Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

+ Nauka o toplini I + Tablice za vodenu paru

[es] :: Fizika :: + Nauka o toplini I + Tablice za vodenu paru

[ Pregleda: 7348 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Katja_Zap
Grad

Član broj: 37817
Poruke: 100
*.telrad.net.



Profil

icon + Nauka o toplini I + Tablice za vodenu paru25.12.2007. u 11:30 - pre 197 meseci


Molio bih za skenirane tablice ( i-x ) za vodenu paru. Tablice su iz knjige F. Boshnjakovica - Nauka o toplini -, prva knjiga. Imam knjigu, ali tablice su mi u proteklim godinama nestale. Ko ima, molio bih ga da mi posalje na privatni mail.
 
Odgovor na temu

S-man
ing
HR

Član broj: 290535
Poruke: 19
*.mobile.carnet.hr.



Profil

icon Re: + Nauka o toplini I + Tablice za vodenu paru20.09.2011. u 13:29 - pre 152 meseci
Pozdrav svima.


Da ne naćimam novu temu, kod mene je slična situacija. Imam dvije knjige od Bošnjakovića "Nauka o toplini 1 i 2", kupljene u antikvarijatu, ali nemam priloge koje dolaze uz njih. Molio bih, ako netko ima priloge (najviše me interesiraju primjeri zadataka iz strujanja, ali volio bih imati i tablice i dijagrame) u digitalnom formatu da mi pomogne. Ja sam dosta vremena tražio po netu, ali bez rezultata.

Zahvaljujem svima.
- C++ novalija bez iskustva u drugim programskim jezicima
- Code::Blocks v.10.05 IDE okruženje
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.th.physik.uni-frankfurt.de.



+17 Profil

icon Re: + Nauka o toplini I + Tablice za vodenu paru20.09.2011. u 13:48 - pre 152 meseci
Šta vam konkretno treba? Vrlo verovatno možete naći kalkulatore na internetu.

Evo npr, na ovoj adresi je vrlo ekstenzivan kalkulator:

http://www.steamtablesonline.com/steam97web.aspx

Nisam inženjer pa ne znam da li će odgovarati vašim potrebama, ali meni deluje korisno.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

S-man
ing
HR

Član broj: 290535
Poruke: 19
*.mobile.carnet.hr.



Profil

icon Re: + Nauka o toplini I + Tablice za vodenu paru20.09.2011. u 14:38 - pre 152 meseci
Hvala, ali najviše sam zainteresiran za primjere strujanja koji su dolazili uz knjigu. Inaće po zbirkama iz termodinamike nisam nalazio nikakve primjere iz strujanja , a ti mi baš i trebaju.

Inaće više volim dijagrame i tablice na papiru, jer kad radim neke zadatke uz njih prilažem i dijagrame ako podatke izvlačim iz njih.
- C++ novalija bez iskustva u drugim programskim jezicima
- Code::Blocks v.10.05 IDE okruženje
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: + Nauka o toplini I + Tablice za vodenu paru

[ Pregleda: 7348 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.