Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici

[es] :: Elektronika :: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18063 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fixmax
BGD

Član broj: 122760
Poruke: 6
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici16.12.2007. u 22:33 - pre 199 meseci
Ljudi molim vas pomagajte, imam skodu superb i za nju niko ne proizvodi LED stopove, pa nemam sta drugo da radim nego da probam u vec postojece da ugradim led za poziciju,stop i ako to bude OK migavce.
Ali ne znam kako sve to da odradim pa zato trazim pomoc,objasnjenja,slike,itd......
//////MOLIM ZA POMOC////////
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+370 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici17.12.2007. u 02:46 - pre 199 meseci
Nije to neki problem, mozda najjednostavnije da odes na neku pijacu, buvljak i kupis lampe koje imaju u sebi le diode. Adaptiras po potrebi. U vecini slucajeva treba ti predotpor za diode, pa ce to trebati verovatno i u ovom slucaju. Mozes takodje da kupis nezavisno diode i otpore, pa od njih napravis tz. led cluster. U nekim prodavnicama el.teh. materijala postoje ukljucene diode, pa vidis direktno koje ti odgovaraju. Npr. Mikroprinc, radio klub, etc. Postoji neki zakon o jacini tih pokazivaca na autu, ali to ostavljam tebi da razresis. Diode mozes povezati na nekoliko nacina, ovde na forumu je to objasnjeno u vise navrata.

Npr. treba ti nesto ovako http://www.theledlight.com/power_bulbdata.html
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici17.12.2007. u 15:07 - pre 199 meseci
Citat:
fixmax: Ljudi molim vas pomagajte, imam skodu superb i za nju niko ne proizvodi LED stopove, pa nemam sta drugo da radim nego da probam u vec postojece da ugradim led za poziciju,stop i ako to bude OK migavce.
Ali ne znam kako sve to da odradim pa zato trazim pomoc,objasnjenja,slike,itd......
//////MOLIM ZA POMOC////////


Auu, covece, zapomazes kao da ti treba neki lek da spases zivot....

Citat:
SASA M.: Nije to neki problem, mozda najjednostavnije da odes na neku pijacu, buvljak i kupis lampe koje imaju u sebi le diode....Npr. treba ti nesto ovako http://www.theledlight.com/power_bulbdata.html


E ovo je savet, sva sreca pa se nije javio vlasnik nekog rolls-royce-a pa da ide na buvljak da uradi tunning...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+370 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici17.12.2007. u 19:33 - pre 199 meseci
Ne bi morao, za RR imas da biras gotove farove sa diodama napravljenim od dijamanta, rucno bruseni i pozlacenom lemilicom lemljenu u hali cistoce 5.
 
Odgovor na temu

fixmax
BGD

Član broj: 122760
Poruke: 6
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici17.12.2007. u 20:19 - pre 199 meseci
Pa ima gotovih ali gde?
Ne proizvidi se za Skodu Superb LED stopovi.
Ali nije vazno. Odustajem od samostalne proizvodnje i cekam da to neko proizvede.

 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici18.12.2007. u 08:45 - pre 199 meseci
...poeta je da ti za stop svetla/zmigavce, osim LEDara, treba i odgovarajuca optika sto one lampe sa buvljaka
sigurno nemaju (imaju nesto ali to nije to) a drugo i te LED trebaju da budu od nekog renomiranog proizvodjaca
i to uparene po intezitetu i boji da ne bi imao cirkus umesto svetala i da ti dnevno pregoreva par po jedna kad
drzis nogu na kocnici...tako da varijanta MADE IN CHINA (ili PRC) momentalno otpada - ti ljudi nikad nisu culi
za garantovani kvalitet i dust-free-area u proizvodnji....a sve drugo kosta.
Odluka da sacekas je OK, napravice vec to neko....poz
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.rcub.bg.ac.yu.



+128 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici18.12.2007. u 09:49 - pre 199 meseci
dujo , ti ko da za moj oglas pišeš, a?
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici18.12.2007. u 13:18 - pre 199 meseci
Pa na to i mislim! Samo necu sve bukvalno da napisem....
 
Odgovor na temu

marius
Pancevo

Član broj: 87450
Poruke: 65
*.complex.upt.ro.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici18.12.2007. u 16:33 - pre 199 meseci
evo nekih ideja , ukoliko nisi 100% odustao od samogradnje

najbolje bi bilo da na jednoj odgovarajucoj plocici postavis LED u zeljenom obliku, pa onda to sve spakujes u far
tako je neki moj rodjak odradio....
http://www.daciaclub.ro/index....tach&type=post&id=6097
http://www.daciaclub.ro/index....ach&type=post&id=35330

 
Odgovor na temu

JURA
Croatia

Član broj: 7860
Poruke: 160
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici18.12.2007. u 23:49 - pre 199 meseci
ako te još zanima samogradnja skini si sa Net-a neke od brojeva ćasopisa EPE u kojemu su detaljno razrađene teme sa izradom LED svjetla svih vrsta žarulja na autima.
 
Odgovor na temu

fixmax
BGD

Član broj: 122760
Poruke: 6
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 00:14 - pre 199 meseci
Hvala vam,na objasnjenjima,slikama,itd..
Jos uvek se dvoumim da li da pravim ili jednostavno da cekam,cekam,cekam i MOZDA docekam.
Ako jos neko ima neke slike o rucnoj izradi ili jos neka objasnjenja,voleo bih da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

fixmax
BGD

Član broj: 122760
Poruke: 6
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 00:16 - pre 199 meseci
Jos me koleba i to sto su mi neki napricali da ako to uradim mozda mi bude brzo sve to riknulo,itd,itd, uglavnom veoma negativne price koje su mozda iskrene, ali obeshrabruju.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
212.200.203.*



+128 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 01:46 - pre 199 meseci
prva stvar koja bi ti trebala je 1 štopaljka viška na kojoj bi se moglo probati kako to izgleda tj svetli.
znači plastika i reflektor (reflektor ti ne treba već zarad mehanike tj načina montiranja)
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
212.200.203.*



+128 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 01:54 - pre 199 meseci
što se tiče rikavanja, ima to svoje.
znači ti treba da preradiš signalizaciju dovoljnom količinom ledara pri čemu se jave uglavnom 2 greške:
1. loše projektovano povezivanje pošto je potrebno veću količinu ledara fino kontrolisati
2. kupovina ledara za koje nemaš bitne podatke pa uletiš u preforsiranje.

dobro dimenzionisan paket ledara nema razloga da ne traje mnoogo duže od klasičnih sijalica
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.jprb-kolubara.co.yu.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 07:27 - pre 199 meseci
Ako vec insistiras na led tehnici (mada licno ne znam zasto) kupi neki slican modul od drugog auta i prepravi ga.
To ce sugurno da radi posto je vec sve odradjeno kako treba i sa kvalitetnim komponentama.
 
Odgovor na temu

marius
Pancevo

Član broj: 87450
Poruke: 65
*.complex.upt.ro.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 11:34 - pre 199 meseci
mozes nabaviti neke LED npr 10-20 komada od 3mm,crvene boje
iz radio kluba ili neke druge prodavnice (!!ne sa pijace),
u rc klub'u mislim da su to Kingbright oko 6-7din ti je komad,

i onda po pravilu sacuvaj racun .. :),
jer obicno na njemu pored cene naznacena je i neka oznaka
koju mi "projektanti sema" trebamo znati...

sto se tice veka trajanja nemoj da brines uopste,
veruj mi prodaces auto i one ce jos raditi (oko 5-10 god a mozda i vise )...

i ja planiram,to da odradim na moj auto
jer ne bi da "bacam pare" a ti kako hoces...

jedan stop = od 100 do 150 din
 
Odgovor na temu

fixmax
BGD

Član broj: 122760
Poruke: 6
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 17:42 - pre 199 meseci
Hvala vam ljudi.
Znaci dobre LED diode,Dobro povezivanje i zelja da se far odradi.
Ja bih znao da kupim sijalice,da ih montiram u stop ali da ih dobro povezem to nebih sigurno,ali ako sve to odradim povezivanje cu prepustiti nekom strucnom za to.
Jesu li meni potrebni drugi releji za stopove?
 
Odgovor na temu

marius
Pancevo

Član broj: 87450
Poruke: 65
*.complex.upt.ro.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 19:11 - pre 199 meseci
!! ne
nemas nikakve potrebe za dodatnim releima
jedino sto trebas odraditi je da kupis LED,spakujes u far, i posle za povezivanje ...
tu smo mi
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
212.200.203.*



+128 Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 19:15 - pre 199 meseci
valjda je far napred a štopaljke pozadi.
 
Odgovor na temu

marius
Pancevo

Član broj: 87450
Poruke: 65
*.complex.upt.ro.



Profil

icon Re: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici19.12.2007. u 19:41 - pre 199 meseci
kako god ....
bitno je da se razumemo :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako napraviti stop svetlo za kola u LED tehnici

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18063 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.