Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

V-ray i building lightCache

[es] :: 3D modelovanje :: V-ray i building lightCache

[ Pregleda: 3364 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
89.110.203.*



+187 Profil

icon V-ray i building lightCache31.10.2007. u 21:14 - pre 199 meseci
Nisam odavno krenuo da koristim V-ray i obicno ga koristim za izradu pojedinacnih slika (daje mnogo bolje slike sa mnogo manje pomuke od mentalraya), radio sam i neke manje animacije. Sada radim na jednoj arhi animaciji sa dosta poligona, nista specijalno samo okretanje kamere oko kuce koja ima dosta stakla i materijala koji daju refleksiju sto mi povecava vreme rendiranja. Ali moje pitanje je o tome sto ne razumem zasto V-ray pred render svake slike radi kalkulaciju building lightCache, kolko sam razumeo to on proracunava na globalnom planu i kada ga jednom proracuna sto onda mora ponovo za svaku sliku.

Postoje dva odgovora, ili ja nisam dobro razumeo kako radi V-Ray ili sam ga pogresno podesio. Ako sam ga pogresno podesio molim vas za pomoc.

Inace radim sa Indirect ilumination (irradiance map/light cache) sa 4 bounce i sa jednim V-ray light surce (plane) bez enviroment lighting. Znam da ce mnogi reci da za exterior arhi render treba umesto irradiance map/light cache treba da koristim irradiance map/Quasi Monte Carlo ali nebi o tome ovde ja sam nekako video da sa ovim prvim imam bolje vreme rendiranja mada bi po teoriji trebalo da bude obrnuto.
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: V-ray i building lightCache10.11.2007. u 01:48 - pre 199 meseci
Nije fora u duzini rendera, nego ce ti light cache praviti "flickering", odnosno treperenje tokom animacije.

A ako vec hoces da koristis light cache, imas opciju da ga snimis pa da ga ucitas pri sledecim renderima...
 
Odgovor na temu

morder
Stalno

Član broj: 152083
Poruke: 30
80.93.249.*



Profil

icon Re: V-ray i building lightCache10.11.2007. u 07:08 - pre 199 meseci
Na sledecoj adresi mozes naci nacin kako da zavrsis animaciju pomocu vray-a

http://www.cgarena.com/freestu...max/giorgio_videos/temple.html

pozz
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: V-ray i building lightCache12.11.2007. u 17:48 - pre 199 meseci
Hvala puno Morder taj toturial je bas ono sto mi je trebalo, kratko i jasno.

Pitao bi vas jos jedno pitanje u vezi V-ray koji Antialiasing filter koristiti, inace kao image sampler koristim Adaptiv subdivision. Odgledao sam jedan toturial gde tip objasnjava da je Adaptiv QMC mnogo bolji od Adaptiv subdivision, slazem se da ima mnogo bolje obcije za podesavanje ali na mojoj animaciji za isti kvalitet slike Adaptiv QMC je bio sporiji za nekoliko minuta od Adaptiv subdivision koji sam ostavio na defoult podesavanju. Toturial se zavrsio sa Image sampler dok je Antialiasing filtere samo pomenuo, inace on u toturialu koristi VRayLanczosFilter.
 
Odgovor na temu

morder
Stalno

Član broj: 152083
Poruke: 30
80.93.249.*



Profil

icon Re: V-ray i building lightCache09.12.2007. u 14:47 - pre 198 meseci
Opsirnije o antialiasing-u:

http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/examples_image_sampler.htm
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
89.110.199.*



+187 Profil

icon Re: V-ray i building lightCache10.12.2007. u 22:33 - pre 198 meseci
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: V-ray i building lightCache

[ Pregleda: 3364 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.