Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cisco - ISDN output - problem ?

[es] :: Enterprise Networking :: Cisco - ISDN output - problem ?

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Cisco - ISDN output - problem ?30.10.2007. u 11:35 - pre 200 meseci
evo me opet, sramota samo ja postavljam pitanja, stidim se :-(

ISDN je najslabija točla u ovom curriculumu CCNA za mene
E da bar imam neki simulator gdje to mogu vježbati ali nemam

Postavlja se pitanje: Što nam govori ovaj output, što je problem ako se ne može pristupiti Internetu putem ISDN-a



ako netko može svojim riječima objasniti ( tko ima iskustva )
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.co.yu.



+164 Profil

icon Re: Cisco - ISDN output - problem ?30.10.2007. u 20:51 - pre 200 meseci
Cini mi se da je greska u "dialer-group 102" u konfiguraciji BRI0/0, jer mislim da treba "dialer-group 2". Ako je taj ceo output dat za troubleshooting, onda je to sve, ako ne treba pogledati i da li je u globalnom konfiguracionom modu pravilno setovan isdn switch-type.

Za nekog iskusnog, imam i ja pitanje: Hoce li ovo raditi bez definisanja Dialer-a?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Cisco - ISDN output - problem ?30.10.2007. u 21:36 - pre 200 meseci
Citat:
machiavelli: Cini mi se da je greska u "dialer-group 102" u konfiguraciji BRI0/0, jer mislim da treba "dialer-group 2"

ovo me zanimalo ( znači da sam na pravom putu ) još samo da si dao objašnjenje.

Koliko sam ja skužio, "pomoću dialer-group ? dialer-list ? se povezuje na internet" ovo upitnik je taj zajednički broj .

Što znači da u ovom slučaju na slici moralo bi biti promijenjeno dialer-group 102 u dialer-group 2 jer je pri dnu slike naredba dialer-list 2 protocol ip list 102

Jesam li dobro iščeprkao ?
 
Odgovor na temu

Ve$eli
Veselin Ilic

Član broj: 20439
Poruke: 238
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Cisco - ISDN output - problem ?30.10.2007. u 22:41 - pre 200 meseci
Da bi se desilo povezivanje na Internet pomocu biranja broja (dialing), mora se definisati zanimljiv saobracaj (interesting traffic) koji okida biranje.
Tako se zanimljiv saobracaj definise pomocu dialer-list. Posto mozemo imati vise sablona zanimljivih saobracaja, sablon biramo, tj pridruzujemo pomocu dialer-group.
(Primecujemo slicnost sa ACL-om, sa access-list definisemo saobracaj, a sa ip access-group pridruzujemo saobracaj interfejsu)
E sad, vidimo da smo na slici definisali zanimljiv saobracaj pomocu dialer-list 2, tako da moramo pridruziti taj sablon dialer-group-u.
Nas ne zanima sto je broj ACL-a 102, kod dialer-group se stavlja broj dialer-list-e, a ne broj ACL-a. Jer dialer-list moze postojati i bez ACL-a:
Npr: dialer-list 1 protocol ip permit
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Cisco - ISDN output - problem ?31.10.2007. u 00:13 - pre 200 meseci
Citat:
Ve$eli: Tako se zanimljiv saobracaj definise pomocu dialer-list. Posto mozemo imati vise sablona zanimljivih saobracaja, sablon biramo, tj pridruzujemo pomocu dialer-group.

Ovo i sve ukupno se zove objašnjenje svojim riječima,
Znači da je na slici veza tih dviju komandi varka tj. neispravno napisana komanda u dijelu konfiguracije BRI 0/0 kao što je rekao @machiavelli

TNX obojici

 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Cisco - ISDN output - problem ?

[ Pregleda: 2326 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.