Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli

[ Pregleda: 2764 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bug killer
Nikola Nikolic
Inž. u pripremi, GP Planum AD
Krusevac

Član broj: 792
Poruke: 119
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 114432323


Profil

icon kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli24.12.2007. u 12:02 - pre 198 meseci
kakve su u radu foxconove i biostarove nforce 570, u odnosu na asusovu plocu?
Sto oci vide
Sto usi cuju
To mozak misli.
Teorija iluzije Hudini
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli24.12.2007. u 18:13 - pre 198 meseci
Ono sto je sigurno - bolje nisu. Sad, koliko zaostaju u kvalitetu, to moras da pitas nekog drugog, ja od pomenutih koristim jedino Asus, iskljucivo iz preventivnih zdravstvenih razloga (da me posle ne boli glava).
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli24.12.2007. u 19:31 - pre 198 meseci
pctel stvarno zash da me nasmejesh nekad sa svojim komentarima i to u pozitivnom smislu I ja sam Asus fan boy, bio i ostajem. Na kratko sam bio zaljubljenik u MSI-evu Platinum seriju ploca (zamalo da skrenem s' puta Asus iskrenog fanboy-a) sa crnom stampom, a sad me trenutno odusevljavaju high end Gigabyte-ove ploce, mada sam odlucio da budem i ostanem veran Asus-u i u planu mi je da uskoro kupim jedan P5K-Premium...

...a sad on-topic. Ono sto pctel nije priznao je da u ponudi ima dosta Foxconn-ovih modela ploca. Zna covek sta je dobro Po meni Foxconn je dobra kupovina, a ima jako dobre ploce u srednjoj i skupljoj kategoriji... Biostar je isto dobra budget kupovina, ali se ne moze porediti, niti se sme porediti sa Asus-om, GB-om, MSI-em a bogami ni sa foxconnom, po kvalitetu izrade i mnostvu opcija, kada se uporede high end proizvodi svih navedenih firmi. U budget klasi imaju jako dobra i jeftina resenja.



[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 24.12.2007. u 22:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli25.12.2007. u 08:25 - pre 198 meseci
Drugar je skoro kupio domaci brand racunar, nase najvece IT firme. Ima Foxconn plocu, ceo racunar ima 2 godine garancije. Reklo bi se da ako to ugradjuje XX u svoje konfiguracije onda to nesto vredi. Mozda, ali njemu je pre par dana crkao PS2 port na ploci i ne radi mu mis. Sreca pa moze i na USB.
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli25.12.2007. u 17:09 - pre 198 meseci
Citat:
PCS:Reklo bi se da ako to ugradjuje XX u svoje konfiguracije onda to nesto vredi.


kad bi isli tom logikom, onda bi ispalo da je super uzeti i prescott celeron na 865 chipsetu i ddr1 (a za iste pare je tada mogao da se uzme am2 sempron) itd.
foxconn jeste solidna marka, ali se velike firme za njega odlucuju verovatnije zato sto je jeftin.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli25.12.2007. u 18:37 - pre 198 meseci
Nije bas tako. Foxconn izmedju ostalog pravi is skupe ploce. Foxconn P35 Mars je kod nas sad oko 190 eura i nije jedini od Foxconn-ove teske artiljerije. Velike svetske firme poput HP-a, Dell-a, Intel-a i drugih se odlucuju da za njih Foxconn pravi komponente zato sto je najveci i moze da radi sta hoce po cenama kakvim hoce. Kao sto sam vec ponovio i neke firme koje "prave" komponente za entuziaste kao sto su BFG i EVGA, takodje svoje ploce samo rebrandiraju jer su u pitanju Foxconn-ovi proizvodi. I veliki Apple Mac je proizvodnju nekih svojih delova i uredjaja poverio Foxconn-u. Nase firme ugradjuju jeftine Foxconn budget ploce jer su jeftine. To je tacno. A i medju tim jeftinijim plocama od 80 do stotinak i nesto eura ima i dobrih, solidnih modela.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: kakve su foxconn ploce?Konkretno nforce 570sli

[ Pregleda: 2764 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.