Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje vage sa racunarom

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: povezivanje vage sa racunarom

[ Pregleda: 3142 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gorgia

Član broj: 163110
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon povezivanje vage sa racunarom16.11.2007. u 08:45 - pre 200 meseci
Zelim da Tensolux vagu koja meri grame, povezem na racunar; Izmerena vrednost treba da se prosledi Delphy aplikaciji. Pri tom ne znam koji µC se koristi. Kako da napravim drajver i sta da koristim za to?

Ako ime neko ideju nek se javi

Puno hvala
Poz.
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: povezivanje vage sa racunarom16.11.2007. u 09:47 - pre 200 meseci
Koji se µC je za tebe kao korisnika nebitno, u vagi je sigurno implementiran neki protokol koji(to je samo moja pretpostavka)
recimo svake sekunde-dve preko RS232-interfejsa šale izmerenu težinu u obliku stringa, kao na primer:"4.356gr"<LF>.
Odgovor kako taj protokol tačno izgleda i koja je brzina i format prenosa(npr. 9600 8N1)će ti proizvođač sigurno dati.
Da bi to i testirao priključi vagu sa kablom na PC i otvori Hyper Terminal. Uz malo eksperimentisanja sa brzinom i formatom prenosa ćeš taj protokol možda i sam otkriti.
Onda ostaje da u Delphi-ju taj string pretvoriš opet u jednu promenljivu i dalje je koristiš.
 
Odgovor na temu

Gorgia

Član broj: 163110
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: povezivanje vage sa racunarom19.11.2007. u 10:20 - pre 200 meseci
Hvala puno!!

Vec mi je sad jasnije.. to znaci da ja samo treba da napisem ko^d u Delphy-ju kojim cu string da pretvorim u broj i prikazem u postojeci program koji koristi taj broj(izmerenu vrednost).

Gorgia
 
Odgovor na temu

Gorgia

Član broj: 163110
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: povezivanje vage sa racunarom19.11.2007. u 15:07 - pre 200 meseci
Gde bih mogla da nadjem drajvere za Tensolux vage?
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



+9 Profil

icon Re: povezivanje vage sa racunarom21.11.2007. u 13:39 - pre 200 meseci
Citat:
Gde bih mogla da nadjem drajvere za Tensolux vage?


Pozdrav Gorgia,
ja sam mislio da si razumeo/la: komunicira se preko RS232 it to izmenom tekstovnih zanakova(stringova).
PC može da šalje komande(tako stoji u uputstvu za upotrebu koje sam izgooglao) i da šalje izmerene vrednosti nazad prema PC-u.
E sad kako ćeš iz Delphi-ja da otvoriš RS232 interfejs i da šalješ i primaš tekst je tvoja stvar kao programera.
Možeš koristiti Widows API-Funkcije kao: CreateFile,SetCommState, WriteFile, ReadFile... ili možda već gotove Delphi-komponente
za komunikaciju preko RS232. Ako ima nejasnoća u vezi sa konkretnom implementacijom, postavi bolje pitanje u forumu Delphi/Kulix...
Zato i preporuka da za početak uspostaviš komunikaciju preko nekog terminal-programa s obzirom da se radi o izmeni ASCII znakova.

Pozdrav Branko
 
Odgovor na temu

Gorgia

Član broj: 163110
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: povezivanje vage sa racunarom22.11.2007. u 13:19 - pre 199 meseci
Hvala vam puno
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: povezivanje vage sa racunarom

[ Pregleda: 3142 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.