Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cubase SX, Luna 2...problemi

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX, Luna 2...problemi

[ Pregleda: 1626 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Cubase SX, Luna 2...problemi27.10.2007. u 18:09 - pre 200 meseci
Pre svega pozdrav.
Imam 2. racunara,stariji je AMD 2600 i na njemu sve radi odlicno (miksovanje,sviranje preko midi-a itd.).Drugi racunar je nov,nedavno sam ga nabavio,ali pri radu stalno blokira,jednostavno se zamrzne i samo restart pomaze.Menjao sam sve,mislio sam da nesto od komponenti nije u redu ali opet isti problemi.

Trenutna konfiguracija:

Maticna ploca: ASUS P5B (promenjena)
Procesor: Intel 3.0 GHz (promenjen)
Memorija: 1gb Kingoston (promenjena)
Hard: WD Sata II 160 (gb) (promenjen)
Graficka: PCI, Asus en6200 td 256 mb

Probao sam sve verzije Cubase Sx-a i svi rade isto,odnosto cim nesto krenem da radim racunar blokira.Menjao sam i napajanje.Da li se neko susreo sa ovakvim problemom?Da li mozda muzicka (Luna 2) pravi probleme? Napominjem: na starom racunaru sve radi super.Sve sam menjao i opet isto.Ako neko moze da pomogne neka se javi
Pozdrav.
ivan
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Cubase SX, Luna 2...problemi27.10.2007. u 18:39 - pre 200 meseci
Ono sto bih ja prvo probao je sledece:
Izbaci Lunu, izbrisi njen drajver i aktiviraj integrisanu zvucnu. Deinstaliraj Cubase i obrisi sadrzaj njegovog foldera (da ne ostanu "repovi"). Ponovo instaliraj Cubase, pokreni ga i vidi da li Cubase radi neometano.
Ako sve bude ok, mozes da sumnjas na nekompatibilnost Lune sa tvojom konfiguracijom, tacnije nekim od uredjaja...ili je u pitanju softverski konflikt.

Opcija 2:
uradi reinstalaciju XP-a i nakon toga instaliraj samo osnovne drajvere za uredjaje (i za Lunu, naravno), a nakon toga Cubase....dakle, nikakvi dodatni kodeci, nikakve dzidzabidze...samo to. I vidi da li ce da radi...ako sljaka, samo nastavi sa instaliranjemo ostalog softvera i proveravaj da li se nakon neke od tih instalacija pojavljuje problem.

 
Odgovor na temu

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Cubase SX, Luna 2...problemi28.10.2007. u 10:22 - pre 200 meseci
Ovako,zaboravio sam da napomenem da prvenstveno blokira kada se svira preko MIDI-a.
Sve sam ovo ja vec radio sto si mi rekao,deinstalirao sam sistem par puta i nista.A ne mogu da probam, preko integrisane zvucne,jel nista ne podrzava.
ivan
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Cubase SX, Luna 2...problemi28.10.2007. u 11:50 - pre 200 meseci
Vidim da ima jos jedna tema (tacno stoji iznad ove) gde se covek zali da ga zeza MIDI na Luni.
Mozda neke maticne ploce imaju problem (konflikt) sa odredjenim funkcijama ove kartice.

A mozda zeza samo u Cubase-u...probaj neki drugi softver (a da nije Cubase i Nuendo).
 
Odgovor na temu

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Cubase SX, Luna 2...problemi28.10.2007. u 20:51 - pre 200 meseci
Cubase koristim dugo,tesko da cu preci na neki drugi softver.Mrzi me.Ostala mi je jos jedna mogucnost...a to je da stavim AMD procesor i da zamenim plocu.Tako je to kad hoces od dobrog da napravis bolje :)
ivan
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Cubase SX, Luna 2...problemi28.10.2007. u 23:15 - pre 200 meseci
Citat:
dvd studio: Cubase koristim dugo,tesko da cu preci na neki drugi softver.Mrzi me

Znam kako je...ja sam zaglavljen u Cubase-u (i Nuendu) jako dugo.
Probaj Reaper, on je izuzetno prilagodljiv i fleksibilan program i veoma se lako navici na njega. Mozda ti se svidi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Cubase SX, Luna 2...problemi

[ Pregleda: 1626 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.