Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skeniranje rijeci sajta ili kako već?

[es] :: PHP :: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?

[ Pregleda: 1864 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

root_sys
root system

Član broj: 90736
Poruke: 44
91.191.28.*



Profil

icon Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 10:34 - pre 200 meseci
Mislim da ovo niko jos ovdje nije pitao pa reko da vidim imal ko nesto slicno :) ili bar ideju za pocetak
Dakle radio sam neki marketinski site (nudi usluge oglasavanja i preuzimanja oglasa za webmastere uz napaltu), interesuje me kako da naravim da onaj ko uzima oglase sa ove stranice postavi recimo:
<script src="http://www.nekisite.com/korisnik.php?id=123456" language="javascript" type="text/javascript"></script>
i da mu skripta skenira njegov site (rijeci) i poredi sa rijecima koje ja vec imam u bazi! U slucaju da rijec postoji u bazi linkuje je na npr: http://www.nekisite.com/oglas.php.......
Nadam se da znate na sto mislim
ima primjera takvih na netu al da ne stavaljam sad ovdje linkove, a ako treba konkretan primjer javite ja cu postaviti link.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
89.216.122.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 15:45 - pre 200 meseci
Mislim da nisi bas dobro objasnio sta zelis.
Sta ti znaci ovo <script src="http://www.nekisite.com/korisnik.php?id=123456" language="javascript" type="text/javascript"></script>, to nece da moze :)
Ako zelis da neko preuzima oglase sa tvoje Web prezentacije moras objasniti na koji nacin si to zamislio. Da li to znaci da jednostavno preuzme sadrzaj tvoje stranice isparsira je i uzme ono sto mu treba ili je to preko xml-a, rss-a ili vec kako?
A sto se tice pitanja kako da proveris ponavljanje reci mozes da preuzmes sadrzaj stranice sa file_get_contents() i ocistis sadrzaj od tagova i proveris rec po rec, ako sam te ja dobro shvatio da to zelis.
djLapac
 
Odgovor na temu

webex
Milorad Tošić
Vilin grad

Član broj: 50060
Poruke: 512
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.webex.rs


Profil

icon Re: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 16:07 - pre 200 meseci
Ma čovek želi da napravi sistem za kontekstualno oglašavanje... pa ga zanima logika... jesam li u pravu?
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 16:25 - pre 200 meseci
@root_sys:
- jesi siguran da treba da skenira ceo sajt a ne samo stranicu koja ga ja pozvala, onda će ti trebati crawler, ili da pitaš "gugla" ima li ta reč na njegovom sajtu
- u slučaju da reč postoji u bazi i kad je linkuje gde treba taj link da se prikaže, na tvom sajtu ili u oglasu koji on preuzima
- ipak daj primere

@nezki:
ipak može, samo mora da mu php skript vrati mime-type kao da je javascript, i da ono što ehuje taj php skript bude validan javascript kod, provereno.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
89.216.122.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 16:40 - pre 200 meseci
Citat:
mVeliki: @root_sys:

@nezki:
ipak može, samo mora da mu php skript vrati mime-type kao da je javascript, i da ono što ehuje taj php skript bude validan javascript kod, provereno.


To je ok, da to moze ako je unutra JScript kod . Mislio sam da je samo php kod.
djLapac
 
Odgovor na temu

root_sys
root system

Član broj: 90736
Poruke: 44
91.191.28.*



Profil

icon Re: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 17:20 - pre 200 meseci
Da vidim da nisam bio jasan pa izvinite evo ide dodatno exp:
Dakle finta je da napravim nesto kao na "xclaim dot hr" dakle ne treba da skenira citav sajt samo onu stanicu koju ucita, naravno bez html tagova. Primjer: ako na stranici ima rijec "golf" a ja u bazi imam tu rijec, ta skripta bi trebala da linkuje tu rijec golf na njegovom sajtu ka mom sajtu ,hm valjda je malo jasnije. . .
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 19:27 - pre 200 meseci
To će biti posla i za javascript forum,
dakle treba periodično da očitavaš stranice svojih pretplatnika (jednom dnevno recimo) da bi im pokupio sve reči i probrao one koje smatraš ključnima,
treba ti tabela u kojoj ćeš imati spisak tih pronađenih reči za svaku stranicu svojih pretplatnika,
pored same reči možeš i da držiš link na koji ona treba da ukazuje,
to periodično očitavanje namestiš "cron"-om da se ponavlja,
php skript kojeg poziva javascript treba da prepozna ko ga zove i da iz tabele pronađe spisak njenih reči i da pripremi i ehuje javascript kod koji će se igrati sa sadržajem stranice.

Dobar deo tog JSa možeš pozajmiti iz pomenutog sajta.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

nezki
Miodrag Lapcevic
Beograd

Član broj: 101503
Poruke: 438
89.216.122.*

Sajt: www.websolutions.co.rs


Profil

icon Re: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?20.11.2007. u 22:21 - pre 200 meseci
Tebi treba nesto kao Google Adsense.

Evo mozes ovde nesto naci http://www.hotscripts.com/sear...eField.x=41&imageField.y=5
Kao sto je mVeliki rekao moras napraviti tabelu svojih pretplatnika(Adsense preplatnici) u kojoj ces cuvati podatke o njima, njihov e-mail, url, podatke ...(pogledaj ovo)
Takodje ces imati tabelu onih koji se zele reklamirati (Adwords preplatnici).
Napravices onu php scriptu namestenu kronom "cron"-om sto je mveliki rekao,a onda sve ostalo resavas Java Scriptom

Code:

<script type="text/javascript">

var iTID = new Array();
var titleArray = new Array();
var bodyArray = new Array();
var linkArray = new Array();
var urlArray = new Array();
var urlArrayReal = new Array();


titleArray[0] = "Xclaim riječi";
bodyArray[0] = "Naoružajte se riječima i napokon pobijedite konkurenciju! Iskoristite oglasni potencijal riječi.";
linkArray[0] = "www.xclaim.hr";
urlArrayReal[0] = "http://www.xclaim.hr";
urlArray[0] = urlArrayReal[0];
iTID[0] = "0";
</script>

<span id="link0" name="link0" class="XClaimStyle" 
onmouseover="ovIn(0);" onmouseout="ovOut(0);" onclick="window.open(urlArray[0]);">
<span id="lblPrimjer">riječi</span>
</span>


Znaci napravis listu reci za tog preplatnika i za reci vezes odgovarajuce linkove iz liste. To radis tako sto obidjes list reci i pronadjes ih na stranici i pretvoris ih u linkove, to sve radis u JScriptu.

djLapac
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Skeniranje rijeci sajta ili kako već?

[ Pregleda: 1864 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.