Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako namestiti button da bude default (izvrsen na Enter)

[es] :: Javascript i AJAX :: kako namestiti button da bude default (izvrsen na Enter)

[ Pregleda: 2856 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

proNick

Član broj: 44117
Poruke: 53
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon kako namestiti button da bude default (izvrsen na Enter)19.11.2007. u 10:36 - pre 199 meseci
pozdrav!

imam web formu sa nekoliko button elemenata (zanci, NE submit, vec button).

ono sto mene zanima je kako da namestim da mi jedno od tih button elemenata bude default, tj. da kada
korisnik pritisne Enter na tastaturi, da bude isto kao da je na primer kliknuo na neko od tih dugmica.


forma mora da ima button elemente i stvar ne moze da se resi sa submit elementima, te ih stoga i ne koristim.


hvala u napred!
 
Odgovor na temu

umpirsky
Saša Stamenković
Niš

Član broj: 160299
Poruke: 65
88.118.107.*

Sajt: umpirsky.com


Profil

icon Re: kako namestiti button da bude default (izvrsen na Enter)08.01.2008. u 16:29 - pre 197 meseci
Moze sa submit na sledeci nacin:

Kada pritisnes enter, izvrsava se prvi submit sa forme. Ako hoces da ti se izvrsi na primer treci, iznad prvog stavi treci jos jednom, ali mu postavi style na "none". Ovo je patch ali je bolje tako nego da napises js kod koji ce da ti submituje neki od akcija i onda ako ti browser pamti prethodno kucane opcije, ti kad izaberes jednu od njih, automatski ce se aktivirati js i submitovati formu - mene to mnogo nervira :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: kako namestiti button da bude default (izvrsen na Enter)08.01.2008. u 21:12 - pre 197 meseci
mozes ovako (pomocu jQuery-ja):
Code:

$("form").keyup(function(e)
{
    if (e.keyCode == 13) $("button.default-button").click();
});


a ovo ti je primer html-a:
Code:

<form ...>
   <input type="text" ... />
   <input type="text" ... />
    ...
   <button type="button">Cancel</button>
   <button type="button" class="default-button">OK</button>
</form>

znaci, samo stavi klasu "default-button" na button koji hoces da ti bude "default" (tj da se izvrsi njegova click akcija kada se pritisne enter ako je aktivna bilo koja kontrola na formi)
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: kako namestiti button da bude default (izvrsen na Enter)

[ Pregleda: 2856 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.