Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako kroz cablovsku tv napraviti internet

[es] :: ISP :: kako kroz cablovsku tv napraviti internet

[ Pregleda: 5660 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baxmax

Član broj: 5199
Poruke: 155
80.65.64.*



+6 Profil

icon kako kroz cablovsku tv napraviti internet09.09.2003. u 16:16 - pre 251 meseci
pozdrav,
cisto me zanima, kako bi napravio internet kroz kablovsku,
od naplacivanja i potrosnje preko uredjaja kod svakog korisnika sta mora imati *sem kompjutera :)* i modema *koja vrsta i model*...kako ih organiciti i tako...
u kratkim crtama...
baxmax
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kako kroz cablovsku tv napraviti internet09.09.2003. u 17:21 - pre 251 meseci
Prvo, trebaju ti cable modemi. Ima ih raznih proizvodjaca, ja koristim Motorola SB4200E. Ostalo je valjda sve pitanje softvera. Vecina provajdera naplacuje po protoku, tako da nemoj mnogo da ogranicavas, ne isplati se. E, sad, to sve vazi dokle postoji KABLOVSKA veza, a ona nije takva svugde. Cesto se signal salje radio vezom do krova zgrade, a odatle razvlace kablovi. To znaci da ce i internet funkcionisati u okviru zgrade. Za dalje, treba napraviti povratnu vezu, sto ce i biti najveci problem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dpop
Dragan Đ. Popović
VBD, IT
Brčko distrikt BiH

Član broj: 1879
Poruke: 400
81.94.9.*

Jabber: dpop@elitesecurity.org
Sajt: dragon.objectis.net


Profil

icon Re: kako kroz cablovsku tv napraviti internet09.09.2003. u 17:30 - pre 251 meseci
Mislim da i kablovska infrastruktura ( pojacala i filteri ) treba da omoguci two-way komunikaciju sto nije bas slucaj kod svih operatora iz njima razumljivih ekonomskih razloga ....Normalno i sam KDS treba da ima vise PAMETI od one potrebne samo za distribuciju TV signala....DHCP, staticke IP po zahtjevu i za posebnu nadoknadu, pracenje protoka i kompletan accounting...A kod korisnika je obavezan kablovski modem koji nije zanemarljiv po cijeni i cesto se dobija od samog KDS operatora uz pristojnu pre-paid nadoknadu...
Howdy & Stay tuned to ...ES.. :))
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
212.62.44.*



+42 Profil

icon Re: kako kroz cablovsku tv napraviti internet09.09.2003. u 23:00 - pre 251 meseci
nije mi najjasnije ,

mislite da se iskoristi kds infrastruktura da se pusti internet , do korisnika

da li i kako bi to uticalo na internet koji pusta kds distributer, mislim na dodelu ip adresa itd...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: kako kroz cablovsku tv napraviti internet

[ Pregleda: 5660 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.