Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Montaza 2 i vise kamera......

[es] :: Video produkcija :: Montaza 2 i vise kamera......

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9565 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StudioIbro
VIZIAPRO
VIZIAPRO

Član broj: 175050
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......10.06.2008. u 17:02 - pre 193 meseci
Na externi hdd za kamkordere snimaš.A na mixeti menjaš koja će kameru da ide na output,malo je zeznuto u realnom vremenu i nema mesta za greške.A kamere neka snimaju za svaki slučaj.
by Ibro
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
79.101.220.*



+8 Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......10.06.2008. u 18:20 - pre 193 meseci
A cekajte... a na HDD se snima sa mixete, sto znaci da nema snimak sa svake kamere.... Vec na HDD ima gotov, izmixovan snimak.. jeasm u pravu ? :) I onda to mora da se na licu mesta radi mnogo precizno.....
Poz
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
85.158.35.*



+1 Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......10.06.2008. u 19:58 - pre 193 meseci
Kao sto sam i rekao mixeta jeste rijesenje.
Citat:
I jos jedna opcija je da nabavis video miksetu (ili iznajmis) spojis kamere na nju, a njen izlaz na capture karticu i onda ozezi.

A ako vec postoje mixete koje daju avi kao output (kol'ko sam ja tu pricu skonto) to je jos bolje (nisam previse zalazio u vode mixeta).

@JAKŠA - ono sto sam mislio sa..
Citat:
Ono sto bi bilo blizu rijesenju jeste da npr. oba racunara odneses na koncert i spojis analognim kablovima sa matrox-om i BM-om i ukljucis capture. U RT snimis, poslije oba snimka (fajla) ubacis na shine i montiras. Ovime samo skracujes vrijeme potrebno za unos snimaka sa kaseta, ali imas dodatni posao vucaranja racunara na teren

.. jeste to da bi svaka od kamera bila kablovima spojena sa jednim od racunara na licu mjesta. Tada bi snimao direktno signal koji ti kamera salje na komp. i imao bi dva fajla (na svakom od racunara po fajl) nastala za vrijeme koliko je trajao koncert. Znaci jedan racunar prima i snima signal jedne kamere, a drugi druge. Mislim to je zezancija, ali kao sto rekoh, ako to snimas dok koncert (ili sta vec ne) traje zaobilazis prebacivanje sa kaseta na racunar.

Valjda je ovo bilo jasnije.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......10.06.2008. u 22:02 - pre 193 meseci
To je po meni bezveze..... :) Ne znam.... Nikad do sad nisam imao iskustva, ali to moze da se iskomplikuje :)

.........
 
Odgovor na temu

JAKŠA
Jakub Bardak
Gorazde

Član broj: 155929
Poruke: 40
*.PPPoE-7389.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......11.06.2008. u 00:00 - pre 193 meseci
Ma ne pazi ja do sada recimo koncerte radim uglavnom sa cetiri kamere ili nekad i pet. I ko bomba bi bila opcija da se moze live mixati u Premieru.
@Igy81..Ne vjrujem da postoji AV mixer koji ima za izlaz direktno .avi format. Mislim da se to do sada samo konvertuje u softverima za onlajn montazu.
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
85.158.33.*



+1 Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......11.06.2008. u 20:04 - pre 193 meseci
@Djordjevlasotince - Znam da je bezveze zato sam i rekao..

Citat:
...i probleme koji nastaju ako ti u toku koncerta pane neki od racunara (onda je sve otislo do vraga), osim ako istodobno ne snimas i na kasete (za svaki slucaj)


Ja to nikada ne bi tako radio, radije bi dangubio sa ubacivanjem materijala sa kaseta. Ipak covjeka zanimaju opcije, pa ma koliko bezveze bila opcija ona ipak jeste "opcija". Daleko od toga da kazem da tako treba da se radi.

@JAKŠA - Sto se tice mixete sa avi outputom, nisam detaljno pocitao ovaj post...

Citat:
StudioIbro:Nabaviš mixetu sa dv izlazom jedan eksterni hard disk za kamere i na njemu usnimiš preko mixete na licu mesta i ako hoćeš da dorađuješ snimak, nemoraš materijal da ubacuješ u komp samo privežeš externi hdd i montiraš.


... ipak zvuci izvodljivo, ali bez osiguranja sa kasetama ova opcija bi mogla biti rizicna po podatke.


Dalje, ako ti (JAKŠA) radis koncerte sa do 5 kamera, onda mislim da ti je najisplativije da iznajmis (ili cak kupis) mixetu i uhodas se u rad s njom, jer ipak, naknadno montirati materijal sa 5 kamera je zestoka zezancija i dangubljenje.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.ADSL.neobee.net.



+8 Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......11.06.2008. u 20:27 - pre 193 meseci
A kako si do sada radio.... ? Jesi sa svih 5 kamera prebacivao materijal, pa ga nakon u premiere montirao ? I ako koncert, zavisi koliko traji, recimo 3-4 sata... prebacujes sve te silne kasete....:) pa onda montiras ? !
Kako si do sada radio ?
 
Odgovor na temu

JAKŠA
Jakub Bardak
Gorazde

Član broj: 155929
Poruke: 40
89.146.166.*



Profil

icon Re: Montaza 2 i vise kamera......12.06.2008. u 01:31 - pre 193 meseci
Ma jok, @Djordjevlasotince, gdje ces to, nebi zavrsio za dva mjeseca!
To sam vec gore rekao: odvucem opremu na lice mjesta, sve sto mi je potrebno (audio, AV mixer, monitori, kablovi, video projektor.......) i mixam na licu mjesta i snimam na DV, uvjek recimo jos dvije kamere snimaju na kasetu za svaki slucaj. Kasnije ubacim u Premier izmiksani koncert i nesto matrijala koji mi je potreban za popravku promasenih kadrova. Jednom sam samo radio sa pet kamera i to kada su nam dosli francuzi u posjetu i donijeli kran, ja miline raditi sa kranom. Samo je meni zajebancija sto kada zavrsim poslije 3 sata sav ostanem ukocen, valjda zbog prevelike paznje. Ne dodjem sebi za sat vremena!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Montaza 2 i vise kamera......

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9565 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.