Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zenit is back? Hm...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zenit is back? Hm...

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.ns.ac.yu.



+4 Profil

icon Zenit is back? Hm...09.11.2007. u 11:32 - pre 200 meseci
Najaviše Rusi ponovnu proizvodnju Zenit foto aparata, ovaj put u vidu modela "Zenit 408dc" tj Dslr-a sa 8Mpix (24x36 mm). Još uvek je sve na papiru, kao i Lada sa 2.0 TDI motorom al ajd, živi bili pa videli :)



http://zenit.istra.ru/qa/qa-digital.html

http://www.celler.ru/forum/index-25/topic-119573.html


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Zenit is back? Hm...09.11.2007. u 12:08 - pre 200 meseci
Za snimnje po mraku sa ISO20k?
Malo me asocira na "Balkanskog spijuna II".
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Zenit is back? Hm...09.11.2007. u 15:27 - pre 200 meseci
Pre par meseci smo pricali o tome na DZ. Evo sta sam tada napisao:

Citat:
Kada vidim ruski jezik i pricu o nekom projektu (koji nije atomska bomba, borbeni avion ili tenk) odmah znam:

1. Ideja nece otici sa papira.

2. Ako ideja i ode sa papira, nesto ce sjebati.

3. Ako ideja i ode sa papira i oni nista ne sjebu, drugovi iz odeljenja koje se bavi isporukama ce sjebati stvar i vecinu aparat baciti na trziste u Sibiru...


P.S. Sta mislite koliko su votke popili na tom sastanku?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Zenit is back? Hm...09.11.2007. u 15:45 - pre 200 meseci
Ja koliko razumem ruski sa one veb stranice, taj projekat je ukinut 2005.
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zenit is back? Hm...11.11.2007. u 15:28 - pre 200 meseci
Rusi su imali sistem pre 50 i kusur godina da uzmu Zapadni proizvod, iseku ga na delove i naprave isti takav... lada kao kopija fiata, Kiev kao kopija haselblada, ali loš je to bio posao. Oni vide da treba opruga i naprave dimenziono istu, ali ne mogu da vide proizvodni postupak (a vrlo su česte bile kombinacije sa metalnim delovima da se sprovode temperaturni tretmani koji pojačavaju određene osobine). Na kraju, Rusi su imali proizvod koji je ličio, ali zapravo nije bio ni blizu. Sećam se nekih prostih testiranja početkom osamdesetih kojima sam prisustvovao, merenje stvarne ekspozicije na aparatima u odnosu na zadatu. Sve je to bila manuelija, naravno. Baš se sećam uporednih testova na pentaksu i kievu, u sobnim uslovima, pentaks je promašivao za 30% što je realno zanemarivo,a kiev nešto više, ali onda ih stave u zamrzivač na pola sata i pentax fula 50%, recimo na zadatih 1/250 merač pokazuje 1/380, ali kiev počinje da odstupa za red veličine. Verovatno se slično događa i na vrućinama, a i u drugim tehnologijama. Meni je italijanski 125p kuvao petnaest puta u životu i išao je dok ga nisam skrljao, a lada kada jednom prokuva završila je karijeru... tehnologija.
Hoću reći, nema trika u sadašnjim uslovima da se Rusi uključe u bilo kakvu trku, kombinacije senzora, integralaca, procesora i pametnih tranzistora daleko prevazilaze saznajne okvire do kojih se može doći prostom vivisekcijom nekog modela.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zenit is back? Hm...

[ Pregleda: 3344 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.