Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Garnome i Gnome 2.4

[es] :: Linux desktop okruženja :: Garnome i Gnome 2.4

[ Pregleda: 1970 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Garnome i Gnome 2.422.09.2003. u 10:33 - pre 250 meseci
Pozdrav. Mislim da bi u ovom trenutku Hemfri Bogart rekao: „Pomozite zemljaku kog je izdala sreća“.

Elem, odlučio sam da se upucam u nogu instalacijom gnoma 2.4 uz pomoć sistema Garnome. Stvari su se odmotale manje više dobro, osim što neke pakete ne mogu da kompajliram uz krajnje čudne poruke o greškama. Zamolio bih nekoga ko ima ideju šta se dešava, da mi savetom pomogne.

Prvi primer za koji bih molio savet je sledeći:

Code:

make[5]: Entering directory `/home/filip/download/garnome-0.27.1/gnome/libgtop/work/main.d/libgtop-2.0.5/src/daemon'
/bin/sh ../../libtool --mode=link cc -g -I/usr/local/include -I/usr/X11R6/include -L/usr/local/lib 
-L/usr/X11R6/lib -I/usr/local/samba/include -O2 -pipe -L/usr/local/lib -L/usr/X11R6/lib -L/usr/X11R6/lib -L/usr/local/samba/bin -o libgtop_daemon2  gnuserv.o slave.o main.o io.o 
version.o ../../lib/libgtop-2.0.la  ../../sysdeps/common/libgtop_common-2.0.la                               ../../sysdeps/linux/libgtop_sysdeps-2.0.la                                   -L/usr/local/lib -lgtop-2.0 
-lgtop_sysdeps-2.0 -lgtop_common-2.0                                ../../support/libgnomesupport-2.0.la  -lXau

libtool: link: cannot find the library `/home/filip/garnome/lib/libiconv.la'
make[5]: *** [libgtop_daemon2] Error 1


Ono što mi je čudno u gornjim linijama je što se libtool žali da ne može da pronađe libiconv.la na gore navedenom mestu. Međutim libiconv ni ne treba da bude tamo, već je instaliran u /usr/local/lib. Pre kompajliranja sam promenio ciljni direktorijum na /usr/local tako da default $(HOME)/garnome ne bi trebao nigde da se pominje. Problem je naravno što gomila programa ne uspe da se prevede jer uzalud traži libiconv.la na pogrešnom mestu. Eksperimenti sa ručnim zadavanjem LDFLAGS nisu uspeli iz nepoznatih razloga. Znate li možda šta se dešava?

Druga stvar je što uopšte ne mogu da pokrenem omiljeni mi window manager, sawfish, te sam zaglavljen na metacity-ju. Sawfish se prevede ali pri pokretanju počinje da se gađa izrazima tipa:
Code:

*** Bad argument: #<closure make-lut>, , 3
*** Bad argument: #<closure make-lut>, , 3

i naravno ne radi svoj posao, a da stvar bude gora, pre samo nekoliko dana sam kompajlirao sawfish i radio je bez problema. Upgrade na gnome 2.4 je nešto pokvario ali zaista ne znam o čemu se radi. Ako je neko imao slično iskustvo i povrh svega rešio problem, molio bih da me posavetuje šta dalje mogu da probam da uradim.

Treća stvar je što me pri podizanju sistema gnome bombarduje raznim kriptičnim porukama o greškama, tipa OAFIID:Takva_i_takva_greška. Problem ovde je što nemam ideju kako da nađem koji program proizvodi poruke kako bih uradio bilo šta konstruktivno povodom toga. Ovo je zapravo najveća briga jer je rezultat polu-upotrebljiv desktop.

Četvrti problem zbirno čine programi čije trenutne „stable“ verzije neće da se kompajliraju zbog grešaka u konfiguracionim skriptama. Takvi paketi su rep-gtk, samba, ximian-artwork (kod ovog poslednjeg ne uspe chmod u+x, ali se to lako da srediti).

A da, naravno prevod na srpski ne radi. Opet. Ali to se valjda može srediti.

f

 
Odgovor na temu

indy
Nikola Knežević
EPFL
Lausanne

Član broj: 3152
Poruke: 144
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: indy@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Garnome i Gnome 2.422.09.2003. u 11:43 - pre 250 meseci
Hm, rep-gtk. I ja sam imao problema sa istim kada sam stavljao gnome 2.2 i hteo da ukljucim sawfish. To je bilo pre par dana, ali sam sada prilicno daleko od svog kompjutera.
Problem je bio sto dodatne biblioteke? za lisp stavlja na pogresno mesto. No kada je konacno i stavio, dobijao sam neku bednu poruku da stgk_destroy_sta_vec ne postoji/pokazuje na pogresno mesto. E sad, rep-gtk je 0.16, pa sam skinuo noviji, no jos nisam imao prilike da sve to proverim. Kako jos nisam stavio ni gnome 2.2, sve je ok.
Ima li neko sa Novog Beograda gnome 2.4 i voljan je da mi nareze isti?
Koji je kod tebe problem?
:*a programmer types in code, compiles it, runs it, and waits for
it to crash. Programs that don't crash are presumed to be running
correctly." - UNIX Haters Handbook
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Garnome i Gnome 2.4

[ Pregleda: 1970 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.