Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako neko slucajno zna u vezi automatskog skrolovanja JTextArea komponente...

[es] :: Java :: Ako neko slucajno zna u vezi automatskog skrolovanja JTextArea komponente...

[ Pregleda: 1412 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Ako neko slucajno zna u vezi automatskog skrolovanja JTextArea komponente...10.11.2007. u 02:56 - pre 200 meseci
Situacija je sledeca:

Na jednom prozoru je JScrollBar a u njemu JTextArea koju cu nadalje zvati samo povrsina.

Tekst u toj povrsini se menja iz GUI-ja klikom na neko dugme i kada se tako uradi append na vec postojeci tekst sve se desi onako kako bih ja zeleo, to jest prikazan je donji deo teksta (samo se skroluje do dna).

medjutim ista ta JTextArea se prosledjuje jednoj niti kako bi je i ona paralelno menjala. E kad je ta nit menja nece samo da se skroluje. Ubaci tekst ali ne pomeri do dna!

Ako ste me razumeli i ako je neko slucajno imao slican problem bicu mu zahvalan na odgovoru!

Googlao bih ali ne znam kako ovo da objasnim na engleskom :)
 
Odgovor na temu

river
System Architect

Član broj: 12566
Poruke: 62
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Ako neko slucajno zna u vezi automatskog skrolovanja JTextArea komponente...10.11.2007. u 09:41 - pre 200 meseci
Probaj da u niti diraš kontrolu samo pomoću EventQueue.invokeLater
(Runnable); metoda.

mister_rap: obrisani suvisni karakteri.



[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 11.11.2007. u 03:49 GMT+1]
Everything should be made as simple as possible, but not simpler. - AA
 
Odgovor na temu

grizzly
Beograd

Član broj: 7978
Poruke: 262



+4 Profil

icon Re: Ako neko slucajno zna u vezi automatskog skrolovanja JTextArea komponente...11.11.2007. u 02:25 - pre 200 meseci
Probao sam i proradilo je iz prve!

Nemam pojma zasto radi ni zasto nije radilo pre, ako mozes u par reci bilo bi super, ako ne hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Ako neko slucajno zna u vezi automatskog skrolovanja JTextArea komponente...11.11.2007. u 12:23 - pre 200 meseci
Swing komponente nisu thread safe. Znaci da svaki pristup swink komponentama mora da se iskljucivo desava unutar AWT-eventDispatch thread-a. Pogledaj sunov tutorial vezan za konkurentnost http://java.sun.com/docs/books...uiswing/concurrency/index.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Ako neko slucajno zna u vezi automatskog skrolovanja JTextArea komponente...

[ Pregleda: 1412 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.