Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli

[es] :: Access :: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli

[ Pregleda: 2136 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 00:40 - pre 200 meseci
pozdrav
trebao bih omoć oko broja računa
naime tablica racuni ima dva broja racuna to jest jedan koji ide od 0 pa nadalje kroz cijelu godinu i taj je primarni kljuć
i jedan koji počinje od nule svaki dan
e sad na formi sam postavio lblracun koji mi pokazuje koji je broj racuna za taj dan to jest onaj drugi i tu je problem
nikako da dobijem neki prikaz i da dodjem do pravog odgovora
to bi trebalo da se upiše u form load kao ono lblracun.caption =.... e sad to ne znam u kveriju lijepo dobijem
SELECT Max(racuniBL1.BrojRacuna) AS MaxOfBrojRacuna
FROM racuniBL1
WHERE (((racuniBL1.Datum)=Date()));

ali ovdje ne mogu da dobijem prikaz na formi ako neko može pomoć pomagaj
hval
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 06:22 - pre 200 meseci
Iza lblracun.caption= bi trebalo upotrebiti funkciju DLookUp().
DLookUp("[polje za prikaz]", "[referentna tabela]", "<Uslov za trazenje>")
Uslov za trazenje je "[Polje u referentnoj tabeli] = ' <primer vrednosti>'''
Ovaj uslov je sve ono što je iza tvoje klauzule WHERE u upitu.
Tačna sintaksa u uslovu zavisi od tipa podatka polja za prikaz.



 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 12:33 - pre 200 meseci
tip podataka je number probao sam i nešto mi ne štima
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 14:57 - pre 200 meseci
Najbolje je da zakačiš primer da ne eksperimentišemo mnogo.
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 16:58 - pre 200 meseci
eno ga gore nisam znao kako
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 18:05 - pre 200 meseci
To što je forma Unbound mogu da razumem ako ćeš kasnije da unešeno na formi nekom transakcijom seliš u tabelu, ali to što pokušavaš u Labele da unosiš vrednosti umesto u Text boxove ????????

Evo ovako. Sa ID skini ključ. Ako baš mora da bude tekstualnog tipa uredu. Ali ako će da bude nešto kao brojač stavi ga na AutoNumber. Za primarni ključ postavi Datum + BrojRacuna. Tako ćeš obezbediti da ti svaki slog u tabeli RacunMp bude jedinstven. Access neće dati da bude drugačije. I ovo sa labelam promeni naravno.
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 18:29 - pre 200 meseci
ok hvala na odgovoru htjeo sam label jer ne ože da se čačka po njemu i lakše mi je jer mu ne treba tag jer bi htjeo da radim sve sa tipkovnicom
najgora stvar je što sam vidio da to radi kod drugih a ja ne znam napraviti a i datum u formi je napravljen sa labelom
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 21:28 - pre 200 meseci
To ti se ucinilo da si vido podatke u labelama. Vise je verovatno da si video text boxove koji su bili Locked= TRUE i Enabled = FALSE
Kad tako postavis properties, onda ti text box izgleda i ponasa se kao labela, a nije labela.
 
Odgovor na temu

panonac
Zeljko Pinteric
ugostitelj
hrvatska

Član broj: 31767
Poruke: 81
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli19.11.2007. u 22:10 - pre 200 meseci
nisam loše vidio
vidio sam dobro i taj dio koda mi je dao čovjek sa kojim sam sudjelovao u projektiranju programa
naime ja sam mu bio savjetnik za ugostitrljstvo i šta treba radi i ja imam taj program i on radi savršeno osim što je narastao ogromno i onemogučeno mu je vračanje to jest brisanje računa a program je univerzalan i i za trgovine i ugo objekte i građevinare kod njega mi se ne sviđa što sprema vrijednosti recimo iznos računa pa kad obrišeš neku stavku to moraš nazad knjižiti na kartice račune dnevi promet itd a ja želim da si napravim jednostavnu kasu samo za ugostiteljstvo i da može izdavati otpremnice jer mi ide nešto na račun a evo i dio orginalnog coda za taj label i to je vb 6
i on se nalazi u form load
If POSPodaci.UkupnoBlagajni > 1 Then
lblRacun.Caption = "BL" & BB & " - " & GotRacun.BrojRacuna
Else
lblRacun.Caption = GotRacun.BrojRacuna
End If
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Trebam pomoć oko pretrage broja računa u tabeli

[ Pregleda: 2136 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.