usvojen sa svoje 2 godine od strane nekih nemaca ti bi bukvalno bio Nemac i osecao bi se ponosno sto si Nemac, iako nisi Nemac nego Srbin. Ja bih mogao da se osecam srecnim da sam dobar sportista, matematicar ... Ali ne mogu da se osecam srecnim sto imam talenat za muziku(nema leba od talenta ako ga ne iskoristis) ili sto sam rodjen u Srbiji, i ne mogu da se radujem mojoj nacionalnosti kao sto ne mogu da se osecam nesretno zbog iste stvari (inace nikad nikom nisam rekao kom narodu pripadam bas zbog toga sto ne vidim smisao nacionalnosti sem da nekog mrzim i da me neko mrzi).
Poz
 
Odgovor na temu

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
195.252.80.*



+1 Profil

icon Re: Istorija29.09.2003. u 03:06 - pre 249 meseci
Ja i dalje ne shvatam o cemu je tacno problem kod moje izjave, ali izgleda da neki od nas na Forumu prosto volimo da se zakacimo za nesto i da ne pustamo. Sasvim mi je svejedno koje sam nacionalnosti, posto nijednoj ne pripadam stoprocentno (izgleda da tu recenicu niko nije primetio u mom postu) i ne bih imao kompleks nize vrednosti da sam Nemac ili bilo sta drugo. Sve sto sam rekao je samo to da je moj narod (ovde misleci na Srbe) jedan od najstarijih. Nisam rekao da je stariji od ameba ili Jevreja, niti da ima razlog za osecaj superiornosti, nego sam samo izjavio da spada medju najstarije... sto nije razlog ni za osecaj inferiornosti, ni za osecaj superiornosti, nego cista obicna zanimljivost.

On je najstariji zato sto je njegov predak prvenac i direktan potomak semitske loze koja je potekla posle potopa, a to sto Grci, Egipcani i drugi nisu znali za to ne znaci da moj narod ne spada medju najstarije. Sto opet nije razlog ni za kakvo osecanje superiornosti u odnosu na Nemce, nego je cista i obicna zanimljivost.

I dopustite da jos jednom ponovim da ne bi bilo zabune i novih talasa polemike: ne pripadam stoprocentno nijednom narodu, niti mi je to bitno, ja sam mesavina raznih evropskih naroda i srecan sam zbog toga i nemam osecanje superiornosti ili inferiornosti zbog toga. Sama cinjenica da je moj narod (Srbi u ovom slucaju) medju najstarijim narodima je jedna obicna zanimljivost i nista vise. Zahvaljujem na pazljivom citanju ovog posta i nastavljam da budem srecan zbog toga sto sam otkrio tu zanimljivost - da je moj narod jedan od najstarijih... sto je jedna lepa zanimljivost i nikakva superiornost.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Re: Istorija29.09.2003. u 17:05 - pre 249 meseci
A, od cega su onda nastali Grci, ako su samo Noje i njegova zena preziveli potop? Cak i da uzmemo tu bajku za istinitu, kako objasnjavas da je bilo ko stariji od nekog kada svi, po toj knjizi, vuku poreklo od jednog bracnog para?

Znaci, doslo je do reseta - ostalo je samo dvoje (ili nekoliko, zaboravih vec taj deo) i kako je onda neko stariji? Kako to, recimo, Nemci ili Italijani... bilo ko, nije nastao od potopa kada svi oni pripadaju jednoj rasi?

Ako pretpostavimo da ta prica nema veze sa mozgom, sto dobar deo naucne populacije i smatra - onda opet nemas argument, jer je genetski potpuno besmisleno diskutovati o starosti nekog fiktivnog "naroda" jer, pored svih bioloskih cinjenica (genetika, nauka o nasledju, itd..) stoji i da su se narodi u poslendjih 1000 godina toliko mesali i sve vise se mesaju da su jedinstvene "ciste" nacije postojane samo u nekim africkim i azijskim zabitima gde nije doslo do mesanja ljudi.

Tako da, stvarno ne znam odakle ti dolazi taj argument za starost naroda...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Istorija29.09.2003. u 17:37 - pre 249 meseci
Pa valjda covek hoce da kaze da su srbi bili medju prvima koji su osetili potebu za secesionizmom... kod ostalih se to desilo kasnije. Drugo je pitanje sta ce se desiti kad se uspostavi secesionisticka drzava Sumadija, a Sumadinci se prihvate kao narod. Da li ce oni tada naslediti "starost" ili ce biti najmladji narod na svetu?
Inace nemam neki narocito lep stav prema istoriji, a u diskusiju na ovu temu se upustam samo da bih rekao da mi je prilicno dosadna i da ne uopste vidim svrhu tolike diskusije (mada za mene ni istorija sama po sebi nema neku svrhu...).
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net



+7169 Profil

icon Re: Istorija29.09.2003. u 18:15 - pre 249 meseci
Pa bas zbog toga, nema zdrave logike uopste diskutovati o tome - jednostavno, Srbi su stari koliko i poslednji istorijski trag o njima - pre toga, tesko je polemisati ali svakako svi vuku zajednicke indo-evropske korene sa svim ostalim evropskim narodima - odredjenije, sa njihovom slovenskom sabracom... Ne vidim da su Srbi uopste stariji ili mladji od bilo kog slovenskog plemena koje je migriralo u Evropu u VI veku nove ere. Ne postoji ni jedan razlog, osim neki u arsenalu argumenata Milica od Macve, nekih genijalaca u SANU-u itd..

Verovatno su oni sebe nazivali slovenima, a "sorab" je univerzalna staroslovenska rec, btw...

Citat:

Pa valjda covek hoce da kaze da su srbi bili medju prvima koji su osetili potebu za secesionizmom


Hmm.... pa ne bih bas rekao da su Srbi bili prvi secesionisti

http://www.euratlas.com/big/big0001.htm - 0 AD

http://www.euratlas.com/big/big0600.htm - 600 AD

Reklo bi se da su plemena bila prilicno fragmentirana od davnina :)

ISto, malo interesantnog stiva...

http://www.lib.helsinki.fi/bff/399/wiik.html


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
195.252.80.*



+1 Profil

icon Re: Istorija01.10.2003. u 02:31 - pre 249 meseci
Nisam uopste tvrdio niti poricem da su Srbi stariji ili mladji od svoje slovenske brace. Samo sam rekao da oni spadaju medju najstarije narode na svetu. No, dobro, ako bas insistiras na slovenskoj braci, da i slovenski narodi, nasi bratski narodi spadaju medju najstarije narode sveta. Kada to kazem, mislim pre svega na civilizaciju u kojoj su ziveli nasi elamski preci u Persiji.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.ptt.yu

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Istorija01.10.2003. u 08:04 - pre 249 meseci
Samo da primetim da se ovde jako mešaju sociološki pojmovi plemena, naroda i nacije. Probajte nekako da razdvojite to.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Istorija01.10.2003. u 08:56 - pre 249 meseci
Citat:
cbbj:
Nisam uopste tvrdio niti poricem da su Srbi stariji ili mladji od svoje slovenske brace. Samo sam rekao da oni spadaju medju najstarije narode na svetu. No, dobro, ako bas insistiras na slovenskoj braci, da i slovenski narodi, nasi bratski narodi spadaju medju najstarije narode sveta.


Ako se dobro secam, ti verujes u teoriju postanja po Bibliji, right? Ajde da se zadrzimo samo u tim okvirima kako ne bi doslo do konceptualnih mimoilazenja :)

- Kako su onda Srbi ili bilo koji Slovenski narod stariji od Germana, Rimljana, Egipcana, Jevreja, Kelta, Grka, ... ako su svi povukli korenje od Noja i njegove zene?? Po toj logici su svi podjednako stari, ne?

- Sta to znaci "najstariji" narod sveta? Svoju "narodnost", striktno govoreci - pre nas su imali Italijani (Rimljani), Grci, Egipcani, Iranci, Iracani (Mesopotamija), Indusi, Kinezi... u vreme dok su neki od tih naroda bili diferencirani i imali cak i svoju drzavnost i visoko razvijenu kulturu vecina slovena je jos zivela u rodovskom drustvu. A i, istorijski tragovi su im nekako mrsavi... ali rekosmo da se drzimo Biblije, so...

- Sta uzimas kao parametar koji odredjuje "pocetak" bivanja "narodom"? A onda mi ukazi na neke faktografske podatke u kojima se pokazuje da entitet "Srbi" taj parametar zadovoljava pre mnogih drugih? (nadam se da Amerikance neces pominjati) - Ako smatras da je starost naroda parametar koji je povezan sa prvobitnom podelom naroda po Bibliji, navedi mi mesto u Bibliji gde se Srbi ili bilo sta slicno pominje? A, onda, elaboriraj zasto se ista stvar ne moze primeniti na ostatak danasnje civilizacije, zasto bas Srbi imaju taj prioritet da budu "jedni od najstarijih" a neko, recimo, nema (Amerikanci excluded)?

- Kako taj isti parametar objasnjava postojanje civilizacija tipa Indijanaca u Americi, Aboridzina u Australiji i sl.. ako niko (osim pomenutog) nije preziveo Potop... malo mi je nejasno kako je neko od Nojevih potomaka odjednom postao Indijanac :) Svakako bih voleo da vidim kako se to uklapa u genezu Srba kao jednog od najstarijih naroda...

Citat:

Kada to kazem, mislim pre svega na civilizaciju u kojoj su ziveli nasi elamski preci u Persiji


Cak i da pretpostavimo da je potpuno tacno i dokazano da su slovenski preci potekli iz Persije (cenim da mislis na 'Elam', grad 'Serbaz') , navedi mi dokaze da je bilo ko tada od tih plemena imalo svoju "narodnost" koja bi ih razlikovala od tragova plemena svih ostalih danasnjih naroda iz tog vremena?? Bez tog argumenta tesko da mozes tvrditi "jedan od najstarijih" jer je to besmislica - svi su podjednako stari po toj biblijskoj logici...

Note: kratka pretraga po google-tu sa 'Elam' i 'Serbs' ili 'Serbaz' daje vecinu hriscanskih i muslimanskih fanatickih sajtova (ukupno 26), sto celoj prici daje izuzatan kredibilitet! :)

Takodje, cini mi se da je tu, u tom vremenu i na toj lokaciji, postojala daleko dominantnija civilizacija (Sumeri) gde se sorabi bas i ne pominju - ili im nisu bili mnogo interesantni...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Istorija - predpostavlja da je cela istorija falsifikovana u 17 veku...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25935 | Odgovora: 44 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.