Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo

[es] :: PC Konfiguracije :: Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mini Me
Student Informacionih Tehnologija
Doboj

Član broj: 163831
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo22.11.2007. u 21:09 - pre 199 meseci
Imam dvije konfiguracije u svom uzem izboru za kupovinu racunara.Molim vas da mi date svoje misljenje na njih.

ASUS P5WDH Deluxe/WiFi AP I975X 2xPCIxX 775 DDRII800 +SB+2GL--------------------------------------------- 332,28
CPU INTEL Core2Duo E6750 2.67GHz, 4MB, 1333FSB, LGA775, BOX---------------------------------------------- 375,57
DDR II 4 GB, DDR2-800 takeMS-------------------------------------------------------------------------------- 182,52
ASUS PCIe EN8600GT Silent/2HTD/512M VGA/HDTV/DVI---------------------------------------------------------293,67
HDD 320 GB,WD3200AAKS,SATA-300,16MB/7200rpm------------------------------------------------------------150,93
Kućište FRONTIER FR09A-BK/RD, Crno i crv.panel 400W 14cm fan-------------------------------------------------69,03
DVD RW ASUS DRW-1814BL 18XDVD, 48XCD BULK BLACK---------------------------------------------------------59,67
------------------------------------------------------------------------------cena--------------------------1463,67 KM
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------748,36 EUR


ASUS P5K Intel P35 FSB1333 soc775 2xPCIeX DDRII800 +SB+GLAN-----------------------------------------------236,34
CPU INTEL Core 2 Quad Q6600, 2.4GHz, LGA775, BOX-----------------------------------------------------------547,56
DDR II 2 GB, DDR2-800 takeMS---------------------------------------------------------------------------------91,26
ASUS PCIe EN8600GT Silent/2HTD/512M VGA/HDTV/DVI---------------------------------------------------------293,67
HDD 320 GB,WD3200AAKS,SATA-300,16MB/7200rpm------------------------------------------------------------150,93
Kućište FRONTIER FR09A-BK/RD, Crno i crv.panel 400W 14cm fan-------------------------------------------------69,03
DVD RW ASUS DRW-1814BL 18XDVD, 48XCD BULK BLACK---------------------------------------------------------59,67
------------------------------------------------------------------------------cena--------------------------1448,46 KM
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------742,80 EUR

Posto mi se budzet svodi na tih 14xx KM ili 750 EUR-a prilicno sam ogranicen na ove mogucnosti.
Napomena:Kuciste je onako bezveze stavljeno,uglavnom ce biti u tom cjenovnom razredu.
Hvala na pomoci.

Sex je kao hakovanje:Udjes,Izadjes i molis Boga da nisi nesto ostavio za sobom
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo22.11.2007. u 23:06 - pre 199 meseci
Imam vise ispravki tj. predloga sta treba promeniti...
1) Jako bitno je da ne uzmes napajanje koje dolazi uz kuciste jer je slabo i loseg kvaliteta! Probaj naci takvo ili neko slicno kuciste bez napajanja, a napjanje kupi odvojeno. Za masinu koju planiras treba ti minimum 500W i to kvalitetnijeg napajanja (Cooler Master, Thermatake, Chieftec, Antec) ili ako ti je to preskupo potrazi LC Power napajanja. Jeftinija su, a zadovoljavajuceg kvaliteta.
2) Svakako je bolji izbor druga predlozena konfiguracija bazirana na C2Q procesoru i plocom sa P35 chipsetom. 4GB je jos uvek previse za danasnje potrebe, sa 2 ces biti sigurno zadovoljan, a kasnije lako dodas jos GB memorije koliko ti treba.
3) Ne bi uzeo TakeMS memoriju. Geil je prilicno jeftin, a definitivno bolje izbor od TakeMS-a. Ako nemas novca za brzu memoriju moze i na 800MHz ali uzmi Geil.
4) Graficka je po meni veliki problem. Ako nisi gamer onda ti i neka jeftinija moze posluziti za pocetak, a kasnije je promeni kad osetis potrebu. Ako si gamer onda je ovo jako los izbor. Ako nemas za 8800 onda od 8600 trebas uzeti GTS, a ne GT. I to bi ti preporucio Gainward umesto Asusa, sta god da odaberes.
http://magicboxlive.blogspot.c...0gt-vs-7600gt-full-review.html
5) DVD rezaci su postali skoro najjeftinija komponenta i ne vodi se racuna koji model i proizvodjac. Ipak ja sam nesto naklonjeniji Pioneer i Lite On, dok Asus nesto ne gotivim. Ti kako zelis.

Pozdrav

Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Mini Me
Student Informacionih Tehnologija
Doboj

Član broj: 163831
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo23.11.2007. u 00:30 - pre 199 meseci
Nisam bas nesto upucen oko vaznosti napajanja,pa sam zahvalan za svaku informaciju o tome.U svakome slucaju uzecu u obzir da pokusam pronaci neko kvalitetnije napajanje.Interesuje me da recimo ja uzmem bilo koju od ovih konfiguracija i ona mi radi na napajanju standarnom sto dolazi uz kuciste(400W),u cemu ce mi biti razlika ako ja uzmem neko jace napajanje (550W-600W).Mislim hocu li osetiti razliku u stabilnosti,pouzdanosti ili sta vec drugo.....Mozda je glupo pitanje ali sam bas laik u ovom segmentu.

Moram naglasiti da ja skoro nikad ne upgrade-ujem racunar,recimo uzmem sada ovu konfiguraciju i ona mi sluzi godinu i po,dvije a onda sve zamjenim kao sto sada planiram.Zbog toga sam razmisljao o 4GB DDR-a,gledano u buducnost barem godinu-godinu i po.Planiram na racunaru imati Vistu,surfovanje,gledanje filmova,rad sa mp3 fajlovima.Slabije igram igrice ali tu i tamo ce me sigurno zagolicati kada uzmem novu masinu da provrtim par novih naslova.

O ovoj ploci sa 975 chipsetom sam ramisljao cisto sto je deluxe ploca(tona opreme je na njoj,ukljucujuci recimo daljinski za neke win aplikacije,paljenje-gasenje racunara itd...)Ploca podrzava sve sto mi treba u ovom trenutku ako uzmemo u obzir da sledeci put kada budem mjenjao nesto na racunaru,mjenjacu i plocu i procesor i sve ostalo....tako da mi ono novi chipset-stari chipset ne igra ulogu ali me interesuje koji je brzi sa DDR2 memorijom.Cuo sam da je 975x nasledio X38,pa sam zakljucio da bi vjerovatno bio mnogo dobar,a da je P35 nasledio P965,moj trenutni chipset je P945 sa P4 2.66 sa 1MB L2.

Kolika je prednost C2Q u odnosu na C2D ako uzmemo moje potrebe koje sam gore naveo.Sta mi tacno 4 jezgra donose u odnosu na 2 u mom slucaju?

Grafika mi je nekako otisla u drugi plan,tu jos nista nije odluceno tako da sve savjete prihvatam,mogu i Radeoni.

Svaka informacija i misljenje o ovim komponentama sto planiram uzimati je dobro dosla,tako da vam unapred hvala.
Sex je kao hakovanje:Udjes,Izadjes i molis Boga da nisi nesto ostavio za sobom
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo23.11.2007. u 12:54 - pre 199 meseci
Lose napajanje moze izazvati razne probleme, od nestabilnog rada racunara pa do *ne daj boze* havarije da ti ceo komp "izgori". Sto se tice jacine treba gledati da ima malo vise nego sto je dovoljno ali ne preterivati. Znaci 500W je po meni sasvim ok ali pravih 500W, odnosno napajanje nekog proverenog proizvodjaca.
Mozes da racunas i sam... http://support.asus.com/PowerS...alculator.aspx?SLanguage=en-us *mislim da ce ti preporuciti 400-450W ali kazem treba uzeti ipak malo jace napajanje.
Sto se tice memorije, rekao sam ti da je 4GB previse pogotovo za ono cime planiras da se bavis. Bices zadovoljan sa 2GB sigurno narednih 12-18 meseci, ako ne i duze.
Za plocu ce ti mozda neko drugi preciznije odgvoriti, ja bas nisam najbolji poznavalac pa ne bi da pricam na pamet. Mislim da je P5K sasvim ok izbor, a imas i nju u Delux varijanti sa mnogo toga. Ne znam da li imas daljinskim ali da li je to stvarno potrebno pored wireless tastaura i miseva?
Za ono sto si naveo mislim da gotovo neces osetiti nikakvu veliku prednost C2Q u odnosu na C2D procesore. C2Q se pokazati ako volis da radis mnogo operacija istovremeno ali mislim da je dobra investicija jer ce u narednom periodu sve ici ka tome da se procesori sa vise jezgara sto vise iskoriste. Ja bi svakako uzeo C2Q da sam u mogucnosti.
Za graficku sam ti rekao da uzmes Gainward BP8600GTS-512-HDMI-DV ili recimo nesto jeftinija ATi 2600 XT 256MB DDR4, Dx10, 128bit, 800/2200Mhz, max. 2560x1600 koja kosta svega 130e!


Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo23.11.2007. u 14:42 - pre 199 meseci
moze i da saceka malo. navodno ce uskoro ati izbaciti novu seriju jeftinijih a dobrih grafickih, pa ce verovatno i nvidia da pojeftini.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Konfiguracija Quad vs Konfiguracija Duo

[ Pregleda: 1908 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.