Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apache, Security, question, tweaking, DDOS

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Apache, Security, question, tweaking, DDOS

[ Pregleda: 1414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icemann
Iza stola

Član broj: 121912
Poruke: 18
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Apache, Security, question, tweaking, DDOS08.12.2007. u 20:04 - pre 199 meseci
Ustvari ja sam dosao da nadjem odgovor na neke svoje probleme i zavrsio 2h pregledavanja foruma i citanja raznoraznih topica security related, anyway u zadnje vrjeme neko me cesto DDOS-uje iako mi ne obara server napad rezultira jako usporenim radom servera , za to vrjeme momci sa supporta ukljuce Cisco guard sto sredi situaciju. Cisco guard bude ON 24h. Danas su mi predlozili da poradim na sigurnosti server, sto se tice unixa, apache, linuxa ja sam totalni noob , pre mjesec dana tek sam se konektovao preko SSH i naucio kretati kroz direktoriume mjenjati fajlove restartovati apache, server cpanel i sl.
Po meni neko ko me redovno DDOS-uje je svakako neki lamer jer cak i sumnjam u jednog lika ali nisam 100% siguran, sto me dovodi do drugog pitanja, da li je moguce da se otkrije IP onoga ko izvrsava ddos znaci tu osobu koja me napada..

Support tim mi je predlozio sledece
*Install the 'Mod_security' module:

*Add 'Mod_dosevasive' to Apache

*(D)DoS Deflate is a shell script which assists in combating denial of service attacks.

moje prvo pitanje je bilo to da li ce dodatni moduli uzrokovati dodatno usporavanje servera, oni su odgovorili da hoce ali nista znacajno...sobzirom da se "hvalim" da sam noob dali su mi guide kako da uradim apache tweak i security module install http://megaz.arbuz.com/2004/08/02/apache-performance/
sobzirom da sam ih pitao da li mogu oni to da urade oni su odgovorili sa "da" ali sobzirom da je to 3install to znaci 9$ ukupno sto i nije nesto mnogo ali da sam svaki put otvarao tiket za nesto mjesecno bi to ispalo sigurno vise nego 9$ ,odnosno i usput zelim da se vise upoznam sa unixom SSH....


Sledeci dio problema je apache tweaking , trenutno sajt ima oko 30-40k unique visits daily,
server Server:
Single Processor Dual Core Xeon 5130 - 2.00GHz (Woodcrest) - 1 x 4MB
Ram: 2 GB FB-DIMM Registered 533/667
Operating System: CentOS 4 (32 bit)
Database Software: MySQL for Linux
Control Panel Software: cPanel/WHM with Fantastico and RVskin
Uplink Port Speeds: 100 Mbps
First Hard Drive: 250GB SATA II

sto se tice svih podesavanja oni su manje vise na defaultu osim sto sam
MaxClient povecao sa 150 na 500 i KeepAliveTimeout sam sa 15sec postavio na 2 nisam vise nista dirao Apache conf file dolje

ServerType standalone
KeepAlive On
MaxKeepAliveRequests 100
KeepAliveTimeout 2
MinSpareServers 5
MaxSpareServers 10
StartServers 5
MaxClients 500
MaxRequestsPerChild 0
Da naglasim u skorije vrjeme zbog rasta sajta ocekujem do 100k unique ali svakako moram srediti i podesavanje apache i srediti security to je ono sto ja znam , sad da li neko moze komentirati sugerirati tipa da li treba raditi tweakove na Mysql i PHP ili jos negdje jer stvarno obicno ono sto je default nije dobro u 90% slucajeva bar na ovakvim stvarima.

i nisam bas siguran da li ovo spada ovdje
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Apache, Security, question, tweaking, DDOS08.12.2007. u 20:57 - pre 199 meseci
Niti mod_evasive niti bilo koji drugi moduli koji se ticu zastite od DDOSA i ogranicavanja
saobracaja nece ti pomoci protiv nekog ko ima veliki link ili botnet.
Sem mozda nekih skupih HW resenja.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

icemann
Iza stola

Član broj: 121912
Poruke: 18
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Apache, Security, question, tweaking, DDOS09.12.2007. u 14:19 - pre 199 meseci
Svjestan sam ja toga da mi nece pomoci protiv nekog ko ima velik link ali nije mi jasno zasto onda ovi seru, i u svakom slucaju Cisco Guard pomaze jedino sto dok je on prisutan gadno mi je opao broj pregledanih strana, bar po statcounteru. I znaci manje vise mi smo na milosti i nemilosti nekih likova koji u tome trenutku nemaju raditi sta pametnije nego zezati male sajtove :(
 
Odgovor na temu

icemann
Iza stola

Član broj: 121912
Poruke: 18
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Apache, Security, question, tweaking, DDOS09.12.2007. u 14:24 - pre 199 meseci
BTW procitao sam negdje da jedna baba od 75godina ima 40gbps protok, sto znaci da je ona najaci haker na svjetu takav link ugusi cjelu ex-yu regiju.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Apache, Security, question, tweaking, DDOS09.12.2007. u 18:30 - pre 199 meseci
Citat:

I znaci manje vise mi smo na milosti i nemilosti nekih likova koji u tome trenutku nemaju raditi sta pametnije nego zezati male sajtove :(

Pa nije sad bas tako uvek mozes da izdvojis goleme pare za neka HW resenja :)
U svakom slucaju takvim likovima se ne treba zamerati na prvom mestu
jer:
1) nemaju morala
2) zanimljivo im je da te zezaju

Znam po sebi ja sam bio jedan od njih...nekad :)

http://www.google.com/search?h...ti+ddos&btnG=Google+Search
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Apache, Security, question, tweaking, DDOS

[ Pregleda: 1414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.