Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 117666 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drunkyduck

Član broj: 19131
Poruke: 115



+4 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...10.05.2010. u 19:33 - pre 169 meseci
E vidis, za ovo poslednje pitanje ti ne mogu dati precizan odgovor.

Ja sam svoj racun u banci upisao kao '3. korak' u procesu 'registracije' na moneybookers. Pre toga sam vec verifikovao karticu, tako sto sam uneo tacan iznos koji mi je MB povukao sa kartice. I kao dodatno, verifikovao sam i svoju kucnu adresu. Verifikacija deviznog racuna mi nije bila potrebna. Samo sam upisao trazene podatke is sve je proslo ok.

Za razliku od mene, ti nisi isao sa verifikacijom kartice, vec ides sa verifikacijom deviznog racuna i zato ti ne mogu pomoci svojim odogovorom jer nisam imao licno iskustvo sa time.

Ali iz price ostalih ljudi, mislim da ce MB povuci neki novac sa tvog racuna a da ces takodje i ti morati da 'posaljes' neki novac na MB da bi se 'krug' zatvorio. (ovu poslednju recenicu ne uzimaj bas 'zdravo za gotovo' jer, kao sto rekoh, nisam imao licno iskustvo sa tim nacinom 'verifikacije' MB naloga).

btw. Zasto im ne posaljes pitanje u vezi svog prvog withdrawal-a i vidis sta ce ti odgovoriti pre nego sto povuces novac sa MB naloga?

[Ovu poruku je menjao drunkyduck dana 10.05.2010. u 20:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Digital13
Web master
Kragujevac,Srbija

Član broj: 258942
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...10.05.2010. u 20:32 - pre 169 meseci
Meni su automatski verifikovali adresu na novom nalogu koji sam otvorio,e sada ovo sto kazes najbolje je da se pita na vreme sto se tice konacne aktivacije deviznog racuna kako i sta a i nema mnogo cekanja posto su njihovi odgvori veoma brzi.I ja sam negde procitao da moram i ja da posaljem nesto novca da bi to bilo kako treba,ali oni najbolje znaju.
 
Odgovor na temu

Popudopulus
Zivo roblje
SRBIJA

Član broj: 148588
Poruke: 63
178.22.216.*



+1 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...11.05.2010. u 17:17 - pre 169 meseci
Meni nisu skidali novac sa racuna, niti su ga slali na njega, MB koristim vec vise od dva meseca i sve zajedno sa registracijom i prilivom novca na moj devizni racun je funkcionisalo kako treba. Novac nisam nikad slao na svoj MB, jedino mi to nije verifikovano. Pre nekih deset dana mi je MB poslao mail da im potvrdim svoj identitet tako sto cu poslati fotokopiju svog pasosa, licne karte ili vozacke dozvole i fotokopiju nekog racuna sa mojim imenom (struja, telefon....). Poslao sam im sve sto su trazili i odgovorili su mi sledeci dan da je moja indetifikacija potvrdjena.
 
Odgovor na temu

574nk3
Software Developer
Freelance
Belgrade

Član broj: 38673
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...08.08.2010. u 17:18 - pre 166 meseci
Imam dinarski račun u Intezi, ali ne i devizni. Interesuje me da li se na honorarne prihode od oko 1000usd plaća neki porez?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...08.08.2010. u 19:04 - pre 166 meseci
Koliku proviziju placa strano fizicko lice ako uplacuje npr. iz Kanade iznos do 100€ na devizni racun u Intesi u Srbiji? To zavisi od banke u kojoj uplacuje? Zna li neko kolika je otprilike ta suma?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Anonimusss
Beograd

Član broj: 275957
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...10.01.2011. u 22:35 - pre 161 meseci
Pozdrav svima,

Imam par pitanja.
Posto igram rulet.Stavio sam da valuta tokom igranja bude u eurima.Oni isplacuju samo dolare.Imam racun na moneybookersu na kom sam slucajno stavio da valuta bude u dinarima.Tokom isplate u mejlu koji su mi poslali video sam da pretvaraju dolare kada uplacuju na moneybookersu u dinare jer je tako podeseno.E sad da li ja moram da otvaram devizni racun , da li je moguce podizati dinare sa deviznog racuna i da li je moguce promeniti valutu na moneybookersu?

Valjda je razumljivo pitanje.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
212.178.235.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...15.01.2011. u 08:38 - pre 161 meseci
Citao sam na dizajnzoni da nije moguce promeniti valutu, mislim da to i pise u MB faq-u. Resenje je zatvaranje jednog naloga otvaranje drugog.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

ivan_vukas
student

Član broj: 201118
Poruke: 2
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...30.03.2011. u 14:25 - pre 158 meseci
Pitanje za Popudopulus-a, i sve koji mogu da mi odgovore.

Da li i dalje radis sa deviznim racunom u Alpha banci, i kakva je situacija sa porezom na novac koji iz inostranstva stize po osnovu uplate honorara, da li si pisao izjavu u banci i da li ti je eventualno stiglo od poreske uprave nesto u vidu da moras da platis porez od 10 ili 12%.

U banci nisu totalno upuceni.

U narednih par dana treba da mi stigne iz Nemacke uplata od 400 eura, u banci su mi rekli da kad bude stiglo da trebam da potpisem izjavu u kom svojstvu je taj novac legao na moj racun, i naravno to mora da se poklapa sa svrhom uplate koju je upisao uplatilac koji je u mom slucaju pravno lice, jer u slucaju nepoklapanja bukvalno mogu da mi ne isplate novac.

Googlajući nisam naisao na prave informacije, sem one da ako ti ukupna godisnja zarada prelazi 6 prosecnih godisnjih zarada da mora da se plati porez, to je valjda porez na ekstra profit, pojma nemam.

Unapred hvala na odgovorima.


Pozdrav

 
Odgovor na temu

kantarsamja
srbija

Član broj: 285045
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...18.05.2011. u 00:37 - pre 157 meseci
Moze li se na internetu naci SWIFT code ili moram ici u banku ??

btw Banca Intesa je u pitanju, pa ako neko ima, neka postavi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...18.05.2011. u 00:44 - pre 157 meseci
http://swiftcodes.org/bank/banca-intesa-ad-beograd/
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

kantarsamja
srbija

Član broj: 285045
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...18.05.2011. u 00:58 - pre 157 meseci
Hvala
 
Odgovor na temu

PCHW
Gajba.
NBGD

Član broj: 104213
Poruke: 46
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...02.12.2011. u 22:59 - pre 150 meseci
trenutno prodajem na SEDO nekoliko dobrih .Me domena iz steka.

moze da bude i veca suma u pitanju



imam devizni u raiffeisen.

koliko mi je poznato SEDO salje ugovor o kupo-prodaji .

da li to vredi ovde ?


da li neko ima slicno iskustvo i sta mi je ciniti ?
Ima ljudi koji ostaju praznih šaka čak i kad se uhvate za glavu.
 
Odgovor na temu

Vanja_
Vanja Šundović
Kraljevo

Član broj: 306852
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...14.09.2012. u 19:48 - pre 141 meseci
Pozdrav svima,
Da ne bih otvarala novu temu, pisaću ovde.
Treba da mi stignu parice iz inostranstva tačnije, Velike Britanije, zbog honorarno odrađenog posla.
Otvorila sam devizni račun u banca intesi, i poslala sam toj osobi koja uplaćuje swift i iban.
Novac je poslat u ponedeljak! A danas je petak a meni još uvek ništa nije stiglo!!!
Zanima me da li je to normalno i koliko je vremenski potrebno da stigne novac iz inostranstva?
Mom kolegi (koji je inače iz Beograda ja sam iz Kraljeva) novac je stigao kroz 48 sati. Zato mi nije jasno!
Hvala!!!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...14.09.2012. u 19:56 - pre 141 meseci
Proveri da li je upisao intermediary banku ili ne, jer kada salju e-bankingom obicno ne mogu da je upisu - a umeju da stave intermediary umesto tvojih informacija! I onda stoji tamo dok se neko ne zali :)

Ili odi u banku da provere da li je stigao, poceli su da ne zovu, nego cekaju da sama dodjes, tako vise koriste tvoj novac.
 
Odgovor na temu

Vanja_
Vanja Šundović
Kraljevo

Član broj: 306852
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...14.09.2012. u 20:22 - pre 141 meseci
Išla sam već do banke! Juče! I rekli su da još uvek ništa nije leglo, da će mi stići sms kad legne i kao treba jedno 5 do 7 dana da stigne.
Ali radnih dana. Tako da poslednji rok bi bio sad ponedeljak.
A tom kolegi uvek stiže najviše za 48 sati. Možda ima veze što mi je to prva uplata na devizni...stvarno ne znam. Uglavnom dala sam mu i 'Intermediary'
Hm...
 
Odgovor na temu

QDF

Član broj: 310723
Poruke: 11



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...08.01.2013. u 09:17 - pre 137 meseci
Pozdrav !

Zanima me da li je neko imao iskustva sa Irskim bankama?

Pokusavamo da prebacimo 40 000e, koje mi trebaju za stan, ali taj novac ne stize.

Poslat je i predugovor, iban, transakcija se pokrene ali novac uvek ostane kod posrednicke banke u Nemackoj. Na kraju se ni ne izvrsi transakcija nego se pare vrate na racun. Dakle u pitanju je moja kuma koja pokusava da mi posalje novac za stan.
Dakle nismo u krvnom srodstvu, velika kolicina novca i niko joj ni ne govori da ne moze nego jednostavno ne prosledjuju na kraju novac.
Zaista ne znam sta je u pitanju.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...08.01.2013. u 09:35 - pre 137 meseci
Engleske banke (nije isto ali nije daleko...) su maltene operisane od posrednickih banaka. Na online-u vise i nema mogucnost za intermediary bank, sluzbenici to preskoce (kao nema toga vise....) i zato se ovo desava (takvo mi je iskustvo sa Engleskom).
Ako salje preko e-bankinga neka proba bez posrednicke banke da posalje tebi (tako su mi slali i stizalo je bez problema). E ako ide kod salterusa i oni ukucaju intermediary bank.... verovatno su nesto lose otkucali!
 
Odgovor na temu

QDF

Član broj: 310723
Poruke: 11



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...08.01.2013. u 09:41 - pre 137 meseci
Da li postoji neki drugi nacin da se posalje taj novac? osim ovog..
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...08.01.2013. u 09:48 - pre 137 meseci
Citat:
QDF: Da li postoji neki drugi nacin da se posalje taj novac? osim ovog..

Nijedan toliko jeftin i bezbedan.
 
Odgovor na temu

QDF

Član broj: 310723
Poruke: 11



Profil

icon Re: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...08.01.2013. u 10:04 - pre 137 meseci
Da ne ide preko posrednicke banke?

Je l moze neko malo vise da mi objasni u vezi ovog slanja novca?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Direktna uplata iz inostranstva na devizni racun u Srbiji...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 117666 | Odgovora: 101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.