Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Abit NF7 i procesori koji odgovaraju

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju

[ Pregleda: 4463 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
*.evizo.net.



Profil

icon Abit NF7 i procesori koji odgovaraju08.11.2007. u 16:37 - pre 200 meseci
Konfiguracija mog kompa je sledeće:

-Abit NF7 (matična ploča)
-Semrpon 2600 (procesor)
-Kingston ddr 2x256 mb + 512 mb........1024 mb
-MSI 7300 GT (256mb) grafička karta
-Creative live 7.1 (zvučna karta) pci
-Wirelles Air Live (karta za bežični net) pci
-Fire Wire Sweex pci
-Sky Star 2 (satelitska karta) pci
-Pinnacle 110i (tv+fm karta) pci
-Inernal Multi Card Reader
-DVD/RW Pioneer 109

Želim mišljenje iskusnih kompjuteraša povodom moje konfiguracije i želim da mi neko da preporuku da nabavim neki jači procesor koji bi se uklopio u ovu celinu tog sklopa.Znam da na tržištu ne postoje ovi procesori koji su predviđeni za ovu moju matičnu ploču ali sam u stanju da nabavim polovan procesor pa me zanima preporuka koji bi procesor mogao da nabavim a da odgovara ovoj matičnoj ploči koju posedujem i da izvedem koliko toliko neki maksimum što se "stare" tehnologije tiče. U nadi da će da mi odgovorite,unapred se zahvaljujem.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju08.11.2007. u 20:31 - pre 200 meseci
Ovo je jedan od najjacih, najnovijih i najizdrzljivijih procesora koji postoje za tu plocu, tako da je moja preporuka da odustanes od te namere.

Ako neces da me posusas, onda cu samo da ti kazem da ovakav kuler nece moci da ohladi one sporete od Bartona a ovaj elektrolit sa donje strane mi deluje naduvan pa ako je tako maticna ploca bi morala na servis u skorije vreme.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
*.evizo.net.



Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju08.11.2007. u 21:23 - pre 200 meseci
Hvala na pregledu fotografije koju sam postavio i ujedno se zahvaljujem na savetovanju da odustanem od planova što se zamene procesora tiče.Što se elektrolita tiče,iskren da budem,nisam ni primetio da postoji "naduvani" elektrolit.Nakon vašeg odgovora izvršio sam vizuelni pregled i došao sam do zaključka da je elektrolit "nabreknut" i videću što je pre moguće da ga odnesem u servis ali ujedno bih vas pitao PCTEL da li je to moguće i izvodljivo da se zameni u servisu s tim što ja sumnjam da takav servis postoji u Požarevcu gde sam ja i rodom i gde živim? Ukoliko je moguće i ako poznajete tu materiju da li bi ste bili ljubazni da mi odgovorite koliko bi me koštalo to servisiranje?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju08.11.2007. u 23:05 - pre 200 meseci
Zamena elektrolitskih kondenzatora, kao i zamena svih ostalih manjih delova elektronike sa manje nozica je prilicno jednostavan zahvat i ne kosta puno. Eto to je neki diplomatski odgovor. Sad je na tebi da pronadjes nekog elektronicara koji ce to odraditi. Nije bitno da li je u pitnju servis racunara ili neki drugi servis elektronike. Svaki majstor te struke ce znati to da odradi.
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
*.evizo.net.



Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju08.11.2007. u 23:30 - pre 200 meseci
Hvala Vam na konkretnom odgovoru BINARY MIND i sad se nekako osećem sigurnijim što se opravke elektrolita tiče......ipak se mogu osloniti na par prijatelja koja se bave elektronikom,nisam znao da je to izvodljivo jer koliko znam za matične ploče da su nezgodne za servisiranje zbog navodno kako sam čuo da su " višeslojne ".
JOŠ JEDNOM HVALA!!!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju09.11.2007. u 00:25 - pre 200 meseci
I jesu viseslojne, ali sve jedno nije tesko zameniti jedan kondenzator koji ima samo 2 nozice.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju09.11.2007. u 18:29 - pre 200 meseci
To bi trebalo da moze da uradi i svaki malo bolji TV serviser, ako ima bilo kakvu lemilicu sa termoregulacijom.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
*.evizo.net.



Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju09.11.2007. u 18:47 - pre 200 meseci
HVALA Vam za informacije ali sam sad još malo pogledao i ustanovio da su u pitanju 5 (pet) elektrolita koji su "naduvani" i to su elektroliti koji se nalaze kako onaj ispod procesora tako i preostala četiri elektrolita sa leve strane procesora(nisam uspeo da slikam).......hvata me panika jer sam svestan toga da nema nova matična da se kupi u prodavnicu,videću šta mogu da uradim i ujedno imam pitanje,da li bih trebao da povadim sve komponente iz kućišta da bih odneo samo matičnu ploču na servisiranje? IZVINJAVAM SE NA MOJOJ DOSADI I OPET VAM HVALA!!!
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.client.dsl.net.



+2 Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju09.11.2007. u 19:00 - pre 200 meseci
Pozd.

Samo bih hteo da napomenem da prosto ne mogu da verujem da imash ovaj problem. Abit je na NF7 koliko se secam oduvek stavljao visoko kvalitetne Rubicon elektrolite - da li ti je mozhda napajanje u rachunaru neko slabijeg kvaliteta, ili si imao sluchaj da ti je staro crklo pa si menjao?

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

darko milenkovic
Pozarevac

Član broj: 118954
Poruke: 117
*.evizo.net.



Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju09.11.2007. u 19:12 - pre 200 meseci
stsung,pozdrav!!!
Pa vidite ovako,ja sam kupio ovaj računar i ne mogu da se požalim.Posedujem ga skoro tri godine i još uvek radi tako da ne znam kad će doći vreme da "rikne".Zahvaljujući gospodinu PCtel on je uočio(postavio sam jpg fotografiju na moj problem) da su elektroliti naduvani i skrenuo mi je pažnju na taj problem da na vreme odnesem kod servisera.Inače ovaj kompjuter koji imam sam kupio od "******" tako da ne sumnjam u njihovu stručnost jer sam imao prilike da vidim da oni mogu da se nose po pitanju kvaliteta i stručnosti i to sam kupio u vidu gotove konfiguracije.Što se napajanja tiče to uopšte nije menjano i dan danas to radi besprekorno.Uostalom šta je razlog što je došlo do toga da se elektroliti "ugoje" to ne bih mogao da znam i hvala Vam STUNG što i vi meni izlazite u susret povodom mog problema.

edit: reklamiranje nije dozvoljeno, u bilo kakvom obliku. procitajte pravilnik!

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 09.11.2007. u 20:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju12.11.2007. u 08:21 - pre 200 meseci
Da, plocu treba izvaditi iz kucista prilikom zamene elektrolita i trebalo bi skinuti procesor. Treba biti narocito pazljiv, jer se desava da se AMD procesori ostete prilikom skidanja ili vracanja, a ploce prestaju da rade prilikom najmanjeg uvijanja.

Promena napajanja je sledeca na redu ako hoces da ti taj racunar radi sledecih 2-3 godine (najbolje je popravljenu plocu i ne ukljucivati na staro napajanje). Kao sto vidis, drzanje starog racunara u ispravnom stanju zna da bude skuplje od kupovine novog.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Abit NF7 i procesori koji odgovaraju

[ Pregleda: 4463 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.