Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BCB: Access Violation at bdertl60.bp

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: BCB: Access Violation at bdertl60.bp

[ Pregleda: 1635 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sisko.Marcetic
Skobalj

Član broj: 153060
Poruke: 31
212.200.175.*



Profil

icon BCB: Access Violation at bdertl60.bp30.10.2007. u 13:26 - pre 200 meseci
Molim za pomoc

Imam aplikaciju koja radi sa bazama podataka (BDE) Kada pokusam da je pokrenem ( radi daljeg rada na istoj) pojavi se greska " Access Violation at bdertl60.bpl Read of address 00000000 " I kada se projekat otvori, sve TTable su neaktivni i pri pokusaju da im se dodeli Active = true opet se javi ista poruka o greski i tabela se ne aktivira, naravno.
Napominjem da je sve lepo radilo dok nisam jednom prilikom editovao jednu DBF datoteku u Database Desktopu (pri cemu je BCB bio iskljucen). Pri kraju editovanja pojavila se poruka sa upitom da li da snimi poglede ??? Potvrdih Yes i kada sam izasao iz Database Desktopa i tu je bio kraj rada sa aplikacijama koje koriste bde.

Hvala unapred .
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: BCB: Access Violation at bdertl60.bp30.10.2007. u 13:33 - pre 200 meseci
Otprilike, rec je o pristupu nekoj komponenti, npr TDatabase, TTable i sl, pre nego sto je objekat postao validan. Ovo moze biti do redosleda kreiranja TDataModula i ostalih formi u projektu. Pogledaj Project1.cpp ili Project > Options > Forms u vezi redosleda.

Ovde se tesko sta moze reci bez barem parceta koda.
 
Odgovor na temu

Sisko.Marcetic
Skobalj

Član broj: 153060
Poruke: 31
212.200.175.*



Profil

icon Re: BCB: Access Violation at bdertl60.bp31.10.2007. u 13:25 - pre 200 meseci
Ne bih da zatrpavam sa kodom jer su projekti ogromni i sadrze puno TTable.
Problem sam delimicno resio tako sto sam napravio blanko projekat u istom direktorijumu koji
sadrzi TTable, TDataSource i TDBGrid, sve to povezao, uperio TTable u neku dbf datoteku i aktivirao. Znaci ema koda i to radi. Tako sada najpre pokrenem tu malu aplikaciju pa onda otvorim glavni veliki projekat kada hocu da nastavim sa radom na glavnom projektu i ( znaci ne otvaram direktno glavni projekat direktno ).

 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: BCB: Access Violation at bdertl60.bp

[ Pregleda: 1635 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.