Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi prilikom prepisa Lager liste, Baza je .fdb ekstenzije

[es] :: Firebird/Interbase :: Problemi prilikom prepisa Lager liste, Baza je .fdb ekstenzije

[ Pregleda: 3913 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran_7
Goran Maric
Nezaposlen
Doboj

Član broj: 158123
Poruke: 56
*.teol.net.



Profil

icon Problemi prilikom prepisa Lager liste, Baza je .fdb ekstenzije20.11.2007. u 17:51 - pre 199 meseci

Lager lista

Imam jedan problem sa prepisom lager liste.
Baza je .fdb.ekstenzije i otvorio sam je programom IB Expert.
Naravno, bazu nisam ja radio, ali tako me snaslo da moram prepisat bazu.
Pokusao sam sve sto sam mogao ali uvijek mi pravi isti problem. Kada obrisem maloprodajni racun, kalkulaciju ili slicno, uvijek mi vrati stanje na lager. Tako da sam odustao brisati racune, misleci da cu tako rijesiti moj problem. Malo sam se raspitivao i kako su mi rekli da potrazim u procedurama “Procedures” , nesto sto bi vracalo obrisane dokumente na stanje. Prevrnuo sam sve moguce ali nista nisam nasao.
Ukratko, moram obrisati sve kalkulacije i maloprodajne racune kako bi krenuo od nule. Meni problem pravi to sto kada obrisem kalkulacije zezne mi stvarno stanje lager liste.

Pokusao sam obrisati “kod” gdje se nalazi lager lista, ali kada ga vratim ponovo mi sve brka, odnosno vraca sve racune koje sam obrisao.


Moze li mi neko reci gdje grijesim ili postoji drugi program kojim se to moze rijesiti.

Evo i slika ako sta moze pomoci.

Unaprijed zahvalan.


[Ovu poruku je menjao goran_7 dana 20.11.2007. u 19:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Problemi prilikom prepisa Lager liste, Baza je .fdb ekstenzije20.11.2007. u 18:46 - pre 199 meseci
> Baza je .fdb.ekstenzije i otvorio sam je programom IB Expert.

To je Firebird baza, postoji i poseban FB forum.

> Ukratko, moram obrisati sve kalkulacije i maloprodajne racune kako bi krenuo od nule. Meni problem pravi to sto kada obrisem kalkulacije
> zezne mi stvarno stanje lager liste.

Pre svega ovo je posao za konkretan poslovni program koji radi sa datom bazom. Ako iz nekog razloga ne možeš koristiti program već moraš direktno raditi sa podacima onda odgovor na tvoje pitanje zavisi od organizacije tabela u toj bazi. Pre svega sve sasvim sigurno možeš postići direktnim izmenama u tabelama, što je teži način, da li postoji neka SP koja to može lakše uraditi ne znamo, ona koju si ti poslao nije ta.

 
Odgovor na temu

darko_sudarov
ProConto Software doo
Kikinda

Član broj: 89262
Poruke: 136
212.200.34.*



Profil

icon Re: Problemi prilikom prepisa Lager liste, Baza je .fdb ekstenzije22.11.2007. u 10:40 - pre 199 meseci
To sto si nam pokazao nije procedura koja vraca obrisane podatke
ona sluzi za neki izvestaj ili pregled, najverovatnije.

Pokusaj da vidis da nije u trigerima ako vec ne mozes da je nadjes u procedurama.

Sve u svemu ako vec mozes da brises podatke onda ti treba nesto sto ima insert i sto ima old.

Mada je najbolje da pitas onoga ko je pravio bazu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: Problemi prilikom prepisa Lager liste, Baza je .fdb ekstenzije

[ Pregleda: 3913 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.