Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Last Record..........................

[es] :: Access :: Last Record..........................

[ Pregleda: 1502 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

loko_X

Član broj: 161811
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Last Record..........................04.11.2007. u 10:31 - pre 200 meseci
Imam jedan problem kod last record-a .

Imam : Sifru kupca je vezana za sifru otpremnice, međutim kada na formi stisnem last record on mi stavi naprimjer otpremnicu napisanu
10.10 a ustavari zadnja otpremnica je kreirana sve dane do 3.11 .

Moje pitanje na koji naci ili koji kriteriji iskoristiti da mi daje po određenom kupcu največu otpremnicu, ili zadnju
prema šifri otpremnice za pojedinog kupca.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Last Record..........................04.11.2007. u 10:53 - pre 200 meseci
U prncipu se brojevi otpremnica numerišu u okviru godine od 1 do n. Ako baš hoćeš da ti ponudi najveći broj otpremnice u okviru šifre kupca na Last Record ili najveći broj otpremnice u okviru šifre kupca + 1 na New Record za izabranog kupca, valjalo bi napraviti upit po sifri kupca i u koloni za broj otpremnice u redu Total koristiti funkciju Max(). Ovo bi trebalo koristiti na osobinu Default Value polja u kojem se upisuje broj otpremnice na formi. E sad bez tvog okačenog primera je teže napisati upit, a da ga ti primeniš.
 
Odgovor na temu

loko_X

Član broj: 161811
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Last Record..........................04.11.2007. u 11:35 - pre 200 meseci
Evo vam primjer, naravno ovdje mi uredno radi last record.

Pitanje : Na koji nacin postaviti kod u VBA-u da mi za kriteriji daje zdnji last record od otpremnice ?


Hvala !
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Last Record..........................04.11.2007. u 13:21 - pre 200 meseci
Preradio sam malo primer da bi nazivi tabela i forme bili smisleniji. Kad uđeš u formu Otpremnica odabereš iz Combo Box-a Sifra_kupca i na Enter ulaziš u sledeće polje Sifra_otremnice. Tom prilikom ti se pokaže zadnji broj otpremnice tog kupca. Koristio sam query ZadnjiBrojOtpremnice da bih imao izvor podataka za funkciju DLookup na događaj On Enter polja Sifra_otpremnice.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

loko_X

Član broj: 161811
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Last Record..........................04.11.2007. u 14:31 - pre 200 meseci
Hvala ti ! To je ono što mi je trebalo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Last Record..........................

[ Pregleda: 1502 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.