Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12226 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milosh1984
Milos Todorovic
Beograd

Član broj: 26473
Poruke: 8
89.216.205.*



Profil

icon Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine10.12.2007. u 23:21 - pre 199 meseci
Pre nedelju dana sam kupio nokiu 6070, nije ni tri dana ona je pocela da baguje. Odmah sam odneo mob u poslovnicu gde sam i kupio telefon (T.C. Banjica), radi reklamacije. tj hteo sam da mi daju nov aparat jer ovaj posle samo 3 dana rada vez pravi gluposti. I tako ja odem i kazem u cemu je problem (prilikom svakog razgovora on sam otkucava brojeve 6,5 i 8), a oni ce meni kako se ti telefoni prave u velikim kolicinama, kako postoji velika pogucnost da neki telefoni nece raditi kako trebe te da je najbolje da ja odnesem telefon u servis da bi oni utvrdili u cemu je kvar. Na kraju sam mu reko piiip ti telefon i Telenor kad ja moram posle tri dana da nosim mob u servis.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 11.12.2007. u 01:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 00:14 - pre 199 meseci
Bilo je i ranije slucajeva da se ovakve stvari desavaju, mozda je najbolje da telefon odnesete u ovlasceni servis, jer je aparat svakako pod garancijom. Vrlo je moguce da cete na ovaj nacin dobiti novi telefon.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 01:36 - pre 199 meseci
Posle tri dana da nosi u servis? Meni se desilo sa jednim telefonom da se drugog dana tj na kraju prvog punjenja baterije ugasio i više mu nisam ništa mogao. Odneo sam ga u MTS, konstatovali su kvar i doneli mi drugi telefon. Mislim, predložili su servis ali sam rekao da ne dolazi u obzir i tražio novi telefon ili šefa. Valjda nisu imali šefove viška pa su mi zamenili. ;)
 
Odgovor na temu

mose pijade

Član broj: 165383
Poruke: 17
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 02:49 - pre 199 meseci
Citat:
Milosh1984: Pre nedelju dana sam kupio nokiu 6070, nije ni tri dana ona je pocela da baguje. Odmah sam odneo mob u poslovnicu gde sam i kupio telefon (T.C. Banjica), radi reklamacije. tj hteo sam da mi daju nov aparat jer ovaj posle samo 3 dana rada vez pravi gluposti. I tako ja odem i kazem u cemu je problem (prilikom svakog razgovora on sam otkucava brojeve 6,5 i 8), a oni ce meni kako se ti telefoni prave u velikim kolicinama, kako postoji velika pogucnost da neki telefoni nece raditi kako trebe te da je najbolje da ja odnesem telefon u servis da bi oni utvrdili u cemu je kvar. Na kraju sam mu reko piiip ti telefon i Telenor kad ja moram posle tri dana da nosim mob u servis.


nije to kraj, čeka te novo iznenađenje u servisu će ti reći da je telefon ukraden jer se nalazi na spisku što potvrđuje one reči koji su ti izbrisali.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 02:54 - pre 199 meseci
Za tri dana može svašta da mu se desi...
- Pranje u veš mašini (kompletan ciklus: predpranje, iskuvavanje, centrifuga, omekšivač)
- Upsss! Dete prevrnulo čašu sa sokom na stolu, pored telefona
- Upsss! Ispao iz džepa na beton

...

Operateri su samo distributeri, a nisu ni uvoznik ni prodavac telefona, neispravni telefoni se nose u ovlašćeni servis, zakonski rok za popravku je 45 dana, nakon čega kupac ima pravo na novi telefon (ako je kvar pokriven uslovima iz garancije)


 
Odgovor na temu

mose pijade

Član broj: 165383
Poruke: 17
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 03:19 - pre 199 meseci

 
Odgovor na temu

meda011
Earth

Član broj: 35962
Poruke: 180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 06:38 - pre 199 meseci
Citat:
Milosh1984: Pre nedelju dana sam kupio nokiu 6070, nije ni tri dana ona je pocela da baguje. Odmah sam odneo mob u poslovnicu gde sam i kupio telefon (T.C. Banjica), radi reklamacije. tj hteo sam da mi daju nov aparat jer ovaj posle samo 3 dana rada vez pravi gluposti. I tako ja odem i kazem u cemu je problem (prilikom svakog razgovora on sam otkucava brojeve 6,5 i 8), a oni ce meni kako se ti telefoni prave u velikim kolicinama, kako postoji velika pogucnost da neki telefoni nece raditi kako trebe te da je najbolje da ja odnesem telefon u servis da bi oni utvrdili u cemu je kvar. Na kraju sam mu reko piiip ti telefon i Telenor kad ja moram posle tri dana da nosim mob u servis.


U prvih 7 dana imas pravo da trazis da ti zamene proizvod (ili vrate novac ako nemaju proizvod za zamenu) u koliko nije ispravan. To si mogao da ostvaris direktno kod njih u prodavnici, samo je bilo potrebno da imas fiskalni racun, original ambalazu i da pozoves trzisnu inspekciju.
MT:S imate pare
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.220.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 07:33 - pre 199 meseci
Mislim da tih 7 dana nije ni u jednom zakonu definisano. Rade se zamene proizvoda u nekom kratkom roku od kupovine, ali mislim da je to neko interno rešenje prodavnica (da ne kazem dobra volja). U svakom slučaju bi bilo dobro da se tako nešto unese u zakon. Ukoliko to ima u nekom zakonu dobro bi bilo da se navede zakon i citira član da bi se mogli pozivati na njega u takvim situacijama.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.201.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 12:19 - pre 199 meseci
Sestra je imala tu "srecu" da joj se telefon kupljen u Telenoru pokvario istog dana (SE k320i, otkazao zvucnik). Sutradan su joj dali zamenski telefon da se sluzi dok njen ne stigne sa servisa, za sta je trebalo nekih nedelju dana. Shit happens... Bar se nisu pravili ludi, samo uzeli telefon i rekli da ce joj se javiti tek za 45 dana, kao sto rade neki drugi distributeri.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine11.12.2007. u 20:05 - pre 199 meseci
Citat:
Catch 22: Za tri dana može svašta da mu se desi...
- Pranje u veš mašini (kompletan ciklus: predpranje, iskuvavanje, centrifuga, omekšivač)
- Upsss! Dete prevrnulo čašu sa sokom na stolu, pored telefona
- Upsss! Ispao iz džepa na beton
Ništa od ovoga ne ulazi u garanciju a i primeti se. U svakom slučaju ja ne bih pristao da uređaj koji sam kupio pre dan-dva šalju u servis i popravljaju, bilo šta da je u pitanju. Ili je Zastava radila ispravno, prodaju pokvarene ili nekompletne automobile pa kupac to šeta od servisa do servisa? Ili kupiš cipele a one se do popodne raspadnu pa ih onda nosiš obućaru? Dokle ćemo da prihvatimo da kupujemo neispravnu robu? Kao što sam napisao, meni se telefon pokvario sutradan i to posle punjenja, odneo sam ga u mt:s i čini mi se da su pomenuli servis na šta sam 'ladno rekao da to ne dolazi u obzir. Posle malo papirologije su mi doneli nov telefon. Inače sam bio spreman da im ga ostavim na stolu i odem po inspekciju.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.mainstream.co.yu.



+144 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine12.12.2007. u 00:23 - pre 199 meseci
Potpuno razumem i jednu i drugu stran.
Morate shvatiti da taj prodavac za pultom zapravo nema nikakvih ovlašćenja da radi bilo šta na svoju ruku, boljereći on nema prava da odlučuje, on je s jedne strane pritisnut šefovim brže/bolje/više zahtevima a s druge strane frustriranim kupcima i njihovim prohtevima.
Kao kupac koji pošteno plaća proizvod pošteno zarađenim novcem naravno da i ja, kao i svi drugi, s pravom očekujem da kupljeni proizvod/usluga isto tako pošteno funkcioniše i to u dugom periodu bez dodatnog nabijanja pritiska i glavobolja.

Ako se ovako nešto, kao originalnom posteru, desi nekome moja je preporuka da smireno i ljubazno kažete prodavcu da pozove šefa i da mu kaže kako ima vrlo frustriranog klijenta koji ima takav i takav problem i preti da će pozvati tržišnu inspekciju i da će obavestiti medije i na sve strane širiti loš glas (imajte u vidu da se savremeni menadžeri najviše plaše ove poslednje dve stavke pošto tržišna inspekcija proverava poštovanje zakona a zakon o zaštiti potrošača ne postoji tj. sve je to po zakonu.), ja bi čak, ako je u pitanju neka mlađa i lepa devojka, istu pozvao na piće, nije ni njoj lako, ali bi zato šefa okretao na ražnju.

Svi mi očekujemo da vrednost koju platimo i dobijemo, mislim da bi logično bilo čak i da garancija telefona kupljenog sa paketom bude 2 godine s obzirom da se potpisuje ugovor na taj period.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mose pijade

Član broj: 165383
Poruke: 17
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine12.12.2007. u 01:26 - pre 199 meseci
Citat:
Fliz:
Svi mi očekujemo da vrednost koju platimo i dobijemo, mislim da bi logično bilo čak i da garancija telefona kupljenog sa paketom bude 2 godine s obzirom da se potpisuje ugovor na taj period....


ugovor sa telenorom? uf, ne to ne.....
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine12.12.2007. u 23:43 - pre 199 meseci
Jednoj koleginici se desilo da dobije kvaran telefon tako. Uzela u mts Nokia 6080. Odmah je pocelo, pri prvog razgovora da pisti. Kad sam pogledao, telefon poceo sam u toku price da vrti brojeve. Uglavnom 5 i 6.
Ona je otisla u KS za reklamaciju, zamisli, oni mu rekli "kao nemoj da priblizis toliko telefon dok razgovaras jer pritiskas sama dugme dok razgovaras". Katastrofa.
Posle neko vreme (posle durgog puta kad je otisla u KS), tek posle su saznali da cela serija je u kvaru i da mora da se menja.
I eto, proslo mesec dana, ona jos ceka novi telefon....
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.201.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine13.12.2007. u 00:37 - pre 199 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: ... telefon kupljen u Telenoru pokvario istog dana [...] Bar se nisu pravili ludi, samo uzeli telefon i rekli da ce joj se javiti tek za 45 dana, kao sto rade neki drugi distributeri.

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine13.12.2007. u 02:26 - pre 199 meseci
Citat:
calexx:.... Kao što sam napisao, meni se telefon pokvario sutradan i to posle punjenja, odneo sam ga u mt:s i čini mi se da su pomenuli servis na šta sam 'ladno rekao da to ne dolazi u obzir. Posle malo papirologije su mi doneli nov telefon. ...


 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine30.12.2007. u 00:26 - pre 198 meseci
Izgleda sam ja imao srece na pocetku Telenor-ove kampanje Dzinovski izbor... SE K510i radi vec godinu dana alles goed. A i moja dva ortaka su uzela u isto vreme, i njima radi bez problema...

@Pokretac teme: Ne kapiram sta si postigao na kraju sto si prodavca oterao u majcinu? Da li si potom otisao u servis? Ili i dalje nisi zavrsio posao..
 
Odgovor na temu

BioSQUAD
BioSQUAD

Član broj: 70379
Poruke: 566
212.200.126.*



Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine30.12.2007. u 23:17 - pre 198 meseci
Svi oni koji su dobili neku nokiu od Mts-a sa fbrickom greskom (u slucaj koji znam je nokia 6080), dobili novi telefon, sad Nokia 6120 umesto toga.
Super su prosli. Razlika 100 evrica.
Samsung Note II # iPhone 5 user
 
Odgovor na temu

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine08.01.2008. u 12:32 - pre 198 meseci
Pozdrav,
meni je crkao K610i uzet preko Telenora....
TJ nije crkao nego je ispadao iz mreže iako je pisalo da je u mreži.
Doduše tek posle par meseci korišćenja, pa sam morao da posetim ovlašćeni servis C* Savski nasip **. Sve sam očekivao ali da naš (po mojoj proceni) najveći domaći IT distributer ima tako neozbiljan i u najmanju ruku bezobrazan servis, to nisam očekivao. Pri predaji telefona mi ništa nisu rekli samo su mi dali ceduljče i uzeli broj telefona itd. Posle par dana vidim ja da se oni ne javljaju, pa odlučim da ja pozovem njih... Odgovor koji je glasio: "Imamo mi tih telefona dosta na reklamaciji, morate da čekate 20-25 dana da vaš telefon dođe na red za pregled". Nisam mogao da verujem. Da su me bar slagali da ću da čekam neki deo 20-25 dana to bi prihvatio nekako ali ovo....

Elem, posle 20 i neki dan pozovem ja njih ponovo i oni mi kažu kako su baš taj dan popravili moj telefon i da se trenutno testira i da mogu sutra da dođem po njega. Uzmem ja telefon kad ono opet isto. Primetim da su mi samo uradili opšti reset telefona i to je to. Ah da, u radnom nalogu to se zvalo "Štelovanje mrežnog modula". Posle par dana im vratim telefon i usput kupim lepo i oglase da vidim šta novo da kupim jer od tog telefona živim.... I posle 10-ak dana oni me ponovo pozovu i vrate mi telefon. I šta su sad uradili? Stavili mi neku prvu verziju software-a, umesto Telenor mi sada pise Mobtel na ekranu i tako radi...

Ne znam kakva su iskustva drugih sa "divljim" servisima ali svima u mom okruženju koji su imali problema sa "nelegalnim" telefonima reklamacije nisu trajale duže od 10-ak dana. Ispade da je u Srbiji bolje kupiti telefon skinut sa mreže nego orginalan tj. legalan ili kako god da ga nazovemo. Ovo je prvi takav telefon koji sam ja kupio i 2 puta sam ga nosio u servis, proveo je tamo preko mesec dana.... Nijedan prethodni "skinut" telefon mi nikada nije pravio probleme...


Tako da je moja preporuka svima kojima se desi u tih prvih dana da im telefon crkne da traže zamenu od provajdera jer su telefon KUPILI NEISPRAVAN, jer naši ovlašćeni servisi će ih iznervirati toliko da će im se ogaditi telefon.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
Odgovor na temu

mokelet
Beograd, Vozdovac

Član broj: 89322
Poruke: 299
89.216.92.*



+20 Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine02.03.2008. u 01:08 - pre 196 meseci
Meni se Nokia 6233 kupljena pocetkom 2007. godine, kvarila ukupno pet puta. Prvi put posle 10 dana, a posle na po tri-cetiri nedelje. Simptomi: telefon se zabaguje i posle nece da podigne sistem. Svaki put kada sam nosio telefon u Mobis (oni su bili uvoznici i serviseri), telefonu je samo menjan softver, medjutim kvar je ostajao. Tek posle svakodnevnog negodovanja i pretnje tuzbom sam dobio drugi telefon: tj. moj stari telefon kome je zamenjena ploca. Da ne spominjem da mi je prilikom jedne od "popravki" zamenjena baterija koja je obicno sljakala sa nekom koja je na sebi imala par bezveze nalepnica i koja je trajala dan manje. Mada to i nije toliko strasno s obzirom da ni prva ni druga baterija nisu prosle battery check na Nokia sajtu.
Zato prijatelju, lepo sastavi jednu opomenu pred tuzbu. Ali pre toga dooobrano insistiraj na zameni.
"Ima jedna vračarija za taj strav od vampiri. Kad se nekoj mlogo plaši, ja mu malko prebajem. Uznem jedno perce od crnu kokošku, jednu rženu slamku i malko bosiljak. Toj držim u ruku, a taj čovek što ga strav, on se krsti a ja bajem: "Otud ide crna kvačka, vodi crni piliki, dovede gi na crno bunjište, tuj čeprljaše i raščeprljaše, s kljunice iskljucaše, i raznesoše i odletoše."
 
Odgovor na temu

NBG
Beograd

Član broj: 7162
Poruke: 491
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine19.03.2008. u 22:27 - pre 195 meseci
Citat:
brzibg: Pozdrav,
meni je crkao K610i uzet preko Telenora....
TJ nije crkao nego je ispadao iz mreže iako je pisalo da je u mreži.
Doduše tek posle par meseci korišćenja, pa sam morao da posetim ovlašćeni servis C* Savski nasip **. Sve sam očekivao ali da naš (po mojoj proceni) najveći domaći IT distributer ima tako neozbiljan i u najmanju ruku bezobrazan servis, to nisam očekivao. Pri predaji telefona mi ništa nisu rekli samo su mi dali ceduljče i uzeli broj telefona itd. Posle par dana vidim ja da se oni ne javljaju, pa odlučim da ja pozovem njih... Odgovor koji je glasio: "Imamo mi tih telefona dosta na reklamaciji, morate da čekate 20-25 dana da vaš telefon dođe na red za pregled". Nisam mogao da verujem. Da su me bar slagali da ću da čekam neki deo 20-25 dana to bi prihvatio nekako ali ovo....

Elem, posle 20 i neki dan pozovem ja njih ponovo i oni mi kažu kako su baš taj dan popravili moj telefon i da se trenutno testira i da mogu sutra da dođem po njega. Uzmem ja telefon kad ono opet isto. Primetim da su mi samo uradili opšti reset telefona i to je to. Ah da, u radnom nalogu to se zvalo "Štelovanje mrežnog modula". Posle par dana im vratim telefon i usput kupim lepo i oglase da vidim šta novo da kupim jer od tog telefona živim.... I posle 10-ak dana oni me ponovo pozovu i vrate mi telefon. I šta su sad uradili? Stavili mi neku prvu verziju software-a, umesto Telenor mi sada pise Mobtel na ekranu i tako radi...

Ne znam kakva su iskustva drugih sa "divljim" servisima ali svima u mom okruženju koji su imali problema sa "nelegalnim" telefonima reklamacije nisu trajale duže od 10-ak dana. Ispade da je u Srbiji bolje kupiti telefon skinut sa mreže nego orginalan tj. legalan ili kako god da ga nazovemo. Ovo je prvi takav telefon koji sam ja kupio i 2 puta sam ga nosio u servis, proveo je tamo preko mesec dana.... Nijedan prethodni "skinut" telefon mi nikada nije pravio probleme...


Tako da je moja preporuka svima kojima se desi u tih prvih dana da im telefon crkne da traže zamenu od provajdera jer su telefon KUPILI NEISPRAVAN, jer naši ovlašćeni servisi će ih iznervirati toliko da će im se ogaditi telefon.


Zakonski rok za popravku je 45 dana.Svi bi za juce ali ne moze.U divljem servisu bi verovatno dobio nepopravljen.

U vezi teme,u roku od 72 sata od kupovine telefon se menja za drugi kod prodavca,ne kod ovlascenog servisa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telefon kupljen u Telenoru ne radi kako treba svega 3 dana posle kupovine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12226 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.