Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem - MySql Srvers and Clients 5.0.0a ne radi

[es] :: MySQL :: Problem - MySql Srvers and Clients 5.0.0a ne radi

[ Pregleda: 1497 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzlajoo
admin
Novi Sad

Član broj: 68522
Poruke: 26
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Problem - MySql Srvers and Clients 5.0.0a ne radi08.11.2007. u 09:52 - pre 200 meseci
Pozdrav,

Ljudi imam jedan problem tj. instalirao sam php 5.0.0 i Apache 1.3.31 i kada instaliram MySql Srvers and Clients 4 sve radi. A kad instaliram MySql Srvers and Clients 5.0.0a onda nece da radi.
Kada pokrenem phpmyadmin greska je:
#1250 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

a kad pokrenem neki php fajl greska je:
Warning: mysql_pconnect() [function.mysql-pconnect]: Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client in ...

Iz prompta mi sve radi bez problema.

U windows/system32/ folderu imam fajl libmysql.dll koji sam kopirao iz c:/php, ali kad ga prekopiram sa falom iz c:/mysql/bin javlja mi se greska pri pokretanju apache
PHP Staruo: Unable to load dynamic library 'c:/php/ext\php_mysql.dll' - The specified procedure could not be found.

Xamp i wamp nece da rade kod mene, tako da ne to ne gubimo vreme.

Ima li neko koristan savet?

Hvala unapred!!!


[Ovu poruku je menjao zzlajoo dana 08.11.2007. u 11:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.client.dsl.net.



+2 Profil

icon Re: Problem - MySql Srvers and Clients 5.0.0a ne radi09.11.2007. u 18:52 - pre 200 meseci
Pozd.

Ovde se deshava problem da biblioteka (dll) za rad sa MySQL serverom nije odgovarajuce verzije. Ukloni libmysql.dll iz php direktorijuma, i ostavi samo u system32 direktorijumu onaj za verziju 5.0. Ovde podrazumevam da ti je sistemska PATH varijabla nameshtena kako treba, ako ovo shto sam ti rekao ne uspe, kopiraj nam izgled PATH varijable.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Problem - MySql Srvers and Clients 5.0.0a ne radi

[ Pregleda: 1497 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.