Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ls -aca
Aleksandar

Član broj: 76895
Poruke: 2
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa09.12.2005. u 00:22 - pre 223 meseci
Lazarus.. par pitanja.. ufff...


Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa....

Naime radi se o sledećem:

1. Postavio sam lazarus i pod linuxom i pod winblousom xp,prilično glatko. Ali, kad je doslo do toga da postavljam komponente desava se sledeće: My SQL komponente ( koje su mi potrebne za rad ) se lepo postave na lazarusu pod linuxom, dok pod winblousom xp prilikom postavljanja my sql komponente javlja da mi nedostaje fajl mysql.dll te stoga ne može da izvrsi linkovanje exe lazarusa..E sad ako neko ima neki pametan predlog kako ovo da se prevazidje, možda da mi ukaze na neki link na netu gde mogu pokusati sa nekom drugom besplatnom komponentom za my sql (koja će raditi lepo i pod linuxom i windowsom) a ne sa njegovom standardnom, bio bi mu zahvalan,jer ja ljudi više ne znam šta da pokusam..Verovatno je lazarus još uvek prepun bagova.. ili možda ja negde grešim?..

2. Drugo pitanje: Da li neko zna neki report na netu da se skine tipa quick report sto je bio u Delphiju ,ali, sad da radi pod lazarusom i naravno da je besplatan. Ja sam skinuo sa neta komponentu lazreport i nema sanse da je postavim ni pod linuxom ni pod windowsom. Pod linuxom ne mogu ni cups4lazarus (koja je potrebna za postavljanje lazreporta) da postavim, blago receno ljudi,popizdeo sam kao zmaj. Dve osnovne komponente koje mi trebaju za rad: report komponente i komponente za povezivanje sa my sql bazom ja ne mogu da postavim na oba op sistema a da mi normalno rade.

Može li neko da mi pomogne oko ovoga i da mi da neki koristan savet?

Hvala unapred
Aleksandar
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa09.12.2005. u 09:18 - pre 223 meseci
1. Ne znam da li se sa instalacijom Linuxa dobija instaliran i MySQL, ali sa Windowsom to nije slucaj. Moras prvo instalirati MySQL pa tek onda da postavis komponente.

2. Probaj http://lazreport.sourceforge.net/
U Links sekciji imas linkove kad svim potrebnim fajlovima.
 
Odgovor na temu

ls -aca
Aleksandar

Član broj: 76895
Poruke: 2
*.sksyu.net.



Profil

icon Re: Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa09.12.2005. u 18:41 - pre 223 meseci
Srki, instalirao sam ja my sql 3.23 na windowsu i my sql control center i još par dodatnih alata. A sa linuxom je tačno da dobijas vec my sql. Samo, sad nešto razmišljam, pod linuxom ti imaš i lib fajlove, koji postavljaju potrebne biblioteke a u windowsu nisam siguran da to instalaciona verzija my sql 3.23 čini na način kako bi to odgovaralo lazarusu. Mozda bi sa nekom drugom verzijom my sql proradila komponenta, ko zna, probaću i to, još ću se ja mučiti oko ovoga definitivno.Samo nisam baš optimista po tom pitanju da ću uspeti, jer zaboravih da pomenem da lazarus pod windowsom neće da mi postavi nijednu komponentu za rad sa bazama, ne samo my sql.Kao npr interbase a ja ga imam kao i my sql postavljenog na mašini. A da izvinjavam se, zaboravih,jedino postavi komponentu za rad sa dbfovima.

A što se tiče onog linka Srki, čini mi se da sam već bio tamo i downloadovao fajlove ali hvala sto si mi ukazao na njega, pročitaću ga detaljno, možda sam ja nešto izostavio prilikom postavljanja.

Pozdrav!
Aleksandar
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.238.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa09.12.2005. u 19:20 - pre 223 meseci
Evo ti ovde sve sto ti treba za baze i Lazarus pa malo citaj i istrazuj...

http://wiki.lazarus.freepascal....php/Lazarus_Database_Tutorial
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Da li neko zna da mi pomogne u vezi par problema koje imam oko lazarusa

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.