Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kissellii
aleksandar c
beograd

Član broj: 35744
Poruke: 24
195.46.55.*



Profil

icon Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb15.11.2007. u 13:58 - pre 199 meseci
Od opreme imam:
Bas gitaru Yamaha motion LB
Laney B1 kombo sobno pojacalo sa izlazom za slusalice
Dod multiefekat za bas sa izlazom za slusalice (i naravno gitarskim ulazom i izlazima)
Shit no name mikrofon
Behringer umx25 midi kontroler
Behringer u200 (tako nekako, dobih to uz midi kontroler) usb zvucnu karticu koja ima lr ulaz i lr izlaz, sve činčevi i naravno usb

Zelim da kupim ozbiljniju muzicku kartu tj u svojim radovima koristim i VSTi instrumente ali i live recording basa i glasa.

Sta je pametnije da uzmem: audiophile 2496 ili fast track usb.....
Ako sam dobro shvatio ni jedna od ove dve kartice nema to fantomsko napajanje koje svi pominjete...

Dok sam imao creative 5.1
tada sam bas snimao tako sto bi ga prvo provukao kroz dod multiefekat koji bi mu valjda dao malo snage i to sve bilo utaknuto u line in. Snimci su bili prihvatljivi ...za mene...
Mikrofon sam ubadao u mic in (uz mic boost) tako da je i to bilo ok...malo suma ali nista strasno

Da li uzimanjem bilo koje od ove dve kartice mogu da postignem iole prihvatljiv kvalitet snimka - shit mikrofon je to sto je i znam da nema pomoci dok ne kupim bolji ali konkretno mislim na snimke bez pucketanja, mnogo šuma i sl....

Trenutno na ovoj behringer usb kartici snimam bas prethodno provucen kroz Dod multiefekat, nivo snimka je dovoljno jak ali ima povremenog nasumicnog pucketanja....tesko primetnog dok se taj isti snimak ne provuce npr kroz Guitar Rig....

Dodatno, moze li mi Dod multiefekat posluziti kao "kvazi" mic preamp...

pozdrav svima
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb15.11.2007. u 14:49 - pre 199 meseci
Postoji Fast Track Pro, ali on je duplo skuplji. Ima phantom power i ozbiljnija je varijanta od Fast Track USB.

E sad, razlika izmedju Fast Track USB i Audiophile: prednost kod Fast Track-a je instrument input, sto bi konkretno tebi bilo prakticnije za direktno prikljucivanje bas gitare koju pominjes, bez neke spoljne miksete ili DI-Box-a. A tu je i mikrofonski ulaz (doduse, bez phantoma).
Audiophile 2496 je odlicna kartica, ali ti uz nju treba i neki mikser da bi prikljucio sve sto hoces.

Ipak, moj savet je - igraj se jos malo sa tom Behringer zvucnom karticom, u medjuvremenu skupi kintu i uzmi Fast Track Pro i neki bolji mikrofon...to je prakticno, kompaktno i ispunjava sve sto ti treba.

A mikrofon mora da se menja. Time sto ces kupiti Fast Track (ili za sta se vec odlucis) i ponovo prikljuciti krs mikrofon, neces postici nikakav napredak u odnosu na Behringer karticu. Kad je izvor zvuka los, ne pomaze ni Neve mikser sa najboljim hardverom za snimanje

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 15.11.2007. u 16:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kissellii
aleksandar c
beograd

Član broj: 35744
Poruke: 24
195.46.55.*



Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb16.11.2007. u 09:26 - pre 199 meseci
Hvala na savetu.

Dodatno pitanje:

Fast track USB takodje ima nazad ulaz za mikrofon ali (valjda) samo dinamicki (onaj krug sa tri rupice)...da li to znaci da bi sa dinamickim mikrofonom mogao tako da snimam i glas.
Rzamisljam o jeftinijoj varijanti tj
fast track usb + dinamicki mikrofon
deluje povoljnije nego
fast track PRO usb + kakav god vec mirkrofon moze na ovu pro varijantu+mixeta
:)

znaci razmisljamo o hobi varijanti...

mogu ja da ostanem i na usb behringeru ili se vratim creativu ali sad imam donekle mogucnost da to poboljsam samo ne bi da preterujem jer nemam svrhe od toga.....
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb16.11.2007. u 11:16 - pre 199 meseci
Onaj "krug sa tri rupice" je XLR tj. Cannon prikljucak i koristi se za prikljucivanje uredjaja tzv. balansiranom vezom. Jedan od takvih uredjaja je i mikrofon...bilo dinamicki, bilo kondenzatorski...razlika je u tome sto za kondenzatorski treba da se aktivira fantomsko napajanje (koje na Fast Track USB ne postoji). Pretpostavljam da tvoj mikrofon na sebi ima "bananu", tj. konektor 6.3 mm, umesto XLR konektora.

Glas se moze snimati i sa dinamickim mikrofonima (neki "stage" mikrofon kao sto je popularni Shure SM58), ali se u studijskim uslovima uglavnom snima kondenzatorskim mikrofonom. Znaci, ako si se odlucio da uzmes Fast Track USB i neki dinamicki mikrofon, vidi da to bude dobar mikrofon za pevanje (npr. pomenuti Shure) ili neki "elektret" mikrofon (kondenzatorski sa sopstvenim baterijskim napajanjem).

Obavezno prerovari po starijim temama posto se dosta pricalo o home-recording varijantama.

Citat:
kissellii: deluje povoljnije nego
fast track PRO usb + kakav god vec mirkrofon moze na ovu pro varijantu+mixeta

Kada imas Fast Track Pro, mikseta ti nije potrebna.
 
Odgovor na temu

fattyowels

Član broj: 205837
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb22.12.2008. u 17:04 - pre 186 meseci
E ovako, posto vidim da se odlicno razumes u kartice, produkciju i sl. Moram da postavim koje pitanje za pomenutu M-audio Fast Track USB. Planiram uveliko da uzmem tu karticu pa me zanima, posto mi je prioritet snimanje gitare, kakav snimak daje?
A drugo, ako ima i dalje shuma, pomocu kog programa mogu da ga odstranim (ne mislim perfektno, ali koliko god moze) Mislim na kucnu varijantu. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Victor86
Silbas

Član broj: 196601
Poruke: 48
89.216.64.*



Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb22.12.2008. u 19:25 - pre 186 meseci
Odstranjanje suma moze da se odradi na primer pomocu Sony Sound Forge-a i pomocu plug-ina koji se zove Noise Reduction DirectX Audio. Radi tako sto snimis potpunu tisino sa svojim mikrofonom jedno 5 sekundi... I onda taj primerak sacuvaj u Noise Reduction-u i das da pomocu tog primera obradi neki tvoj snimak koji je snimam sa istim majkom. Tu ima i nekih podesavanja sa kojima ces manje ili vise odstraniti sum.
ALI ( to veliko ali :) ) odstrani on na neki nacin taj sum, ali ce ti i snimak svucati malo drugacije i uvek sta god da radio ostace malo suma. Takodje i tvoj snimak ce postati malo mutniji i bice male razlike ( na primer skine deo visokih tonova i smanji srednje itd ... ). Moja preporuka mani se tih stvari sto "otklanjaju sum" jer nista neradi magicno kako svi misle. Nego kupi neki dobar majk i zvucnu ( po potrebi mixetu ili preamp, sve zavisi za kakvu konfiguraciju se odlucis) i neces imati taj sum, nego lepi snimak.
Ja koristim tu Behringer USB zvucnu i snimak nema suma, mislim ima ali jako malo, ne moze se ni primetiti.
Ti ako hoces prvo uzmi majk, pa pokusaj za pocetak preko te zvucne da vidis kako ide.Veruj mi bices zadovoljan. Jer ipak od svega toga majk je najjeftiniji, ali ipak onda ce ti trebati i neki mikser ili preamp jer ta katica nema mic-in vec samo line-in. Ako kupis majk i stavis ga na mic-in uvek ces imati veliki sum jer taj ulaz je jako los. To sam tek sada bas jako primetio otkako sam uzeo novu opremu. Mic-in ne dolazi u obzir.
Ili ako hoces bas dinamicki majk onda uzmi Fast Track i Shure SM58. Nebi trebalo da te uzadje vise od 250 evra otprilike.
Ako se ipak odlucis za kondezatorski mic onda Fast Track Pro i mic, ili neki preamp ili mikseta sa fantomom.

Eto to je moje misljenje.

pozz
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb22.12.2008. u 20:40 - pre 186 meseci
@fattyowels

Neces imati nikakav problem sa sumom koristeci M-Audio interfejs...naravno, ako ti gitara i kablovi ne stvaraju sum.

Sto se tice uklanjanja suma, pomenuti Sony Noise Reduction je dobar izbor, a tu je i jedna alatka koja se odskora pojavila - iZotope RX, koji daje veoma dobre rezultate....naravno, kada se uzme pravilan uzorak suma (noiseprint).
 
Odgovor na temu

fattyowels

Član broj: 205837
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb25.12.2008. u 10:55 - pre 186 meseci
E hvala puno na informacijama, puno si pomogao!

Evo bas je pevac benda u kome sviram je kupio shure-ov mic (oko 150 evra mislim) dinamicki, i rekao je da sasvim super radi. Ja inace imam pojacalo Peavey Bandit 112 i on ima pozadi svakakve ulaze, ali ja ne znam da li neki od njih moze da se iskoristi za snimanje direktno iz pojacala u komp, ili preko mix pa u komp? Nisam to pokusavao jos. I jos jedno pitanje, posto planiram sa bendom da snimim par autorskih stvari (elektricna, ozvucena akusticna, vokal, klavijatura, bubnjevi), koji program bi ti preporucio? Meni se javlja jedan problem, a kasnije su mi se i drugi ljudi zalili. Snimim npr. ritam gitaru, a onda kada zelim da snimim solo preko nje, on uvek zuri ili kasni! U pocetku sam mislio da sam ja u pitanju, ali posle 1000puta i dalje isto, video sam da ja nisam problem. Da li je to do kompa (neka podesavanja u njemu) i da li ce muzicka kartica resiti problem?

Unapred zahvalan, Fatty Owels! :D
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb25.12.2008. u 14:10 - pre 186 meseci
Citat:
fattyowels: posto planiram sa bendom da snimim par autorskih stvari (elektricna, ozvucena akusticna, vokal, klavijatura, bubnjevi), koji program bi ti preporucio?

Cubase ili Nuendo.

Moze i Reaper, lakse se nabavlja, instalacija je mala...nije ni on besplatan, ali moze da radi u free formi bez ikakvih problema (osim sto se pojavljuje obavestenje o registraciji pri podizanju programa).

Citat:
Ja inace imam pojacalo Peavey Bandit 112 i on ima pozadi svakakve ulaze, ali ja ne znam da li neki od njih moze da se iskoristi za snimanje direktno iz pojacala u komp, ili preko mix pa u komp?

Ako hoces bas da dobijes zvuk tog Peavey-a, tj. da ga kao takvog preneses na snimak, onda lepo stavi mikrofon ispred njega i snimaj.
Inace, na tom Peavey-u postoji izlaz "Speaker simulated output", ali iskreno, ne znam koliko je to verna simulacija i kako ce da zvuci. Ako hoces da iskoristis zvuk preamp jedinice sa tog pojacala, onda mozes da ga "presretnes" na izlazu "Send" (sto inace sluzi za spoljne efekte, ali moze da posluzi i za prikljucivanje u druge svrhe).

A u drugim varijantama je najbolje da prikljucis gitaru direktno u Fast Track, a kao simulaciju pojacala i gitarskih efekata koristi softverske VST efekte tipa Amplitube, Guitar Rig...ili neki od besplatnih (a ima veoma interesantnih).
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc Audiophile 2496 ili fast track usb

[ Pregleda: 2724 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.