Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3D Max modeling kola

[es] :: 3D modelovanje :: 3D Max modeling kola

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4774 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FSKPZNS
Vladimir Jokic
Digitalna obrada slika, priprema za
stampu itd.
Novi Sad

Član broj: 164606
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: 3D Max modeling kola28.12.2007. u 06:32 - pre 198 meseci
Evo posle malo duzeg vremena novi rezultati. E da.... ne modelujem vise mazdu posto sam napravio par vecih gresaka, poslao sam je na odmor... za sada.

Novi auto je u pitanju. Nissan 350Z i moj prvi pokusaj mental raya.

Predlozi, sugestije, kritike dobro dosle. Hvala. Posebno me zanima kako da postignem sto bolju chrome.


 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: 3D Max modeling kola28.12.2007. u 08:44 - pre 198 meseci
Ovde izgleda svi boluju od jedne iste boljke, mesta gde se sastaju staklo i metal su veoma lose uradjena. Takodje probaj da promenis farbu, stavi malo manje refleksije, ali ti to nece mnogo pomoci ako ne sredis prozore, a cini mi se i da ti je malo krov deformisan. Kad sam bolje pogledao drugu sliku vidim da imas velikih problem oko samih vrata. Ono sto sam ti ja ranije pricao da ako hoces da ti vrata, prozori i svi ostali otvori izgledaju na kraju dobro, radi ih u toku modeliranja (barem dok ne postanes profesionalac i ne naucis to da planiras od samog pocetka), a nemoj prvo da izmodeliras ceo oblik pa posle da ih odvajas, jer ako si negde pogresio neku liniju nece ti model liciti na nista.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.yu.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: 3D Max modeling kola29.12.2007. u 12:37 - pre 198 meseci
Stavi mu default shader, bez reflexija i speca i ako odmah mozes da vidis da je to
auto koji zelis da napravis i ako ti same krivine na modelu objasnjavaju materijal od
koga je sta napravljeno - to je to. Ovako sa raznim "efektima" na shaderu to izgleda
uvek bolje, sto ne znaci da je i sam model dobar. Naravno da ces na kraju da stavis
fancy shadere, ali onda ces biti siguran da je to bas taj Nissan iz svih mogucih uglova.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

FSKPZNS
Vladimir Jokic
Digitalna obrada slika, priprema za
stampu itd.
Novi Sad

Član broj: 164606
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: 3D Max modeling kola30.12.2007. u 17:34 - pre 198 meseci
Prozore sam radio naknadno. Nisam ih modelovao odmah pa kasnije isecao, nego sam ostavio rupe kad sam radio grub shape. Radio sam ih tako sto sam ivice tih rupa za prozore prvo malo uvikao unutra pa sam od tih novonastalih, uvucenih poligona napravio novi objekat (SHIFT+click pa Object) pa sam tako dobio onaj glavni oblik koji prati ivice samog prozora. Jel mozes konkretno da mi kazes problem da znam i popravim ? Dakle prvo sam pokusao da napravim te gume tj ne volim kad vidim model gde staklo kao da direktno izlazi iz metala. Gume za stakla su posebni objekti a stakla su takodje posebni objekti. Nije nista spojeno. NI onaj srednji stub izmedju prozora nije spojen sa samim body-em kola.Doduse sad sam napravio dosta promena pa ta guma ne prati ivice body-a ali resih da popravke oko samih prozora i guma ostavim za kraj.
Da krov je dzidzav... znam :-) I to cu popravljati.

Sto se tice boje i sjaja ni meni to nije ok. Ne volim kao prvo kad se sijao kao.... piiiiiip. To je bila samo quick proba sa sky-om i belim planemo iznad modela.



Evo kako to izgleda kod prednjeg prozora. Da dodam sa sam radio sam neke prepravke oko prozora na body-ju a sa gumom nisam pa sad ona ne prati lepo ivice metala.

Priznajem nisam bas najbolje razumeo sta ti znaci ono za vrata i prozore: "...radi ih u toku modeliranja....". Jesi mislio dok radim sam shape kola da ne ostavljam rupe za prozore ili... ? Sorry :-)

Kazi mi sta i kako. Hvala
 
Odgovor na temu

FSKPZNS
Vladimir Jokic
Digitalna obrada slika, priprema za
stampu itd.
Novi Sad

Član broj: 164606
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: 3D Max modeling kola30.12.2007. u 18:12 - pre 198 meseci
Sto se tice vrata njih sam dobio prostim chamferovanjem i brisanjem poligona u sredini. Onako kako mi noobovi radimo.

Da... imam problema sa onom ostrom ivicom sa strane kola sto ide od jednog do drugog tocka a prelazi preko vrata. Nije konstantna... tj nije vise konstantne ostrine od kad sam uradio vrata.

Mislim da cu moj sledeci model raditi bukvalno u delovima. Da necu vise ici prvo ceo shape i da samo ostavljam rupe za prozore vec posebno prednji deo, posebno hauba pa posebno deo od prednjeg dela kola do vrata, ispod i iza vrata... itd itd.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: 3D Max modeling kola30.12.2007. u 19:48 - pre 198 meseci
Upravo sam ti o takvom nacinu modeliranja i govorio deo po deo. Nemoj sad da ispadne da sam ti ja neki veliki kriticar ili neki veliki majstor, u principu tvoj model nije los, i sve je tu u vezbanju svaki auto ce ti biti sve bolji i bolji vremenom.
 
Odgovor na temu

FSKPZNS
Vladimir Jokic
Digitalna obrada slika, priprema za
stampu itd.
Novi Sad

Član broj: 164606
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: 3D Max modeling kola30.12.2007. u 21:24 - pre 198 meseci
Druze uopste nisam shvatio tvoje kritike pogresno. Nisam od onih koji se dure kad ih neko kritikuje. Sta vise kritike na mene deluju pozitivno jer me teraju da jos vise radim i popravljam greske. Niko se naucen rodio nije. Da si pristupio varijantom.... Daje bre batali se toga.... Sta si ti nasao da modelujes....... e onda bi te oterao u...... znas vec gde ))

Imam jedan problem koji me muci sa tom NE konstantnom chamferovanom ivicom koju sam pomenuo u proslom postu. Znam u cemu je problem ali ne znam kako da ga resim pa ako si raspolozen, i svi drugi, postovao bih ti screenshoot pa da das predlog kako da to resim. Moze ?

Evo te slike. Text je na engleskom jer sam clan SMCars-a pa sam i tamo to izlozio.



Hvala unapred iako nisi obavezan da mi pomognes

 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: 3D Max modeling kola

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4774 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.