Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije

[es] :: Linux :: Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije

[ Pregleda: 1749 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

The_Sandman

Član broj: 46205
Poruke: 50
195.178.40.*



Profil

icon Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije13.11.2007. u 02:05 - pre 200 meseci
Laicki receno (ne umem drugacije ) imam wireless antenu i AirLive WL-5460AP v2 na krovu i kabl do mrezne kartice u svom racunaru.
Da bih se konektovao na Internet moram da kreiram VPN konekciju sa podacima koje sam dobio od ISP-a (IP access pointa, Gateway, DNS + naravno Username&Pass). Pod Windows XP-om se to lako odradi ali bih zeleo da koristim neku od Linux distribucija, mada jos uvek ne umem da kreiram konekciju i povezem se na Net. Kod PCLinuxOS i Mandriva koje sam imao prilike da vidim do sada sve ide lako u pocetku kada unesem IP, DNS i Gateway ali dalje treba da negde unesem Username&Password radi konektovanja i to nisam uspeo da pronadjem ni na jednom forumu na kome sam trazio odgovor.
Molim nekog za pomoc.
Hvala unapred.

undead_m0nkey[at]yahoo[dot]com
 
Odgovor na temu

CrossFireBGD
Lazic Nikola
Beograd

Član broj: 120475
Poruke: 23
194.106.187.*



Profil

icon Re: Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije13.11.2007. u 02:59 - pre 200 meseci
da li si siguran da ti treba vpn za net? mozda samo obican pppoe? ja sam na isti fazon nakacen, gore ap lan do mene i sve sto mi treba je pppoe konekcija na moj uss/pass a nju pravis u connect on internet/ connection manually/ broadband with uss/pass a pppoe je manje vise svugde podrzan. konkretno ja koristim fedoru 7 i sve mi sljaka bez problema, sve po wizzardu hehe
 
Odgovor na temu

The_Sandman

Član broj: 46205
Poruke: 50
195.178.40.*



Profil

icon Re: Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije13.11.2007. u 18:47 - pre 200 meseci
doduse nisam siguran, tako to radi pod XP-om.
pokusacu, nadam se da ce proraditi. hvala za ideju u svakom slucaju!
undead_m0nkey[at]yahoo[dot]com
 
Odgovor na temu

blind-linux
Vanja Šomođi
student
Varaždin

Član broj: 162178
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 451632558


Profil

icon Re: Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije13.11.2007. u 21:36 - pre 200 meseci
pptp clinet imas i u njemu složi. ja sam koristio prije na suse 10.2 i radilo je. al ak imas net preko Mikrotika onda si slozi da ti preko ip-a ak samo stavis Mikrotikov ip za getvej.
 
Odgovor na temu

The_Sandman

Član broj: 46205
Poruke: 50
195.178.40.*



Profil

icon Re: Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije10.12.2007. u 21:35 - pre 199 meseci
Hvala obojici, nisam imao vremena da se javim ali u medjuvremenu sam nabacio ruter TP Link WA642g (da bi povezao i laptop) i skinuo Fedoru 8 (ideju dobio od CrossFireBGD )i radi perfektno, automatski se povezuje na net pri startovanju bez skoro ikakve konfiguracije.
Pozdrav
undead_m0nkey[at]yahoo[dot]com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Molim pomoc - konektovanje na internet pomocu VPN konekcije

[ Pregleda: 1749 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.