Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP

[es] :: SOHO Networking :: file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP21.11.2007. u 18:08 - pre 199 meseci
Moze li neko da napise step by step kako napraviti file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP...

Da objasnim, sve je to radilo dok je na svim racunarima u mrezi bio instaliran XP i svi bili u workgroup mshome, sada je na jednom racunaru vista i sa njega mogu pristupiti ostalim racunarima koji imaju XP, oni vide racunar sa vistom ali im nije dozvoljen pristup.

Racunari su u istoj workgroupi i iskljuceno je trazenje passworda.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP21.11.2007. u 19:49 - pre 199 meseci
Možda da ipak uključiš traženje passworda i kreiraš XP usere na Visti? Ja imam jedan komp sa Vistom a drugi uglavnom sa Win2k a ponekad sa XP-om i uvek se vidi sve što je podeljeno.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP21.11.2007. u 22:27 - pre 199 meseci
To bih ipak nekako ostavio kao krajnje resenje...

Voleo bih kada bih mogao da napravim da koristim isto kao i na XP, znaci bez pass. i bez ogranicenja, ipak je to samo lokalna mreza sa vec poznatim racunarima.

Mozda neka setovanja u firewallu, mada ja nista ne vidim za lokalnu mrezu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP29.11.2007. u 19:45 - pre 199 meseci
Da ne otvaram novu temu.

Imam 5-portni switch D-link i Vistu operativni sistem ali uopste ne uspevam da vidim niti jedan racunar u mrezi niti oni mene. Igre funkcionisu normalno, ali file sharing nikako. Sve moguce Firewall-ove sam poskidao, podesio workgroup, ali nece pa nece. Ako nesto pomaze imam i skaystar2, wifi karticu, i ap router povezan na switch preko koga idem na internet.
 
Odgovor na temu

Gulan_92
Nikola Gulan
Ruma

Član broj: 175431
Poruke: 6
212.200.221.*



Profil

icon Re: file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP21.04.2008. u 20:58 - pre 194 meseci
Imam isti problem kao bakara... ali sam ja svoj uspeo resiti polovicno. tj uspeo sam da napravim taj sharingfolder izmedju viste i xp. Kod mene su kompovi povezani putem rutera za ADSL (model mt882), kompjuter sa xp-om povezan je na ruter putem obicnog USB kabla, dok je ovaj sa vistom povezan putem LAN-a. Evo par saveta od mene ...

1. instaliraj "WindowsXP-KB922120-v5-x86" (to instaliras na kompjuteru na kojem se nalazi XP)
2. na PC sa vistom ukljuci sve osim "Public folder sharing" (control panel/network and sharing center... zatim ces tamo dole videti da pise Sharing and Discovery e tu na "Public folder sharing" ides "off").
3. lokalnu konekciju staviti staviti na privatnu
4. takodje Workgroup mora biti isti na svim kompjuterima (my computer/properties/advanced system settings/computer name/change)
5. Takodje "computer description" podesiti (isto mesto kao kod 4)
6. proveri drajvere za LAN kartu (update drivers)
7. napravi small office network u opciji network (tu ces se valjda snaci da ne moram da ti objasnjavam...)

Posle ovoga bi trebalo da ti radi sharingfolder. Da i jos jedna stvar... obavezno iskljuci antiviruse posto znaju da prave probleme.




[Ovu poruku je menjao Gulan_92 dana 22.04.2008. u 20:45 GMT+1]

AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor 4200+
2.00 GB of RAM memory
GeForce 8600GT 256 MB DDR2
HDD 160GB sataII
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: file sharing izmedju kompa sa Vistom i sa win XP

[ Pregleda: 2397 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.