Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spajanje porodice

[es] :: Vodič za emigraciju :: Spajanje porodice

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 46271 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BubaB

Član broj: 328327
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Spajanje porodice14.08.2018. u 21:14 - pre 68 meseci
Da, da.... i to sam zaboravila. Kada je pitao pre cetiri meseca u Kranju rekli su mu tri platne liste a sada u mariboru su mu takodje sest trazili, znaci sada je sest....i jos su mu trazili sve fotokopirano u tri primerka. Pa da, najbolje je otici, pozvati...
 
Odgovor na temu

Snekie

Član broj: 338093
Poruke: 4
185.50.57.*



Profil

icon Re: Spajanje porodice04.09.2018. u 19:15 - pre 67 meseci
koliki je minimalni iznos mjesecnih primanja na osnovu kojih gledaju spajanje porodice?
 
Odgovor na temu

Dalibor Marjanovic
Dalibor Marjanovic
LTD
Slo Mant
Koper

Član broj: 336761
Poruke: 23
*.narocnik.mobitel.si.



+2 Profil

icon Re: Spajanje porodice04.09.2018. u 19:48 - pre 67 meseci
390e po osobi.
 
Odgovor na temu

Mirza85
Mirza Plahonjic
Nezaposlen
Sarajevo

Član broj: 339170
Poruke: 1
89.146.161.*



Profil

icon Re: Spajanje porodice13.10.2018. u 15:18 - pre 66 meseci
Dobar dan zanima me kakav je proces za spajanje porodice ako trebam da počne da radim u firmi u kojoj papiri idu preko Hrvatske a radi se u Sloveniji ja sam iz Bosne i Hercegovine.hvala
Mirza P
 
Odgovor na temu

Laperla
La Perla
Ne radim
Slovenija

Član broj: 339545
Poruke: 3
*.c3.postojna.kabelnet.net.



Profil

icon Re: Spajanje porodice21.12.2018. u 09:17 - pre 64 meseci
Otkud informacija da se radna dozvola može dobiti nakon 18 mjeseci kada je spajanje porodice u pitanju?Meni su na upravnoj enoti rekli da moram 3 godine boraviti u Slo da bi mogla dobiti radnu dozvolu.Ili naći poslodavca koji će aplicirati za radnu dozvolu (što je veoma teško).Na zavodu su mi rekli da moram imati stalno bivanje da bi mogla dobiti radnu dozvolu.Znaci dva različita odgovora .A sad čitam nakon 18 mjeseci,a čula sam od nekoga nakon 2 godine.Više mi ništa nije jasno.Da li se možda razlikuje od opštine do opštine ili postoji neka caka?
 
Odgovor na temu

Laperla
La Perla
Ne radim
Slovenija

Član broj: 339545
Poruke: 3
*.c3.postojna.kabelnet.net.



Profil

icon Re: Spajanje porodice21.12.2018. u 09:23 - pre 64 meseci
Da li ste sigurni da se nakon 18 mjeseci moze podnijeti zahtjev za radnu dozvolu?Meni su u upravnoj enoti rekli tek nakon 3 godine boravka.Na zavodu su mi rekli da moram imati stalno bivanje ili naći poslodavca koji će aplicirati za radnu dozvolu.Pa me zanima kako na koji način mogu da podnesem zahtjev nakon 18mjeseci?lp
 
Odgovor na temu

Laperla
La Perla
Ne radim
Slovenija

Član broj: 339545
Poruke: 3
*.c3.postojna.kabelnet.net.



Profil

icon Re: Spajanje porodice21.12.2018. u 09:28 - pre 64 meseci
Citat:
Dalibor Marjanovic:
Da ovo vam je najtacnija informacija zato sto sam to provjeravao u opstini u Kopru pre recimo manje od mjesec dana. Postoji vam opcija ili da cekate tih 18 mjeseci ili da nadjete neku firmu da vam sredi radnu dozvolu ili treca opcija da vi registrujete firmu u Sloveniji i da sami sebi preko te firme ulozite za radnu dozvolu. Ovo pisem za drzavljane Bosne i Hercegovine jer sam se za to zanimao posto imam to drzavljanstvo. A za druge drzave nisam siguran to bi bilo najbolje da nazovete neku od upravni enota u Sloveniji i pitate. Znam da Srbija ima neke povlastice u Sloveniji nego mi bosanci tipa da sa Srpskim drzavljanstvom mozes uzeti nekretninu u Slo a mi ne mozemo ili da sa Srp drzavljansvom kada dobijes prvu radnu dozvolu mozes odma da zamenis firmu a sa bosanskim ne mozes moras kod jednoga poslodavca da radis 2g da bi mogao kasnije da menjas firme.

Da li ste sigurni da se moze nakon 18 mjeseci uloziti zahtjev za radnu dozvolu?da li je nekome to uspjelo?meni su rekli tek nakon 3 godine.
 
Odgovor na temu

Alejbega
Kuca
Kuca
SlovenijA

Član broj: 339556
Poruke: 2
*.simobil.net.



Profil

icon Re: Spajanje porodice23.12.2018. u 10:21 - pre 64 meseci
Pozdrav, nova sam ovdje. Mene zanima da li je inf tacna da nakon spajanja porodice u Sloveniji poslije 2god neprekidno boravka u Slo imas pravo na stalno bivanje u radnu dozvolu ili je to pak neki kraci period kad se stice pravi na stalno bivanje? Hvala vam unaprijed
Alejbega
 
Odgovor na temu

Alejbega
Kuca
Kuca
SlovenijA

Član broj: 339556
Poruke: 2
*.simobil.net.



Profil

icon Re: Spajanje porodice23.12.2018. u 10:23 - pre 64 meseci
Da napomenem da muz ima stalno bivanje, tu je vec 7god.

Alejbega
 
Odgovor na temu

maky89zr
Slovenija

Član broj: 339788
Poruke: 3
*.static.triera.net.



Profil

icon Re: Spajanje porodice07.02.2019. u 02:08 - pre 62 meseci
Pozdrav. Vidim Dalibore da si bas aktivan sto se tice spajanja porodice u Slo. Mi smo u Mariboru suprug mi je sofer. U ponedeljak idem da dam otisak prsta jel znas koliko se ceka onda da viza bude gotova? Predajemo za mene kao suprugu i dvoje dece od 1 i 3 god? Maja
 
Odgovor na temu

Dalibor Marjanovic
Dalibor Marjanovic
LTD
Slo Mant
Koper

Član broj: 336761
Poruke: 23
*.narocnik.mobitel.si.



+2 Profil

icon Re: Spajanje porodice07.02.2019. u 15:33 - pre 62 meseci
Pozdrav Majo. Zavisi od guzvi u upravnoj enoti i kada vam uzmu papire da obradjuju. Neko pravilo je bilo da u roku 90 dana mora da vam se izdaju papiri to je bio kao neki zadnji rok. Nadjite nas u grupi na facebooku Srbi u Sloveniji ja sam admin pa cu ti odobriti zahtjev. Tamo dosta diskutujemo o tome. Lp
 
Odgovor na temu

maky89zr
Slovenija

Član broj: 339788
Poruke: 3
*.dsl.triera.net.



Profil

icon Re: Spajanje porodice07.02.2019. u 15:58 - pre 62 meseci
Citat:
Dalibor Marjanovic: Pozdrav Majo. Zavisi od guzvi u upravnoj enoti i kada vam uzmu papire da obradjuju. Neko pravilo je bilo da u roku 90 dana mora da vam se izdaju papiri to je bio kao neki zadnji rok. Nadjite nas u grupi na facebooku Srbi u Sloveniji ja sam admin pa cu ti odobriti zahtjev. Tamo dosta diskutujemo o tome. Lp


E hvala a jel se onda viza podize u Beogradu ili u Mariboru gde sam predala? Inace rado bih na fb ali nemam nalog do skora sam bila zaposlena u srbiji pa od dece ni na fejs se ne stize :)
 
Odgovor na temu

Dalibor Marjanovic
Dalibor Marjanovic
LTD
Slo Mant
Koper

Član broj: 336761
Poruke: 23
*.narocnik.mobitel.si.



+2 Profil

icon Re: Spajanje porodice07.02.2019. u 16:18 - pre 62 meseci
Vizu podizes u najblizem gradu gdje ima Slo ambasada. Ako si iz Bg onda sig ima tamo ambasada.
 
Odgovor na temu

maky89zr
Slovenija

Član broj: 339788
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Spajanje porodice11.03.2019. u 07:39 - pre 61 meseci
Pozdrav svima.
Evo i ja da se javim da smo sve uspeli srediti u vezi vize.
Nakon davanja otiska prsta u ambasadi u Bg supruga su za 2 nedelje zvali da ode u enotu u Mariboru i za nas troje uplati 3 puta po 12e sto je danas uradio i receno je za nedelju dana da ce biti poziv iz ambasade da mogu podici vize. Evo nas u Srbiji i cekamo poziv u nadi da se za vikend vratimo za Maribor. Hvala Daliboru na svim tacnim informacijama koje mi je pruzio. Sad me ceka prijava za deciji dodatak, zdravstveno i upis dece u vrtic...
 
Odgovor na temu

Dalibor Marjanovic
Dalibor Marjanovic
LTD
Slo Mant
Koper

Član broj: 336761
Poruke: 23
*.narocnik.mobitel.si.



+2 Profil

icon Re: Spajanje porodice11.03.2019. u 08:05 - pre 61 meseci
Super da ste sve sredili. Srecan novi pocatak 👍
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Spajanje porodice

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 46271 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.