Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7814 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?20.11.2007. u 03:54 - pre 200 meseci
@Emil Ranc: Milsim da neke od navedenih kodova ipak pažljivo čuvaju za slučaj "da se san ipak jednom ostvari"...
Podilaze me žmarci kad samo pomislim koliko je politika ove države isprepletena sa poslovanjem mts-a!

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 20.11.2007. u 13:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nervous83
Student
Beograd

Član broj: 163156
Poruke: 70
77.46.208.*



+2 Profil

icon Re: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?01.12.2007. u 21:29 - pre 199 meseci
ja mislim da ce pre da pocnu sa reaktivacijom starih brojeva koji odavno nisu ukljucivani, tj koji nisu paljeni duze od 12 meseci po isteku onog roka za dopunu i bla bla bla.
Secam se da je Mobtel pre par godina imao akciju, tj kad je zadnji put bilo moguce da se predje sa postpaida na prepaid, i tada su delili brojeve koji su pocinjali na 063-6xx-xxx, koji su pre toga bili rezervisani za post-paid, ali su vecinom verovatno bili ugaseni...
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?01.12.2007. u 22:18 - pre 199 meseci
Sto se tice mt:s ne znam ali bi ja voleo da uzmem svoj prvi broj koji je
pocinjao na 110, a sto se tice Telenora oni i danas nude korisnicima da
predju na pre pajd u koliko zele da raskinu post pajd ugovor. A zasto i nebi
nudili kada im je veca zarada na pre pajdu a manji rizik...

pS I MTS BI POCEO DA NUDI PRELAZAK NA PREPAJD ALI NE ZNAJU ONI KAKO SE TO
PREBACUJE.
zzviktor
 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?29.12.2007. u 15:06 - pre 198 meseci
Sa malim zakasnjenjem se ukljucujem u raspravu. Licno mislim da je MTS trebao odavno da krene da reaktivira stare brojeve a ne da dodje u situaciju da krene da prodaje brojeve sa 0 i 9, sto zbunjuje korisnike i nije u skladu sa propisima. Telenor to radi tako sto svaki broj koji je neaktivan 2 meseca automatski ponovo reaktivira i vraca u prodaju. Malo je verovatno da ce MTS dobiti novi pozivni broj, a potpuno neverovatno da ce uvesti brojeve sa 8 cifara. Takodje, u ovom trenutku, potpuno je neverovatno da ce MTS dobiti neki od 9x brojeva, ti brojevi su rezervisani za druge stvari.

Drugo, jako je diskutabilan broj stvarnih korisnika MTS-a, pri tome podrazumevam one koji su telefonirali ili poslali poruku najmanje jednom mesecno. Zbog svojih marketinskih kapmanja MTS je podelio brdo kartica koje se jako malo koriste, ako se uopste koriste, ali MTS sve to vesto koristi pa i njih racuna u aktivne korisnike, sto, slozicete se, svakako nisu i na taj nacin fiktivno prikazuje da ima veci broj korisnika! Po nekim istrazivanjima, MTS ima samo oko 500.000 stvarno aktivnih korisnika vise od Telenora ali ta istrazivanja nisu reprezentativna i verovatno samo operateri imaju prave podatke (Vip se cak otvoreno boji da objavi koliko korisnika ima, po nekim podacima ima izmedju 150.000 i 200.000).

Inace, MTS (niti bilo koji drugi operater, posto je potpuno isto poceo radi i Vip) ne bi ni smeo da prodaje brojeve koji pocinju na 0 i 9 (o cemu sam vec pisao na jednoj drugoj diskusiji), a posebno ne bi smeo da prodaje brojeve koji imaju 8 cifara jer je sve to u suprotnosti sa planom numeracija. Procitajte sami:

http://www.ratel.org.yu/editor...meracije%20za%20tk%20mreze.pdf

Postavlja se pitanje zbog cega RATEL dozvoljava ovako grubo krsenje propisa!?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?29.12.2007. u 18:58 - pre 198 meseci
Zašto mesec ili dva? Za pripejd postoji onaj rok od otprilike godinu dana da se dopuni pretplata pa posle toga još mesec dana fore i onda (može da) se gasi. Ja imam tri stara pripejd broja koje otprilike jednom godišnje dopunim koliko da ostanu u funkciji, onog trenutka kad neki provajder počne da gasi brojeve koji su neaktivni mesec-dva ja ih sam gasim. To sam zamalo uradio kad ono beše skraćeno trajanje dopuna ali su brzo vratili na staro.
 
Odgovor na temu

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?29.12.2007. u 20:05 - pre 198 meseci
Pogresno sam se izrazio, ne mislim ako je broj neaktivan 2 meseca (ako niko ne zove sa njega) da ga Telenor automatski iskljucuje vec da se 2 meseca posle gasenja broja (dakle posle poslednjeg roka za dopunu posle koga vise nije moguce dopuniti kredit za prepaid ili posle raskida korisnickog ugovora za postpaid) taj broj ponovo vraca u prodaju. To je jednostavno politika kompanije. Dakle potpuno je ista politika za prepaid i postpaid.

Brojevi su ograniceni resurs, sa njima mora da se postupa izuzetno stedljivo. Medjutim, izgleda da drzava tolerise takvo rasipnicko ponasanje, drugim recima RATEL potpuno ignorise to sto MTS, a od nedavno i Vip (sto je jos cudnije) jasno krse vazeca pravila pa prodaju brojeve na 9 i 0... MTS je lepo odmah trebao da postuje numeraciju pa da svoje servise stavi na 9 kao Telenor a da opseg pod 7 normalno prodaje. O bizarnosti da brojevi pocinju na 0 je smesno i govoriti!!

Kad malo bolje razmislim, ne bi me iznenadilo kad bi RATEL sutra dao neki od 67, 68, 69 brojeva koji su trenutno slobodni na koriscenje iako je ~70% vec dodeljenih opsega ispod 64 i 65 slobodno, tj. ne koristi se aktivno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Koji ce kod koristiti MTS kad proda brojeve na 0?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7814 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.