Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smanjenje troskova telefonije

[es] :: Fiksna telefonija :: Smanjenje troskova telefonije

[ Pregleda: 1923 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andromeda

Član broj: 8307
Poruke: 6
..itosec.806583-38.bih.net.ba.



Profil

icon Smanjenje troskova telefonije14.11.2007. u 21:08 - pre 200 meseci
Postovanje sugovornicima a i ostali

Poznata tema sa mnogo odgovora a nimalo "srez rjesenja" mislim da mozemo rjesiti probleme i drugim velikim potrosacima ovih usluga

Javljam se iz BiH kao veliki korisnik fiksne telefonije i inetrneta sa velikim troskovima usluga tih operatera koje ne mogu smanjiti.
Sistem je malo komplikovan ali sto je moj komplikovaniji mozemo pomoci ostalima koji su manje komplikovaniji.
Necemo raspljavljati o internetu troskovima jer su oni tu najzanemarljiviji (trenutno) nego o fiksnim telefonima.
Situacija je sljedeca posto najvise PJ ili ti poslovnih jedinica imamo pod bhtelecom uzeli smo uslugu TOPTIM BH Telecom potrosnja je se samo povecala.
Sa druge strane imamo velike troskove prema RS a pogotovu iz RS prema federaciji, kao i troskove iz HT znaci ukljucene su trenutno sve vodece telekomunikacijske firme u BiH.

Sta u ovom trenutku bi bilo najbolje za smanjeneje troskova:
Uvodjenje voipa ili gsm gatewaya ili mozda ne koristenja telefona :) naravno sa sto majim troskovima.

P.S. da ne zaboravimo da ce se ta firma siriti i na ostala podrucija EX Yu znaci neki model sa kojim mozemo pomoci i ostalima

jura


 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Smanjenje troskova telefonije14.11.2007. u 21:29 - pre 200 meseci
Pa ako vam je najveći deo tih troškova nastao zbog zvanja izmedju poslovnih jedinica, VoIP je rešenje. Opet, ako imate i troškove koji su nastali zvanjem medjugradskih razgovora, a imate mogućnost za postavljanje VoIP gejtveja na lokaciji koju često (medjugradski) zovete, i to će bitno smanjiti troškove. I GSM gejtvej će smanjiti troškove ako zovete u okviru svoje grupe, mada ne znam kakva je tačno situacija sa tarifama tamo.

Jednostavno (odokativno) pravilo: U svakoj poslovnoj jedinici jedan VoIP/GSM sistem/gejtvej. Svi povezani medjusobno preko Interneta, i to je to. Taj gejtvej na nekoj lokaciji se može povezati na postojeću kućnu centralu (jeftinije rešenje), ili on sam može biti kućna centrala (skuplje rešenje).

Sve je to lepo u teoriji, ali treba sračunati i tačne troškove postavljanja celog VoIP/GSM sistema, i uštede koje će doneti (i u kom periodu) a to se ne može ovako odokativno uraditi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Smanjenje troskova telefonije

[ Pregleda: 1923 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.