Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...

[es] :: PC Konfiguracije :: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5891 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nidza.zhivko
Nikola Zivkovic

Član broj: 162335
Poruke: 5
*.83.beocity.net.



Profil

icon Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 01:02 - pre 200 meseci
Pozdrav svima, a narocito onima koji su svoje masine sami sklopili do poslednjeg srafa, svaka cast...

...e to hocu i ja da uradim, pa da budem u neku ruku i siguran da mi tamo neki pocetnik iz servisa nesto ne zakine ili pokvari, lakse cu se osecati ako ja pokvarim...

...a vi ste tu da mi date neki savet ( jos bolje iz iskustva ), pa da ne dodje do posledica ili kvarova!

Inace komponente sam kupovao odvojeno tako da ima tu svacega ali jos nemam sve!

Posto sklapam gaming masinu, zanima me koliko je sada prosek napajanja za jaku grafiku i brzu memoriju...

...i kakvo hladjenje preporucujete da instaliram ili neko skuplje kuciste...





...inace napisite sve sto vam padne na pamet (naravno korisno a ne tipa koj sraf gde, to znam), i greske i uslovi u koji ste sklapani i nasta da obratim paznju itd...

...HVALA UNAPRED ! ! !
mod edit: nema potrebe da se bolduje cela poruka. procitaj pravilnik.

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 17.11.2007. u 03:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 08:02 - pre 200 meseci
Sklapanje racunara nije nesto narocito komplikovan posao. Ionako ne mozes nista pogresno da utaknes.

Jedino sto treba da vodis racuna to je da kablove slozis tako da ne smetaju protoku vazduha, zbog hladjenja.
Eventualno, gledaj da hard diskove i CD-ove spojis na razlicite dovode napajanja.

Ubadaj u plocu jedno po jedno i testiraj da li je to ok. Na plocu prvo spoj zvucnik sa kucista, onda memoriju, sledeca je graficka kartica, a onda ide ostalo.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.co.yu.



+537 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 09:28 - pre 200 meseci
Ako nikad nisi sklapao računar, onda je taj "početnik iz servisa" za tebe majstor. A ako ćeš se lakše osećati ako sam pokvariš, verovatno će te dodatno obradovati kad ti ne prizanju garanciju.

[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 17.11.2007. u 12:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 11:02 - pre 200 meseci
Misliš da ne može ništa da pogrešno utakne? Može, kako da ne može, a posebno ako nema meru kod pritiskanja. Znam neke koji su uspevali da uguraju molex kontra, pa one koji su DDR memoriju namestili u oba smera, IDE kablove ili procesore i da ne pominjem. Lako je onome ko to zna da sve tačno poveže. ;)
Ja inače imam običaj da prvo namestim procesor i kuler pa tek onda to ubacim u kućište. A usput mora da vodi računa i o statičkom elektricitetu. Sve u svemu, bolje da to uradi neki drugar koji se razume i da se to iskoristi kao učenje za sledeći put.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 11:56 - pre 200 meseci
Ne diraj mi kolege pocetnike :) Kao sto rece pctel u jednoj drugoj slicnoj temi prvo treba da savladas sklapanje lego kockica sem sto kroz neke od PC komponenata ide stuja a neke se i poprilicno greju i ako nesto iskrivis ili neadekvatno stavis ode mas' u propas' :) Posto pravis gamersku masinu sto nije jeftino ne bih ti preporucio da se z**ebavas osim ako nisi sin Donalda Trumpa, ali opet krajnja odluka je na tebi :) Ako si odlucio da nesto naucis po cenu da dobro platis (unistis skuplju maticnu plocu ili skuplju graficku karticu npr.) onda OK.

Dacu nekoliko primera zasto ne bi trebalo da se zezas sa tim. Gamerska/overclockerska masina treba da ima jako hladjenje za procesor, a sadasnji overclockrski hladnjaci sto postoje kod nas u ponudi su glomazni, teski i ako nemas iskustva u stavljanju istih postoje odredjene sanse da ces ostetiti maticnu plocu. Imao sam iskustvo kad mi je dosao klinac koji je probao sam da ugradi ThermalTake Big Typhoon i posto nije bas pratio uputstva unistio je Asus-a od 190 i kusur eura :) Jos gore je ako si planirao da stavis vodeno hladjenje a nemas preteranog iskustva sa stavljanjem vazdusnih ili pasivnih hladjenja. Takodje gamerske masine ako hoces pravu gamersku masinu traze ugradnju posebnog hladnjaka za graficku kartu/graficke karte. Dosta je pipavo staviti neke od njih. Onda imas ploce kao sto je DFI Lanparty UT P35-T2R gde sam treba da montiras hladjenje za chipset a to nije lako ni za iskusnije servisera a kamo li pocetnike i to one koji nikad nisu sklopili racunar u zivotu. Onda treba biti pazljiv sa srafcigerom dok usrafljujes maticnu jer ako ti ispadne iz ruke postoje odredjene sanse da ce ostetiti plocu. Uzemljenje je takodje jako bitno zbog kvarova koji mogu da nastanu usled ESD (staticki elektricitet).

Evo jos primera DIY sklapanja racunara sa kojim sam se susreo. Vise puta sam imao priliku da vidim kako su ljudi unistili svoje maticne ploce posto su usrafljivali stand-off-ove na pogresna mesta i kad bi upalili racunare to bi im bio i zadnji put jer bi sprzili maticnu plocu. Onda krivo usrafljivanje stand-off-ova takdje moze imati posledice po maticnu. Ploca ne treba ni jednim svojim delom doticati lim od kucista jer dolazi do kratkih spojeva koji mogu ali i ne moraju biti opasni po zivot maticne. Sadasnja kineska malo jeftinija kucista, pa i ona skuplja do 100 eura imaju grubo odradjene navoje pa stand-off moze da zaglavi i ako nemas adekvatan sestougaoni (nut) srafciger, onda ce ti trebati motorcangle da skroz usrafis stand-off i ispravis ga... Takodje sam puno puta video ploce koje su unistene presnaznim stezanjem shrafova pri usrafljivanju u kuciste. Nemoj ni pod kojim uslovom da zashrafljujes plocu pistoljem ako ga imas. Onda unistavanje racunara statickim naelektrisanjem. Pa fenomeni koji razne konektore pokusavaju pogresno da ubodu i polome iste ili ostete plocu i ostale komponente. Pa onda greske sa starim AT napajanjima itd...

Ja mislim da je najbolje da ako hoces vec sam da sklapas komp prvo pocnes sa jednostavnijim konfiguracijama. Gamerska varijana je ipak preskupa... Inace ne znam sta podrazumevas pod tom gamerskom masinom. Hajde prvo da vidimo sta si planirao da uzmes...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 12:12 - pre 200 meseci
Citat:
calexx
Ja inače imam običaj da prvo namestim procesor i kuler pa tek onda to ubacim u kućište. A usput mora da vodi računa i o statičkom elektricitetu. Sve u svemu, bolje da to uradi neki drugar koji se razume i da se to iskoristi kao učenje za sledeći put.


To se uvek i preporucivalo (i RAM se po pravilu stavlja pre nego sto se ploca stavi u kuciste), a pogotovu sa LGA 775 Intel-ima jer ima one 4 rupe gde treba da udju nozice od hladnjaka. Ako ne udju kako treba a ne proveri se nije dobro, a jedini nacin da se proveri i eventualno nesto ispravi je da ploca bude van kucista. Takodje neki od hladnjaka koji nisu varijanta koja treba da se gura u rupice se usrafljuju i kod njih ne postoji opcija da se ugrade u samom kucistu. Sve u svemu dobar savet. Jos ako bude neki veci hladnjak poput pomenutog ThermalTake-a ili nekog od vecih CoolerMaster-a treba dobro planirati prostor i na koju stranu ga ushrafiti :) Ja cak ponekad istestiram celu masinu kako pali pre nego sto je stavim u kuciste a uvek i svaki put pobodem kablice koji idu iz kucista u plocu pre nego sto stavim plocu u kuciste da mi posle bude lakse.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 17.11.2007. u 14:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 13:26 - pre 200 meseci
ako je hladnjak 'push-pin' za 775 ja uvek prvo montiram plocu u kuciste, pa tek posle dodajem hladnjak. prvo, to je po preporuci proizvodjaca maticnih ploca (svi ste videli kako se nakrivi ploca ispod procesora kad je nategne hladnjak. a i teze je posle plocu sa sve hladnjakom upasovati istovremeno na i/o panel i distancere)

drugo, cak i ako je mozda prva 2-3 puta teze, ovaj nacin je mnogo brzi (bar meni) a ako si dovoljno pazljiv, nema teoretske sanse da se pogresno montira (tj. da neki push pin ne legne)

svakako, kad prvi put sklapate racunar, dobro bi bilo da je tu neko iskusan da vas nadgleda.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 14:32 - pre 200 meseci
Da. To predlazu u knjizicama za ploce i mozda je lakse, ali svako ima svoj metod a moj je CPU, Cooler i RAM instaliram pre nego sto stavim plocu u kuciste. Meni je npr. lakse da zavrsim sve sto mogu van kucista, a Intelovi box push pin cooleri su laki da se namontiraju i dosad nisam imao problema sa metodom koju sam opisao :) Doduse svako je navikao da radi na neki svoj nacin, a sve iskusne kolege koje znam takodje rade metodom koju sam opisao sa Intel-ovim push pin coolerima. Posle se ploca uhvati za sam hladnjak i lako se stavi na distancere (stand-off-ove) i I/O panel. Bas sam prekjuce kod kuce sklopio jednu jeftiniju kucnu masinu za poznanicu za oko 20 minuta (Asus P5K-SE, E4500 [Box cooler], 2GB KingMax Mars...) koristeci samo zvezdasti srafciger za srafljenje i motorcangle za za ushrafljivanje i ispravljanje distancera na Codegen kucistu (codegen je ince poznat po losoj obradi navoja za distancere) pomenutom metodom. Minimalizovao sam alat zbog toga sto me je mrzelo da trazim po fiokama. Toliko sam uhodan da mi vise alata od ovoga sto sam nabrojao za ovakve konfiguracije i ne treba :)

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 17.11.2007. u 18:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.ptt.yu.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 17:14 - pre 200 meseci
Evo jos neki savet:

1) Memorija (RAM) se stavlja pre montiranja ploce u kuciste, jer nema razloga da se to ne uradi (ne treba velika sila da se primeni
kod ubadanja memorije kao kod instalacije CPU kulera.
2) Kada se bilo sta ubada u plocu koja je van kucista, ploca mora biti na ravnoj i stabilnoj podlozi, a ja obicno stavim onaj tanki
ali malo tvrdji sundjer jos preko podloge da se ne bi ostetila donja strana kod montaze kulera jer je potrebno dobro stisnuti da "sedne"
3) Procesor je tesko staviti pogresno jer ima oznaku u jednom cosku koja odgovara oznaci na ploci. Ovde treba biti vrlo pazljiv
i "nezan" i procesor stavljati tacno pod uglom od 90 stepeni u odnosu na ravan matice ploce, da se iglice ne bi iskrivile.
4) Nanosenje termalne paste pre hladnjaka je vrlo bitno da se obavi kako treba. Znaci vrlo tanak sloj, i koristiti sto kvalitetniju
pastu.
5) Po pravilu su manje problematice skuplje komponente za sastavljanje jer je kvalitet krajnje obrade bolji, pa bi "gejmersku"
masinu trebalo lako sastaviti. Losa i jeftina resenja po pravilu zadaju najvise glavobolje kod sastavljanja.
(jednom nisam mogao da stavim flopi u predvidjeno mesto jer ne moze prosto da udje koliko je lose obradjena plastika okolo)

6) Sva uputstva procitaj do kraja i prati ih.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 17:45 - pre 200 meseci
^^
Smatram da nema veze sa zivotom teorija da se mnogo lakse sklapaju gejmerske (skuplje) masine zbog kvaliteta obrade. Jedino sta tu moze da pravi problem je kuciste koje ima losu zavrsnu obradu (jedino ako kupi JNC-a ili tako nesto slicno), a za mali novac moze da kupi dosta kvalitetna kucista (tipa blueberry koji je takodje jeftin a skroz korektan) i da stavi dobro napajanje.
Ja kod sklapanja od prilike imam isti postupak kao i vecina ovde, van kucista stavjlam procesor kuler i ram, stavljam sve to u kuciste, prvo ubadam front panel, kartice pa hard i optiku. Na kraju sve vezujem kablovima, prvo ATA/SATA pa tek onda napajanje. sve uvezem plasticnim vezicama i ceo proces gotov za 20ak minuta.
Jedan jako koristan savet, gledaj kako srafis distancere u kuciste da ne usrafis neki vise slucajno pa da posle bude "sta bi"..
I jos jedan koristan savet koji ti je vec neko predlozio, daj nekom pocetniku iz servisa da ti to sve sklopi i napravi da radi kako treba.

@binary mind
Ti sto prave codegen kucista su stvarno mogli da se potrude da te navoje urezu kako treba, :) a na tu temu mogu da pomenem i aurore cije ivice su bile ostre koliko hoces...pa je tu dosta puta padala i junachka krv ;)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 17:57 - pre 200 meseci
Citat:
Kernel-1
3) Procesor je tesko staviti pogresno jer ima oznaku u jednom cosku koja odgovara oznaci na ploci.


...ali se desava. Brat od jedne drugarice je jednom hteo da ocisti stariji PIV Willamate procesor, jer je cuo da se valja staviti termlna pasta umesto zvake na box cooler-u, i hteo je da ga stavi natraske nazad. Nije islo pa je iskrivio pinove. Na svu srecu je uocio da je napravio glupost pre nego sto je zabo racunar u struju Ja sam posle morao da ispravljam pinove i taj racunar jos dan danas radi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 18:14 - pre 200 meseci
Citat:
neca: ^^
@binary mind
Ti sto prave codegen kucista su stvarno mogli da se potrude da te navoje urezu kako treba, :) a na tu temu mogu da pomenem i aurore cije ivice su bile ostre koliko hoces...pa je tu dosta puta padala i junachka krv ;)


Mada mogu da ti kazem da sem toga sto ima malo problema oko distancera Codegen su sasvim OK kucista za ulozene pare. Cak i napajanja mogu da prodju za slabije konfiguracije. Cak spadaju u bolju klasu sto se tice kung fu kucista :) Za Aurore (pretpostavljam Gigabyte) ne znam posto nisam radio sa njima, ali ima kung fu kucista gde stvarno moze da padne junacka krv ako se ne pazi :) Ma cak i neki Anteci umeju da budu opasni iz mog iskustva. To je inace jedan od razloga zbog cega sve sto mogu da stavim van kucista stavljam bez pogovora :)

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 17.11.2007. u 20:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 18:39 - pre 200 meseci
Citat:
Binary Mind: Za Aurore (pretpostavljam Gigabyte) ne znam posto nisam radio sa njima...

Aurora je Frontier kuciste. Od jeftinijih kucista Frontier moze da udje u obzir ali bi preporucio nesto kvalitetnije. CM Centurion ili Elite se mogu naci vec za 45-50e, a slicno je i kod Chiefteca mada su meni CM kucista lepsa. Mozda jesu skupa ali svakako kvalitetnija u svakom pogledu. Sto se tice napajanja opet preporuka za CM ili Thermaltake, za gamer konfiguraciju minimum 500W.

A za naseg kolegu pocetnika evo jedan link koji mu moze puno pomoci, samo neka pazljivo procita i pogleda slike. Doduse u pitanju je malo drugacija masina ali sigurno ce mu pomoci.
http://www.daileyint.com/build/ibuild1.htm

Pozdrav
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 18:59 - pre 200 meseci
Nisam radio sa tim modelom niti cuo da postoji :) Znam da postoji i Gigabyte Aurora koji je dosta dobro kuciste barem vizuelno :). Uglavnom sam radio sa Vito kucistem of Frontier-a i to jako malo posto od kung fu kucista najvise iskustva imam sa KME, ANS/JNC i Codegen-om...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 19:07 - pre 200 meseci
Moja topla preporuka za gamer kuciste ide za Antec Nine Hundred a preporuka za napajanje je LC Power i Thermaltake iznad 600W... jednaki Corsair ili Silverstone. Jeste skupo ali vredi...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon frontier kucista17.11.2007. u 20:02 - pre 200 meseci
frontier pravi solidna kucista za te pare, velika i dobro provetrena, napajanje je 'prihvatljivo'. lim je kao sto je vec receno ocajan, i obavezno se vakcinisite protiv tetanuse pre nego pocnete sklapanje. koliko sam primetio dizajn je neka daleka kopija cooler mastera. u toj krshware kategoriji, meni je najbolji. posebno je dobar da se ukombinuje sa lc power napajanjem i cooler master 12icom - i eto starter verzije za 65eura

najcesci model je aurora, sa plavim led-ovima napred, a tu je i vita, a vito je firma koja je prekopirala frontierove proizvode (takodje krs).
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 20:08 - pre 200 meseci
Toliko o mom znanju kung fu kucista :) Ionako su mi sva slicna...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 20:13 - pre 200 meseci
Rekao bih da nema potrebe da se više piše na ovu temu, nidža je verovatno odustao pošto ste ga preplašili. ;)
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 21:15 - pre 200 meseci
Sad mu vise nije frka da zajebe nesto, vec da se ne osakati ;)
Inache, taj frontier auroru sam zapamtio jako dobro ;) ugradjivao sam TV karticu i dvd rezac, dok sam skidao lim na poledjini kucista da bi ugradio TV karticu isekao sam palac i to bas onako dobro, poteklo je muski...stavio sam hanzaplast i bio malo desetkovan i onda kada sam skidao prednji lim (da da...iza one plastike stoji i lim toliko sam se iscimavao da sam napeo kao bik i prosao rukom kroz kuciste i isekao se duzinom celog malog prsa do kraja shake (znachi odozdole celom duzinom)...da sam radio kao koljac manje bi bio krvav :)
Inache, za taj Antec sve preporuke...
Sto se tice tih kung fu kucista, probajte taj blueberry, ja sam extra zadovoljan njima, stvarno su lepo odradjena...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.ptt.yu.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...17.11.2007. u 21:28 - pre 200 meseci
Citat:
Smatram da nema veze sa zivotom teorija da se mnogo lakse sklapaju gejmerske (skuplje) masine zbog kvaliteta obrade. Jedino sta tu moze da pravi problem je kuciste koje ima losu zavrsnu obradu


Na kucista sam i mislio. Sigurno je da se kvalitetnija / skuplja kucista lakse sklope, bas zbog te zavrsne izrade, jer se sustina lakog sklapanja
sastoji u tome da se sarafi zavrcu bez problema, da su delovi dobro pozicionirani (nema odstupanja od standarda), da ima dovoljno prostora (veca kucista), itd...

Nidzo, samo ti to sklapaj. Najbolje se uci na svom iskustvu. Jer ako sam nesto zeznes, NAUCICES sigurno :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Uskoro sklapam SAM, svoj prvi KOMP...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5891 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.