Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!

[es] :: Windows mreže :: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!

[ Pregleda: 3604 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.europronet.ba.



+26 Profil

icon Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!11.11.2007. u 13:27 - pre 200 meseci
Mnogo toga se pricalo o ovoj temi, ne bih da se ponavljam, ali za svoj problem nisam nista konkretno procitao...
Naime,kablovski modem sam povezao sa kompom, i preko USB-a i mreznog kabla,pa nekada enable-ujem jedan, nekad drugi kanal, ali...
Povremeno mi se pali problem vec spominjan problem (connection limited or not connectivity), pokusao sam nesto uraditi preko comand promta, bezuspjesno, pokusao sam preko winsock xp fix programcica, takodje nista... O windowsovoj opciji repair da ne govorim, od nje nikakve koristi...
Jedino sto mi uspjeva je da izvadim kabal od kablovske TV iz modema i da ga ponovo prikopcam, tada local area "proradi"... Da li neko moze dati savjet kako trajno da rijesim ovaj problem?
Hvala!
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!11.11.2007. u 15:18 - pre 200 meseci
Loši kablovi, loš modem, loš provajder?
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.europronet.ba.



+26 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!11.11.2007. u 15:22 - pre 200 meseci
Nije do provajdera, do kablova takodje, a modem ne dolazi u pitanje...
Mislim da je u pitanju neki bug windows-a, a i tu sam informaciju dobio od tehnicke podrske provajdera...
Dakle ne mogu se konektovati na internet sve dok ne izvadim kabal od kablovskog TV-a iz modema i ponovo ga ubacim... Dakle sve dok ne dodje do "prekida" konekcije...
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!11.11.2007. u 15:31 - pre 200 meseci
Citat:
davor.stankovic: Mislim da je u pitanju neki bug windows-a, a i tu sam informaciju dobio od tehnicke podrske provajdera...


Koliko puta sam samo čuo ovu rečenicu od raznih stručnjaka iz podrške :) Nije sigurno problem u modemu od 10EUR, verovatno je u pitanju OS koji koristi 95% poslovnih korisnika...
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
77.46.179.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!11.11.2007. u 15:33 - pre 200 meseci
A da trazis fix IP adresu od ISP-a?
Da ti modem ne dodeljuje svaki put preko DHCP-a vec manuelno upises potrebne podatke?
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.europronet.ba.



+26 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!11.11.2007. u 18:07 - pre 200 meseci
Modem je motorola surfboard SB5100, mislim da ga koristi citav Balkan, pa sad koliko je dobar pojma nemam... A nabavna cijena mu je vjerovatno 10-ak eura, s'tim sto je kod nas u prodaji 50 eura...
A vidjecu da uzmem tu fix IP, hvala na informacijama!
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.static.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!12.11.2007. u 09:17 - pre 200 meseci
Ma samo traži da ti zamene modem! Ako to nije problem, onda zameni i kablove, a ako ni to nije problem onda se koncentriši na OS.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.jotel.co.yu.



+265 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!25.11.2007. u 20:10 - pre 199 meseci
a da vidis ti da nisi mozda slucajno potrosio svoj paket ili internet saobracaj....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.jotel.co.yu.



+638 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!27.11.2007. u 20:37 - pre 199 meseci
a ako rucno podesis ip adresu?
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
*.europronet.ba.



+26 Profil

icon Re: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!29.11.2007. u 14:14 - pre 199 meseci
E ovako... Sve sam pokusao i nisam uspio nista da uradim...
"a da vidis ti da nisi mozda slucajno potrosio svoj paket ili internet saobracaj...."
Nije stvar u tome, naravno da nisam potrosio, nego je problem u komunikaciji izmedju kablovskog modema i XP-a, odnosno u konekciji pomenutog preko usb-a... Dakle definitivno sam ustanovio da je u tome problem (windows xp), nikako u modemu ili u provajderu...
Jedino rjesenje je da se modem i racunar povezu preko mreznog kabla, jer ce se kad-tad desiti problem o kojem sam govorio... Od kada sam ovo uradio nije vise bilo nikakvih problema, a i komunikacija ide znatno brze, upravo zbog brzine mreznog kabla... Toliko!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kablovski modem i racunar, local area limited,.... Molim neku konretnu pomoc!

[ Pregleda: 3604 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.