Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zna li neko sta da mijenjam???

[es] :: Muzička produkcija :: zna li neko sta da mijenjam???

[ Pregleda: 2992 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anonimuss

Član broj: 78761
Poruke: 137
*.crnagora.net.



Profil

icon zna li neko sta da mijenjam???30.10.2007. u 15:29 - pre 200 meseci
kupio sam neku klavijaturu casio ctk 496 i imam jedan mali problem posto nisam mogao da nadjem midi kabal za nju preikacio sam iz izlaza na slusalice u ulaz za mikrofon na pc PU koristim nuendo za snimanje imam jedan problem cuje se sum u pozadini a naravno kad normalizujem zvuk da napomenem zvucna je obicna sta da mijenjam da bi nestao sum klavijaturu ili je mozda kabal pravi problem ili mi mozda treba bolja zvucna.
 
Odgovor na temu

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???30.10.2007. u 16:29 - pre 200 meseci
Kakva obicna zvucna? Vjerovatno je do zvucne, mada mi je i taj tvoj nacin kako si povezao klavijaturu i racunar malo sumljiv...
Moze da bude i kabl, ulaz na zvucnoj za mikrofon, sama klavijatura, cak i nuendo... Moze sve da ti napravi sum... Da bi usnimio mono/stereo sa klavijature moras kabl da ubacis u "Output" na klavijaturi, a u tu obicnu zvucnu ti treba bananica 3,5.. Mada koliko vidim ta klavijatura ima midi, upravo gledam sliku, cini mi se da je obican midi in/out ... Ne mogu da vidim nista osim dva crna kruga, sto bi trebalo da je midi u ovom slucaju...
Ko zna da cita, zna i da procita
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???30.10.2007. u 17:02 - pre 200 meseci
Mikrofonski ulaz na kartici ti se koristi iskljucivo za mikrofon...
Probaj ukljuciti u Line In na kartici, trebao bi dobiti bolji zvuk...
Poz
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
80.242.123.*



Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???30.10.2007. u 17:13 - pre 200 meseci
Midi kabl ti je jedina opcija ako zelis koristiti VST instrumente sa racunara(uz pomoc klavijature). Znaci komandama na klavijaturi ti pravis midi zapis koji kasnije mozes obraditi mnogo kvalitetnije nego audio zapis koji dobijes ovom metodom koju ti radis.Ovo line/in itd... povezivanje ti je analogno snimanje koje ti (s obzirom da je karta "obicna") nece dati kvalitetnu rezoluciju. Taj sum ti moze biti do : Kabla, bustera na karti (vrlo cesto sam imao taj problem dok sam davno snimao na sound blasteru) ili opcije u nuendu.


pozzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

anonimuss

Član broj: 78761
Poruke: 137
195.66.182.*



Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???02.11.2007. u 08:51 - pre 200 meseci
imam jos jedno pitanje moze li neko da mi objasni vezano za taj midi kabal znam da je midi out je li i in isto midi moze li to nekako na obicnu zvucnu ili moram i zvucnu da kupim moze li na jednom kraju da bude midi a na drugom banana ili usb moze li neko malo vise to da mi objasni

ovo su jedine 2 malo bolje zvucne sto sam mogao da nadjem u cg
kakve su je li ih koristio ko bi li mogle da posluze?
moze li neko da mi preporuci neku zvucnu naravno neka napise i cijenu?

Sound card USB Creative Labs 5.1 External 69e
USB Sound Blaster Connect External 59e


nije bilo jedno pitanje nego malo vise ali nema veze.


to je to za sad zahvalan unaprijed.
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
80.242.123.*



Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???02.11.2007. u 09:51 - pre 200 meseci
Postoje samo midi interfejsi tj. kucista koja se konektuju sa racunarom s u njih stekas midi kablove iz klavijature. A najbolja solucija je da ti klavijatura ima usb konekciju. Onda je jednostavno ukljucis u USB port na racunaru, pronadjes je u device u programu i radis. Takodje probaj pronaci semu na internetu "midi to usb"


 
Odgovor na temu

anonimuss

Član broj: 78761
Poruke: 137
195.66.182.*



Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???02.11.2007. u 11:55 - pre 200 meseci

moze li ovako
http://support.turtlebeach.com/site/kb_ftp/images/midset01.gif

u game port
http://content.answers.com/main/content/img/CDE/_PCPORTS.JPG
moze li tako da se poveze???

ako moze kako ce da prepozna racunar klavijaturu? oce li mi trebat neki drajver???
 
Odgovor na temu

sikter
Norveska

Član broj: 78624
Poruke: 94
*.dd.nextgentel.com.



Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???02.11.2007. u 12:34 - pre 200 meseci
Moze!
Mislim da nece biti problema sa prepoznavanjem.

Pripremi se zamo da rad sa integrisanom karticom nece teci glatko.
Ja sam jedno vrijeme koristio SB Live. Odradi se posao nekako ali treba znati nekih trikova.
Pitaj kad stignes do te faze gdje ce ti zvuk kasniti.

Sretno




 
Odgovor na temu

anonimuss

Član broj: 78761
Poruke: 137
195.66.182.*



Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???02.11.2007. u 13:57 - pre 200 meseci
moze li neko da mi kaze nesto vise o mikrofonima ne razumijem se ni malo u njuih koji bi mi bio najbolji za studio koja je razlika izmedju dinamickog i kondezatorskog koji je bolji mora li da ide preko miksete ili mize direkno u zvucnu karticu koja bi mi bilo najbolja zvucna za to a da nije bas nesto puno skupa...

sta da kazem osim hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: zna li neko sta da mijenjam???02.11.2007. u 14:14 - pre 200 meseci
Citat:
moze li na jednom kraju da bude midi a na drugom banana ili usb

Za to ti treba MIDI to USB kabl...jedna od varijanti je M-Audio Uno. Onda ne treba da brines da li na tvojoj zvucnoj karti postoji predvidjeni ulaz za MIDI (najcesce je to gameport).

Za komotan rad sa MIDI-jem i snimanje/slusanje u real time-u, treba ti zvucna karta koja podrzava ASIO protokol (koja ima svoj ASIO driver). Od jeftinih kartica to su Creative Audigy 2, a od malo skupljih EMU 0404 PCI i M-Audio Audiophile 2496.
Ova SoundBlaster USB, koju si pomenuo, ne podrzava ASIO....koliko znam.

Citat:
moze li neko da mi kaze nesto vise o mikrofonima ne razumijem se ni malo u njuih koji bi mi bio najbolji za studio koja je razlika izmedju dinamickog i kondezatorskog koji je bolji mora li da ide preko miksete ili mize direkno u zvucnu karticu


Za prikljucivanje mikrofona potreban ti je mikrofonski preamp (pretpojacalo) ili mikseta koja ima mikrofonski ulaz. Preporucujem kondenzatorski mikrofon za studijsko snimanje vokala, ali se moze lepo raditi (za demo varijante) sa pevackim dinamickim mikrofonima kao sto je Shure SM58.
Za kondenzatorski mikrofon potrebno je i tzv. fantomsko napajanje od 48 V (phantom power) koji danas ima vecina mikseta i mikrofonskih preampova. Pretrazi malo starije teme, mnogo se pricalo o tome.



[Ovu poruku je menjao acaradio dana 02.11.2007. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: zna li neko sta da mijenjam???

[ Pregleda: 2992 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.