Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masinstvo

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Masinstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 126608 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo27.11.2004. u 11:07 - pre 236 meseci
Slobodno mesto nema sanse da nadjes u periodu od 10-17h. Posle toga mozda.

Ovaj internet sokak koji se pravi sa druge strane ce izgleda da bude prevashodno za izradu radova u CAD programima i sl. Tako se prica.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: Masinstvo27.11.2004. u 12:03 - pre 236 meseci
Ja uvek nadjem mesto :) Zamolim nekoga ko vidim da bukvalno nista ne radi, i obicno ispadne ok, jer mi kmp treba na 10 min zbog posla, da pustim neke naloge, uplate itd.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.yu
Via: [es] mailing liste

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Masinstvo27.11.2004. u 18:57 - pre 236 meseci
Ne nadjes ti mesto Mario, vec zamolis nekoga da ti ustupi, postoji razlika;>
Pazi ako bude to jos jedno sokace prekoputa bice super, ali je i ovako
dobro, mnogo je opustenije tu raditi neki graf i sl. nego u citaonici, jer
me ona baba do yayca nervira.
Jednom prilikom nadrdali se ortak i ja na nju, i kao ajde da je provociramo,
donei sxah, i uzeli da pikamo, i ona kao ne moze sxatro gistro, i tu se
prepirali, sxatro intelektualna igra, cista dangba sa njom, ali sam tada
shvatio koliko je zena ogranicena.....
Inace sada je spas Mehanizam, konacno ga otvorisxe;>
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinstvo06.06.2005. u 16:59 - pre 229 meseci
Imam par pitanja. (nadam se da neko prati ovu temu!)

1.Letnja praksa posle druge godine. Gde bih mogao da je odradim ili bolje da li da
je uopste odradim?(u opciji je i ona "krivina" varijanta,s obzirom na stanje u nasoj industriji,nadam se da znate na sta mislim) Da li se letnja praksa posle druge godine vodi kao ispit i racuna u prosek?
2.Engleski jezik. Da li se racuna u prosek?



Pozdrav!
A.H.


 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinstvo16.06.2005. u 18:10 - pre 229 meseci
Da li neko prati ovu temu?
Ovako stoje stvari:na faksu je non stop "online" dvadesetak ljudi i od tog broja mozda samo dva-tri coveka koriste net na pravi nacin.Ostali igraju igrice i gledaju XXX stvari.I sto je najgore to "uprava" sve ignorise,verovatno zeleci da privuce sto veci broj studenata koji ce obezbediti neophodan "kvorum" (izmedju ostalog i finansijski) za sledecu skolsku godinu.
I letnja praksa posle druge godine nekako uspe da prezivi sve reforme i postade simbol gubljenja vremena za bolje studente a za losije jos jedan (tu je i engleski) poklonjen ispit do uslova za upis trece godine.


 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo16.06.2005. u 22:09 - pre 229 meseci
Citat:
A.H.: Da li neko prati ovu temu?
Ovako stoje stvari:na faksu je non stop "online" dvadesetak ljudi i od tog broja mozda samo dva-tri coveka koriste net na pravi nacin.Ostali igraju igrice i gledaju XXX stvari.I sto je najgore to "uprava" sve ignorise,verovatno zeleci da privuce sto veci broj studenata koji ce obezbediti neophodan "kvorum" (izmedju ostalog i finansijski) za sledecu skolsku godinu.
I letnja praksa posle druge godine nekako uspe da prezivi sve reforme i postade simbol gubljenja vremena za bolje studente a za losije jos jedan (tu je i engleski) poklonjen ispit do uslova za upis trece godine.


Temu sam ranije pratio dok je jos i bila koliko toliko aktivna... Elem, nemoj da ti smetaju ljudi koji u sokacetu surfuju, pa makar gledali i xxx sajtove. Ono sto mene STRAHOVITO nervira su likovi koji igraju IGRICE! Nekoliko puta sam ljude dizao jer su mi isli na k*rac sa igricama...
"Uprava" to ne ignorise. Skoro je postavljen propis za koriscenje neta. Niko od uprave nema vremena ni volje da nadgleda sokace, smatra se da su studenti dovoljne zrele licnosti. Upravu faksa zadnjih pra godina cine fenomenalni ljudi, koje bolje mozes da upoznas ukoliko odes na masinijadu i sl. Dosta dugo su od strane nekih sabana sprecavane reforme na masincu ali od oktobra... Velike, korenite promene. Uostalom videces vec. Ti koji si sada na drugoj godini ces moci da biras da li da ostanes na trenutnom sistemu ili da predjes na novi. I jedan i drugi imaju prednosti i mane.
Elem, pitao si za praksu. Praksa se ne racuna u ispite. Niti ulazi u prosek, sto nije slucaj sa engleskim. Praksu moras sam da nadjes i odradis, ali ja ti savetujem da je ne radis posle druge godine. Mnogo je prakticnije raditi je posle trece i posle cetvrte, kada vec vidis nesto i polozis masinogradnju i sl. Ukoliko si dobar ali bas bas dobar student probaj da tu istu praksu odradis preko iaeste u inostranstvu. To je prava praksa.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinstvo17.06.2005. u 22:13 - pre 229 meseci
Super sto neko jos prati ovu temu i pomaze kolegama.
Bilo bi dobro da se i sledeceg semestra organizuju kursevi nekih korisnih softvera ili taj dugo obecavani "CAD sokak".
Mislim da treba napraviti kampanju popularizacije naseg fakulteta.Vecina ljudi nije svesna cinjenice da je ovo jedan od najtrazenijih fakulteta napolju a nadam se uskorio i kod nas.I to industrijsko inzenjerstvo,koje svi podcenjuju, je bolji smer od bilo kog smera Megatrenda.... i jos nekih smerova nekih "prenaduvanih" fakulteta npr . onog sa skracenicama ;)
Ove godine sam par puta u novinama citao o reformama na masinskom fakultetu.Spominjali su neke "mini firme" u kojima bi grupe studenata (verovatno na zavrsnoj godini) radile pod nadzorom profesora i koje bi se vremenom osamostaljivale. To sam jos procitao i za ETF.
Da li neko od vas na zavrsnim godinama ima ideju o tome sta ce raditi (tj. bolje gde)
posle fakulteta?
Mislim da trenutno najbolju sansu imaju studenti sa energetskih smerova.

 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo18.06.2005. u 12:37 - pre 229 meseci
Citat:
A.H.: Bilo bi dobro da se i sledeceg semestra organizuju kursevi nekih korisnih softvera ili taj dugo obecavani "CAD sokak".
Mislim da treba napraviti kampanju popularizacije naseg fakulteta.Vecina ljudi nije svesna cinjenice da je ovo jedan od najtrazenijih fakulteta napolju a nadam se uskorio i kod nas.
Ove godine sam par puta u novinama citao o reformama na masinskom fakultetu.Spominjali su neke "mini firme" u kojima bi grupe studenata (verovatno na zavrsnoj godini) radile pod nadzorom profesora i koje bi se vremenom osamostaljivale. To sam jos procitao i za ETF.
Da li neko od vas na zavrsnim godinama ima ideju o tome sta ce raditi (tj. bolje gde)
posle fakulteta?
Mislim da trenutno najbolju sansu imaju studenti sa energetskih smerova.


Sledeceg semestra ce se sigurno ponovo organizovati kurs za studente trece i cetvrte godine za Catiu. Kurs je ove godine vodilo nekoliko ljudi, a vodja je bio legenda profesor Bozidar Rosic.
Pricao sam dosta sa profesorima koji su vodili tu kampanju popularizacije faxa. Sta reci, kada su spali toliko nisko da su isli po skolama i prezentirali fax. Ne kazem da je to lose, ali nekada nisu morali to da rade...
Reforme su sigurne. Kao sto sam vec napomenuo od oktobra. Novi program rada zahvata ove koji budu brucosi. Svi ostali imaju izbor ili da ostanu na starom programu rada ili da predju na novi. Ali ko jednom promeni plan nema povratka...
I te mini firme. To je jos uvek u zacetku. Dekan je nakon predavanja ovog semestra gomilu puta to spominjao ali, kao sto rekoh jos uvek je u zacetku. Mislim da ce da zazivi tek od 2006.
Ja nisam na toliko starijoj godini od tebe (treca sam). Ipak, znam da cu da radim u struci jer ljudi sa mog smera definitivno nalaze posao (termoenergetika). Tacno gde, ne znam. Ko zna, mozda neka od termoelektrana (Kostolac kome najvise fale ljudi, Obrenovac, Kolubara...), mozda neka od cementara (jer i oni imaju sopstvene energane)... Sto se mene tice, sigurno je da cu cim diplomiram (cenim da ce to biti za oko dve, dve i po godine) da idem iz Srbije. Nista me ne vezuje ovde. Vec nekoliko godina gledam sta treba za iseljenje u Australiju ili Novi Zeland, i mislim da cu skupiti dovoljan broj poena, samo jos malo da usavrsim jezik. A kad odem, vise se ne vracam.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.178.eunet.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Masinstvo18.06.2005. u 17:58 - pre 229 meseci
Catia je bila fantazija, jeste da je bila na vrat na nos, meni je dosxlo da

na pola prvog casa izadjem napolje jer nisam nisxta moga da pohvatam. Posle

sam radio kuci i usxao u fazon. Inace Rosic je legenda kao i asis. Micky,

opusxteni ljudi, mozesx da ih pitasx bilo sxta;>
Kao prvo nije tu nisxta nisko. Koliko ja znam Stamba (koji je legenda,

haill to njemu) je vodio, ili bio vodeci u kampanji, i radio je stvar

maximalno profi.
Reforme na faxu su itekako vidljive i to je jedan deo istih,

popularizacija/reklama/marketing/sxta vec faxa i to maximalno profi i tako

treba i da bude. I drugi itekako reklamiraju fax (btw i naravno da trebaju) a

situaciju ce se izmeniti prilicno jer ce fakulteti biti trzisxte kao i sve

drugo. Imasx toliko i toliko studenata, ok sledi ti toliko kesxa, nemasx 50

studneta, ajde cao zatvara se fax, i faxovi ce se onda boriti da imaju sxto

visxe studenata sxto je sasvim uredu.
Kada zavrsxim fax nisam nacisxto, da li da idem na postdiplomske (ovde ili

preko), ostati ovde i krenuti neku sljakicu ili otici negde za poslom...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinstvo19.06.2005. u 17:35 - pre 229 meseci
Meni je prof Rosic ove godine drzao elemente.Jedan je od boljih profesora.

Imam druga na petoj godini i on mi je ispricao sledece (u vezi ucenja
CAD/CAM softvera)

Najbitinje je da dobijes sertifikat necega , jer kao buduci inzenjer niko
ti nece "na lepe oci" verovati da ti znas npr. katiju.Taj sertifikat je
osiguranje firme koja te bude zaposlila, u slucaju da ti npr. nesto
pogresno odradis i tom greskom prouzrokujes stetu na masini koja kosta
npr. pola miiliona evra.
Taj sertifikat verovatno ne postoji kod nas.
On je konkretno pricao za Nemacku.
Uprava faksa bi trebala da nabavi instruktore i da studentima obezbedi taj sertifikat.
E za to treba da se zaloze studenti!
Jer pitanje je koliko nas ce zaista ostati ovde.

Zna li neko u kojoj je zemlji najlakse dobiti posao sa nasim faksom?

 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo19.06.2005. u 21:00 - pre 229 meseci
Citat:
A.H.: Zna li neko u kojoj je zemlji najlakse dobiti posao sa nasim faksom?


To nikome nije poznato. Reci cu ti ono sto ja znam: u USA, Kanadi, Australiji i NZ je sa nasim faksom najteze dobiti PRVI posao. Kada te jednom neki od poslodavaca zaposli i ti posle toga mozes u svom cvu da napises da si radio za firmu iz napr usa, sledeci poslodavac ce te znatno pre zaposliti... Ovo ti kazem jer mi je poznanik dipl.ing. masinstva u usa (otisao je 2003 sa green cardom). Trebalo mu je dobrih sest meseci po dolasku da nadje posao kao dipl.ing. Pre toga su ga terali da radi kao da ima njihovu assosiate degree a ne B.Sc... Ali to je duga prica...
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo01.07.2005. u 18:39 - pre 229 meseci
Sta kazete na 500 prijavljenih? Mozda u poslednje dve do tri godine najveci broj.
Izgleda da se polako stvari vracaju u normalu.Ovoliki broj prijavljenih studenata je novcana inekcija za nas faks.
Jos samo da srede taj Internet sokak.Evo, levo mene sedi decak od nekih 10 -tak godina i igra neku strategiju,i to je dobro,samo da ne gleda XXX sadrzaje.
Da li ima nekog ovde sa automatskog upravljanja?


 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo02.07.2005. u 10:33 - pre 229 meseci
Citat:
A.H.: Sta kazete na 500 prijavljenih? Mozda u poslednje dve do tri godine najveci broj.
Izgleda da se polako stvari vracaju u normalu.Ovoliki broj prijavljenih studenata je novcana inekcija za nas faks.
Jos samo da srede taj Internet sokak.Evo, levo mene sedi decak od nekih 10 -tak godina i igra neku strategiju,i to je dobro,samo da ne gleda XXX sadrzaje.
Da li ima nekog ovde sa automatskog upravljanja?


500 prijavljenih je posledica neverovatnog truda koji su odredjeni ljudi sa faxa ucinili reklamirajuci fax po svim srednjim skolama u Srbiji. Planira se da se i (kao i sto je FON uradio) stalno zaposli PR faxa koji ce 365 dana u godini prezentovati fax u najboljem svetlu. Stvari ce se vratiti u normalu i sto kazu kamo srece da Srbija ima mnogo vise dipl.ing. masinstva jer ne bi bila tu gde je sada...
Inace, ja sam sa termoenergerike. Znam zaista puno ljudi sa automatskog, sa svih godina (3.,4.,5.).
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinstvo13.08.2005. u 15:57 - pre 227 meseci
Da li je dozvoljeno pisati dnevnik strucne prakse I na racunaru?
U uputstvu pise da se dnevnik pise grafitnom olovkom. Uputstvo je staro najmanje deset godina pa zbog toga
mislim da je taj zahtev zastareo!

Kako izgleda odbrana prakse?
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Masinstvo13.08.2005. u 16:04 - pre 227 meseci
Nije dozvoljeno na racunaru(valjda da bi otezali kopiranje i prepravljanje vec postojecih dnevnika).Odbrana je bez veze,cista formalnost.
Pozdrav i tebi.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Masinstvo13.08.2005. u 16:11 - pre 227 meseci
Koliko ja znam moze, ALI umeju da zezaju zbog toga, gistro da nisi uzeo od nekoga vec gotovu...blah...ortak je nosio i prosao, e sada da li ces ti, to zavisi od srece cega li vec;>> btw ja cu da nosim na racunaru, to je def. kada budem radio, mislim ko da pisxe sve to;>>

Odbrana bi trebala da bude cista formalnost, gde su bio sxta si radio, tra la la...

Off: moje je misxljenje da praksu treba odraditi kasnije, recimo u trecoj, kada polozisx masxinogradnju i neke druge ispite, pa da mozesx da primenisx znanje koje si stekao (teorisko) u praksi...


Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

MiljanRadunovic
Miljan Radunovic
Beograd

Član broj: 65286
Poruke: 33
195.252.86.*

ICQ: 149151481


Profil

icon Re: Masinstvo16.08.2005. u 22:52 - pre 227 meseci
kakva je to prica da sada moze da se aplicira za inostranu praxu,za studente koji upisuju trecu godinu po prvi put?kao ima neka komisija (valjda sa filoloskog) koja vas osacuje kako dobro pricate neki strani jezik (engleski,nemacki,francuski...) i na osnovu toga vas posalju negde sledeceg leta da radite praxu!

da li ima neko ko ce upisivati ili je upisao industrijsko inzenjerstvo?interesuje me jer ja to hocu da upisem,pa da mi da mali preview...
inace imam 8 ispita => fali mi 3 za uslov! :-/
MiljanR
 
Odgovor na temu

bmedjo
Bojan Medjo
Bgd

Član broj: 55860
Poruke: 35
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Masinstvo16.08.2005. u 23:56 - pre 227 meseci
Citat:
A.H.: Da li je dozvoljeno pisati dnevnik strucne prakse I na racunaru?
U uputstvu pise ......


Kada sam ja nosio, pre 5-6 godina, nije moglo da se radi na racunaru. Posle je samo za drugu dozvoljeno, ali ne znam kakva je situacija sada. I ja sam imao isto neko prastaro uputstvo, ne verujem da su ga menjali. E da, u tom uputstvu je pisalo da mora da se pise cirilicom, pa proverite da li je jos tako.

Btw. slazem se sa Mladjanom da je dobro ici na praksu u trecoj godini, posle polozenih (ili bar odslusanih) mas. elemenata i masinogradnje.

Pozdrav
Bojan
 
Odgovor na temu

A.H.

Član broj: 29389
Poruke: 149
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Masinstvo17.08.2005. u 01:35 - pre 227 meseci
Hvala svima na pomoci!
Dobro je to sto vise ljudi prati ovu temu.
Nekad nas je bilo samo troje (Ja,Djomloun i cvijic_ltd) +Mario!
Pohvalno, nema sta.
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
213.244.197.*



+2 Profil

icon Re: Masinstvo17.08.2005. u 15:21 - pre 227 meseci
Troje + Mario :) Sta sam ja, vanzemaljac :) nije me bilo u poslednje vreme ovde, radio sam praksu, nekih 15 dana, i zavsrsio to u US Steel Serbia :) Extra smo se proveli, ali se dosta i radilo :) sad sabiram papirologiju i pocinjem da radim dnevnik, ne mora da ulazi u prosek, ali je sigurno neki + i drago mi je sto sam to odradio, ne ostavlja mi se to za posle 4-te godine kao sto pricate, jer postoji jos jedna praksa , a ne mogu dve za jednu godinu, pa bi mi to posle pravilo probleme :) Btw, ne znam da li da rizikujem i radim na racunari i da li da precrtavam sve skice koje sam dobio :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Masinstvo

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 126608 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.