Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa: KDevelop, drajver za zvučnu i instalacija ATI drajvera

[es] :: Linux hardware :: Problem sa: KDevelop, drajver za zvučnu i instalacija ATI drajvera

[ Pregleda: 2041 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tionisal

Član broj: 59637
Poruke: 59



Profil

icon Problem sa: KDevelop, drajver za zvučnu i instalacija ATI drajvera12.11.2007. u 15:42 - pre 200 meseci
U pitanju je Slack10
E ovako,
Prvi problem koji imam je sa KDevelop-om, a to je da ne može da kreira language plugin za C, a takođe i za C++ pa ne mogu da buildujem aplikaciju, vec moram u konzolu pa gcc...
instalirao sam i novi paket, ne znam koja verzija i nije ni bitno, nije pomoglo, reinstalacija sistema takođe...

Drugi problem: pošto sam rekompajlirao kernel da bi mogao da instaliram RTLinux(Real Time Linux) nisam izabrao jedan od drajvera koji su mi bili ponuđeni zato što ni jedan nije za RealTek-ovu zvučnu, pa tako da ne mogu da slušam muziku kad butujem RTLinux kernel, ispiše nešto kako sound server nešto ne može, ne sjećam se više... E sad ja reinstalirao linux, pa bi ja ponovo rekompajlirao, a sta da izaberem, nekakav intelov drajver, šta?

Treći problem: Pošto želim da instaliram ATI-jev drajver želio bih da se modul agpgart ne učita pri butanju jer u manualu piše:
Citat:
Note:
In order to use the fglrx internal AGP support, you have to make sure that the kernel agpgart
support is not active, i.e. it is not compiled into the kernel and the kernel modules are not
loaded. If the fglrx kernel module detects that the kernel agpgart support is active, it will
automatically use that even if its internal AGP support is requested in order to avoid conflicts
that can cause problems under some circumstances.


Svaka pomoć dobrodošla...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Problem sa: KDevelop, drajver za zvučnu i instalacija ATI drajvera

[ Pregleda: 2041 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.