Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Power dugme na Chieftecu...pinovi...

[es] :: Ostali hardver :: Power dugme na Chieftecu...pinovi...

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Power dugme na Chieftecu...pinovi...26.11.2007. u 23:39 - pre 199 meseci
Ovako...
na Chieftecu mi se otkinuo kablic sa power buttona, tj. otkinuo je i dva pina na koje je bio zalemljen. E sad, to dugme ima ukupno 6 pinova - po 3 paralelno na obe strane. Mene zanima kakva je tacno uloga svih tih pinova, odnosno da li je moguce iskoristiti tu drugu liniju od tri pina kako bi se postigla ista stvar, dakle ukljucivanje racunara.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Lord_Of_Slackware
Lord_Of_Slackware

Član broj: 101321
Poruke: 37
212.200.170.*



Profil

icon Re: Power dugme na Chieftecu...pinovi...27.11.2007. u 08:26 - pre 199 meseci
Trebao si da napises koji tip napajanja je u pitanju. Ako i uspes da iskoristis tu drugu liniju pazi da ne spalis nesto. Najbolje bi bilo da pustis slicicu svega toga kako bi mogli svi da vide sta je tacno u pitanju.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Power dugme na Chieftecu...pinovi...27.11.2007. u 10:01 - pre 199 meseci
Nismo se razumeli...ja sam bio nepotpun.
Napajanje je nebitno za ovu pricu. To je dugme na kucistu, ne na napajanju i povezano je naravno sa dve zice na plocu.
E sad da ne fotkam (ako bude neophodno mogu i to uraditi), prekidac ima 6 pinova, po 3 u dva reda...nesto ovako....


p p
p p
p p

Moj je problem sto sam otkinuo dva i sad ne mogu na njih da zalemim zice, pa to sad izgleda ovako...

. p
. p
p p

Posto ne vidim svrhu postojanja 6 pinova na prekidacu pretpostavljam da i taj drugi red ima istu funkciju kao i prvi i da bi mogao da ga iskoristim da na njega zalemim zice pa mi je trebala potvrda toga. Mislim ja cu to svakako isprobati posto ne vidim sta bih tu mogao spaliti, ali ako neko ima slicno iskustvo dobro bi mi doslo.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Power dugme na Chieftecu...pinovi...27.11.2007. u 10:48 - pre 199 meseci
Nemožeš ništa spaliti čak i da krivo povežeš. Bilo bi ti najbolje kad bi imao instrument da ispitaš kontaktr na tasteru.

Srednji je sigurno, probaj gornji ili donji. Jedan od njih je povezan s srednjim kad je taster na off (ako tako spojiš komp će se sam uključiti) a drugi je povezan kad se taster pritisne. Znači, slobodno iskoristi srednji red.
Ako zezneš i taj taster, a nema ih za kupiti, javi mi da ti pošaljem jedan

Ako sluuučajno nije onako kako sam napisao, nabadaj napamet (jednu držiš fixnu na jednom pinu a s drugom žicom "šećeš")- jedna kombinacija će upaliti.





[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 27.11.2007. u 14:22 GMT+1]

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Power dugme na Chieftecu...pinovi...27.11.2007. u 11:22 - pre 199 meseci
Tako sam nesto i mislio...
Hvala Jojo!
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Power dugme na Chieftecu...pinovi...27.11.2007. u 13:18 - pre 199 meseci
Jedna napomena za druge....ovo što smo pričali gore važi za ATX kučišta ne za AT. Kod starijih AT to nemojte raditi, jer ima i dvpolnih prekidača koji su u primarnom krugu napajanja pa ako se tamo napamet nabada može biti kabooom (direktan kratki spoj faza i nule).

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Power dugme na Chieftecu...pinovi...27.11.2007. u 19:22 - pre 199 meseci
...uz pevanje i pucanje!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Power dugme na Chieftecu...pinovi...

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.