Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se najvise koristi?

[es] :: Java :: Sta se najvise koristi?

[ Pregleda: 2540 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki_inf
Beograd

Član broj: 115871
Poruke: 39
212.62.55.*



Profil

icon Sta se najvise koristi?11.12.2007. u 10:25 - pre 198 meseci
Interesuje me sledece a sto sam vec naveo u naslovu:sta se najvise koristi u Javi? Koja okruzenja,koji framework... i tome slicno,tipa JSP,swing...I sta je najcesce sto se programira? Bilo je ovde vec reci o tome ali ne ovako konkretno!

Ima masa toga....Ko bi sve povat'o...Naravno, u vezi sa tim, gde mogu da se uzmu novci i gde ima mesta za mlade i ne bas toliko iskusne!

Hvala :)
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
89.216.110.*



+46 Profil

icon Re: Sta se najvise koristi?11.12.2007. u 11:31 - pre 198 meseci
...you silly boy...

Jel ovo sala ili sta? Ako nije onda si ti daleko od svega toga druze moj. Ima masa toga i sve trebas pohvatati. Novci se mogu uzeti bilo gde, a mesta za tako mlade i neiskusne nema nigde.

Sorry na ovakvom odgovoru, ali sam jednostavno iznenadjen ovakvim pitanjem!

Cime se bavis trenutno?
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

deki_inf
Beograd

Član broj: 115871
Poruke: 39
212.62.55.*



Profil

icon Re: Sta se najvise koristi?11.12.2007. u 12:36 - pre 198 meseci
Hehehheheee....

Nema nikakve frke na odgovoru! Cool je i ocekivao sam tako nesto ali pored toga da ce neko i da napise da je trenutno najpopularnije to i to i da najvise na trzistu ima toga i toga...da se trazi to i to...Da su ocekivanja takva i takva...

Trenutno sta radim?Hm...Pa jos tragam i upoznajem se sa svim po malo pa sto bude bilo najisplativije i najkorisnije,to cemo u detalje!
 
Odgovor na temu

zigizig

Član broj: 42968
Poruke: 167
*.wifi.b92.net.



+10 Profil

icon Re: Sta se najvise koristi?12.12.2007. u 10:18 - pre 198 meseci
Ne bih se upuštao u analizu tržišta i perspektive u budućnosti već bih ti dao par konkretnih saveta.
Lično mislim da je za juniora najbolje da počne sa web programiranjem i svime što to podrazumeva.
Znači HTML, CSS, Javascript, XML, JSP, Tomcat, MySql i da uz to učiš neki od web framework-a kao JSF (MyFaces) ili sl. i mapiranje baza podataka
http://en.wikipedia.org/wiki/Java_Persistence_API
http://java-source.net/open-source/persistence

Uvek možeš da konkurišeš za junior programera kao neko ko ima nekog pojma o programiranju i spreman je da puno uči. Neko će ti dati šansu samo treba da budeš spreman na ozbiljan rad i da ne pametuješ tipa "ja sam programer neću da učim CSS".

Kad prođe neko vreme možeš da počneš da razmišljaš o spring, hibernate, oracle, ejb... jer se to dobro plaća ali ništa dok ne prođeš ono s početka. Na razgovoru za posao možeš da pričaš bajke ali kad sedneš da radiš sve se vidi brže nego što možeš da pomisliš.

E sad šta je najisplativije?
Najisplativije je da imaš znanje. Ako to imaš posao i plata ne bi trebalo da budu problem. Pregledaj malo oglase za posao pa ćeš videti šta se najviše traži kad je u pitanju Java (infostud, poslovi.net, itjobs...)
 
Odgovor na temu

deki_inf
Beograd

Član broj: 115871
Poruke: 39
212.62.55.*



Profil

icon Re: Sta se najvise koristi?12.12.2007. u 17:05 - pre 198 meseci

Hvala :)

Odgovor sam nasao u springu i svemu posle toga! Nisam bas toliki pocetnik sto se tice programiranja ali u svakom slucaju hvala na savetima!

Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Sta se najvise koristi?

[ Pregleda: 2540 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.