Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WAP-ne radi, ali skida kredit

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: WAP-ne radi, ali skida kredit

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.ptt.yu.



+105 Profil

icon WAP-ne radi, ali skida kredit21.11.2007. u 19:03 - pre 200 meseci
Imam telefon Samsung R210 koji ima wap. Ovu funkciju naravno ne koristim, ali se često dešava da se sam konektuje (ako tel. nije zaključan), pri čemu zna da skine od 50-100din. Ne znam u čemu je fora, jer se zapravo i nije konektovao (ništa nisam podešavao), već samo pokušava, da li ovo mogu da isključe u korisničkom servisu ili može i nešto u samom aparatu ?
 
Odgovor na temu

avaxxx
Novi Sad

Član broj: 89028
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: WAP-ne radi, ali skida kredit21.11.2007. u 20:28 - pre 200 meseci
Otidji u korisnicki servis. Znam da ukoliko saljes mejl preko gprs-a, 4000 znakova ili 100 kb podataka (poredjenja radi SMS ima samo 156 znakova) tarifiraju 5.9 dinara.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: WAP-ne radi, ali skida kredit21.11.2007. u 21:18 - pre 200 meseci
A da taj telefon nije skidan sa neke strane mreze? Desava se da on pokusava da zove servis za WAP operatera sa kog je skinut, a to tebi naravno biva naplaceno.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: WAP-ne radi, ali skida kredit22.11.2007. u 00:54 - pre 199 meseci
Da, ja sam nekad davno imao neki telefon skinut sa vodafone-a koji je zvao neki broj u njemačkoj da bi se povezao na net. Najfascinantnije je što je internet radio, al mislim da je to bio najskuplji internet koji sam plaćao.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: WAP-ne radi, ali skida kredit22.11.2007. u 02:04 - pre 199 meseci
Samsung telefoni (neki modeli) imaju nesretno rešenje navigacionih tastera, gde centralni taster označen slovom [i] praktično ima funkciju "wap - homepage" (izlazak na internet)...

Pristup telefona wap-u je definisan preko konekcionih profila, koji koriste dve vrste postavki ("settings"):
CSD settings
GPRS settings

"CSD settings" se koristi za pristup wap-u putem GSM protokola (pozivanjem prethodno definisanog broja telefona) -SKUPO! Jer se tarifira vreme trajanja konekcije
"GPRS settings" se koristi za pristup wap-u putem GPRS protokola - tarifira se količina prenetih podataka (oko 0,05 dinara za 1KB)

Dakle treba samo u "CSD settings" obrisati upisani broj telefona i problem će biti rešen: nema više pristupa wap-u.


@avaxxx:
1 znak = 1 byte
1024 znaka = 1KB (0,05 dinara preko GPRS-a)
U 100KB (5,00 dinara) staje onda mnogo više (izračunaj) od 4000 znakova...


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 22.11.2007. u 03:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

avaxxx
Novi Sad

Član broj: 89028
Poruke: 41
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: WAP-ne radi, ali skida kredit22.11.2007. u 14:32 - pre 199 meseci
Da se ne svadjamo, ovde sve lepo pise: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2245&Type=1 . Mozda sam i pogresio, ali znam da mi otprilike za mejl velicine 1 SMS-a tarifiraju 0,26 para . Sta to bese SMS?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.ptt.yu.



+105 Profil

icon Re: WAP-ne radi, ali skida kredit22.11.2007. u 16:11 - pre 199 meseci
Citat:
Catch 22: Samsung telefoni (neki modeli) imaju nesretno rešenje navigacionih tastera, gde centralni taster označen slovom [i] praktično ima funkciju "wap - homepage" (izlazak na internet)...


Da to je to dugme.
Sve sam brojeve pobriso, u stvari mislim da ih nije ni bilo. Ovaj WAP je najveca krađa, dovoljno je samo da pritisneš i i u sekundi ode 30 din.
Ima neka podešavanja u settings/browser settings/proxy settings/ i tu se bira A1 WAP, A1 WAP roaming, Proxy 1,2,3,4,5.
Mislim da je bilo selektovano ovo WAP, sad sam prebacio na proxy i kaže da ne može da se konektuje
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: WAP-ne radi, ali skida kredit23.11.2007. u 01:32 - pre 199 meseci
Citat:
ironman: Da to je to dugme.
Ovaj WAP je najveca krađa, dovoljno je samo da pritisneš i i u sekundi ode 30 din.
Ima neka podešavanja u settings/browser settings/proxy settings/ i tu se bira A1 WAP, A1 WAP roaming, Proxy 1,2,3,4,5.

Sve navedene postavke se odnose na inostranog operatera sa čije je mreže telefon "skinut"!
Nije ti mts kriv što si kupio telefon skinut sa inostrane mreže, a "majstori za dekodiranje" zaboravili da izbrišu postavke za wap, koje je strani operater upisao u telefon...
Pročitaj malo po forumu i nauči kako se menjaju (upisuju nove) postavke za wap, ili odnesi telefon u predstavništvo mts-a da oni to urade za tebe (ako budu hteli / znali?)

PS
Cena sa porezom, za normalno korišćenje wap-a (preko GPRS-a, "kako bog zapoveda") je 0,047 dinara za svaki preneti KB podataka, što je daleko jeftinije od tvojih 30,00 dinara u sekundi... Mislim da niko normalan ne koristi GSM za pristup wap-u, ta opcija je čak na nekim novijim telefonima potpuno izostavljena... stvar prošlosti, što bi rekli...

:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: WAP-ne radi, ali skida kredit

[ Pregleda: 3134 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.