Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hladnjak od racunara cudno radi:S

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Hladnjak od racunara cudno radi:S

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bajic6

Član broj: 112380
Poruke: 97
195.222.50.*



Profil

icon Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 11:43 - pre 199 meseci
ej podzrav svima. prvo nisam znao kako cu stavit naslov teme i u koji podforum, valjda nisam pogrijesio. ovak ovaj moj hladnjak u racunaru tako da kazem huči. da li je to kvar? nemam nikakvih problema sa njim sto se tice rada racunara, ali ide mi na zivce. imaju li kakvi drugi tipovi hladanjaka osim ovih standardnih?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 12:07 - pre 199 meseci
Da li si siguran da je bas hladnjak ili je po sredi ventilator od napajanja ili neki sistemski ventilator? Ako uopste nesto na hladnjaku "huci" onda je to ventilator koji je prishrafljen na hladnjak. Mozes ga ocisititi/podmazati ili promeniti... A opet zavisi od toga o kom se cooleru radi.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 20.12.2007. u 13:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 13:33 - pre 199 meseci
bilo bi dobro da napises kompletan sastav konfiguracije.
tj. bar koji su cpu, maticna, ram, napajanje i graficka.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

bajic6

Član broj: 112380
Poruke: 97
195.222.50.*



Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 14:03 - pre 199 meseci
Citat:
Binary Mind: Da li si siguran da je bas hladnjak ili je po sredi ventilator od napajanja ili neki sistemski ventilator? Ako uopste nesto na hladnjaku "huci" onda je to ventilator koji je prishrafljen na hladnjak. Mozes ga ocisititi/podmazati ili promeniti... A opet zavisi od toga o kom se cooleru radi.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 20.12.2007. u 13:22 GMT+1]

upravu si, to je ventilator. nalazi se gore na vrhu kucista.

Citat:
Nenad Vranjanac: bilo bi dobro da napises kompletan sastav konfiguracije.
tj. bar koji su cpu, maticna, ram, napajanje i graficka.

ram mi je 1 GB
ovo ostalo, de mi objasni kako da nadjem, nisam ti bash vjest u ovome ;)


ima li kakav nacin da ga promjenim nesto sto ima istu funkciju a da je prakticnije ?
 
Odgovor na temu

roza
BP

Član broj: 110038
Poruke: 134
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 14:14 - pre 199 meseci
Aha, ako je pozadi na vrhu kucista to je onda ventilator od napajanja. Imam slican problem i mislim da je jedan od ventilatora ovaj s unutrasnje strane kucista valjda taj uvlaci vazduh i on hoce nekad da zakrlja pa posle nekog vremena prestane! Malo me to i nervira imam chieftec-ovo kuciste sa chieftec-ovim napajanjem od 400W. Sta sad raditi?Mislim da nije od prasine posto ga cesto izduvavam.Mozda podmazati ili...?
 
Odgovor na temu

bajic6

Član broj: 112380
Poruke: 97
195.222.50.*



Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 14:42 - pre 199 meseci
ma jarane kad ja kad izgasim kompjuter, ma tisina al kad mi kompjuter radi ma et samo sto se ne dere... kakvih vrsta ventilatora i hladnjaka ima. imal sta na vodu:D:D:D

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 20.12.2007. u 17:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 14:49 - pre 199 meseci
Citat:
bajic6:
upravu si, to je ventilator. nalazi se gore na vrhu kucista.


Gde na vrhu kucista? Da li je neko kuciste sto ima sistemski ventilator horizontalno postvljen na gornjem delu kucista ili je sistemski ventilator na gornjem delu zadnjeg dela kucista pored napajanja? Bilo bi ipak dobro da znamo o kom se kucistu radi (proizvodjac i model) i ostalim komponentama u kucistu. Da li si dobio papir na kome sve to pise kad si kupio racunar?

Citat:
roza: Aha, ako je pozadi na vrhu kucista to je onda ventilator od napajanja. Imam slican problem i mislim da je jedan od ventilatora ovaj s unutrasnje strane kucista valjda taj uvlaci vazduh i on hoce nekad da zakrlja pa posle nekog vremena prestane! Malo me to i nervira imam chieftec-ovo kuciste sa chieftec-ovim napajanjem od 400W. Sta sad raditi?Mislim da nije od prasine posto ga cesto izduvavam.Mozda podmazati ili...?


Sto se tice tebe prvo sto mozes da probas da uradis je da ugasis napajanje, povadis sve njegove kablove, odshrafis i izvadis ga iz kucista, da malo usisas prasinu iz njega tako sto ces nasloniti cev od ususivaca u postojece supljine, i da probas malo da podmazes ventilator pomocu neke cetke (po mogucstvu sa mekim prirodnim dlacicama i da nije za obucu ili odecu ) i alkohola. Posle ga vrati u kuciste, povezi, upali i javi rezultate.
 
Odgovor na temu

bajic6

Član broj: 112380
Poruke: 97
195.222.50.*



Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S20.12.2007. u 15:49 - pre 199 meseci
ok valjda je to : Intel Pentium 4 CPU, 3.00 GHz, 1,00 GB of ram

GRAFICKA:
RADEON 9200 PRO AGP

TO SE NALAZI ISPOD VENTILATORA. VALJDA ME SADA RAZUMIJETE ???? ZNACI NA VRHU JE ONAJ VENTILATOR A ISPOD NJEGA SE NALAZI NAHUCI SAMO HUCI. NIJE DA MI SMETA VISE SAM NAVIKO, AL BI VOLIO ZNAT KAKO GA SE MOGU RIJESITI..
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S21.12.2007. u 12:55 - pre 198 meseci
Tek sad te nista ne razumem, i mislim da nisam jedini Sta je to sto se nalazi ispod ventilatora pa cak ni kad bi razumeli sta je "to" informacije bi bile nepotpune jer moras da opises kako je kuciste izvedeno (zato sam i rekao da navedes proizvodjaca i model kucista)? A ni komponente svoje konfiguracije nisi do kraja nabrojao. Sve sto vidim su procesor, kolicina RAM-a i graficka... Gde su kuciste, napajanje, maticna ploca itd.?
 
Odgovor na temu

bajic6

Član broj: 112380
Poruke: 97
195.222.50.*



Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S21.12.2007. u 13:24 - pre 198 meseci
Citat:
Binary Mind: Tek sad te nista ne razumem, i mislim da nisam jedini :) Sta je to sto se nalazi ispod ventilatora pa cak ni kad bi razumeli sta je "to" informacije bi bile nepotpune jer moras da opises kako je kuciste izvedeno (zato sam i rekao da navedes proizvodjaca i model kucista)? A ni komponente svoje konfiguracije nisi do kraja nabrojao. Sve sto vidim su procesor, kolicina RAM-a i graficka... Gde su kuciste, napajanje, maticna ploca itd.?

ma nisam ti ja ekspert. slab sam sa ovim. uglavnom ja mislim da je povezano sa ventilatorom. imal ikakav besumni ventilator.
i sam sam sebe zbunio . morat ce na servis ici. hajd uzdravlje
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Hladnjak od racunara cudno radi:S21.12.2007. u 15:55 - pre 198 meseci
Svaki ventilator posle odredjenog broja radnih sati/obrtaja bez izuzetka razvije neku vrstu shuma... Zato se trebaju redovno odrzavati a posle odredjenog vremena i zameniti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Hladnjak od racunara cudno radi:S

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.