Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere

[ Pregleda: 9336 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drole_e
Novi Sad

Član broj: 147220
Poruke: 46
*.nspoint.net.



+1 Profil

icon Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere26.10.2007. u 12:20 - pre 200 meseci
Zelim da predjem sa asemblera na C, pa sam potrazio neku literaturu pa sam izmedju ostalog nasao knjigu u
pdf-u "Programski jezik C za PIC mikrokontrolere". Zanima me da li ovredi ova knjiga sobzirom da znam C i C++ (odnosno tek u 9 poglavlju pravi razliku izmedju c-a i pic c-a). Takodje bih voleo da cujem i neke vase predloge u vezi sa literaturom.
 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
213.244.209.*

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere26.10.2007. u 15:27 - pre 200 meseci
Ja sam razmisljao da kupim knjigu ali sam odustao kad sam video sadrzaj.Cinilo mi se da je deo programiranja piceva slabo obradjen.
Jer mozes da mi posaljes knjigu na [email protected] cisto bih je prelistao bas me interesuje kako je napisana. hvala
 
Odgovor na temu

sinisa_s
Bremen

Član broj: 98726
Poruke: 55
*.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere26.10.2007. u 16:13 - pre 200 meseci
Posalji mi mail na private pa ti ja mogu poslati par knjiga za embedded sisteme (PIC ili sta vec hoces) ali sve su na engleskom.
Sinisa
 
Odgovor na temu

Drole_e
Novi Sad

Član broj: 147220
Poruke: 46
*.nspoint.net.



+1 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere26.10.2007. u 16:37 - pre 200 meseci
Citat:
Seme: Jer mozes da mi posaljes knjigu na [email protected] cisto bih je prelistao bas me interesuje kako je napisana. hvala


Nemam knjigu i sam hteo da kupim ali ni meni se sadrzaj nije svideo pa sam postavio temu da vidim da li je neko koristio i kakva su iskustva. Ako kupim ili naletim na nesto drugo poslacu ti.
 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
213.244.209.*

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere27.10.2007. u 12:28 - pre 200 meseci
Citat:
Drole_e: pa sam izmedju ostalog nasao knjigu u
pdf-u "Programski jezik C za PIC mikrokontrolere"


OK Pozdrav
 
Odgovor na temu

Drole_e
Novi Sad

Član broj: 147220
Poruke: 46
*.nspoint.net.



+1 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere27.10.2007. u 15:52 - pre 200 meseci
Citat:
Seme: OK Pozdrav


Zurio sam kad sam kucao pa sam progutao slovo hteo sam da napisem NAISAO (u smislu da sam naisao na ponudu na netu).

Poz.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere27.10.2007. u 16:20 - pre 200 meseci
Ako vec znas C, nema potrebe da ga nanovo ucis iz te knjige. C za mikrokontrolere je uglavnom isti kao i standardni C, osim nekih specificnosti koje se razlikuju od mikrokontrolera do mikrokontrolera kao i od proizvodjaca do proizvodjaca kompajlera. U tom smislu, neki djelovi standardnog C-a mogu npr. da nedostaju ukoliko se radi o nekom slabijem kontroleru u kome nije bas komforno realizovati sve mogucnosti jezika C. Ali te informacije uglavnom neces naci u nekoj "opstoj" knjizi o programiranju mikrokontrolera na C-u, vec u pratecoj dokumentaciji koja dolazi uz kompajler koji koristis (pogledas u Help-u npr.). Takodje, razni proizvodjaci tih kompajlera cesto isporucuju i jos neke dodatne biblioteke raznih funkcija (koje nisu dio standardnog C-a), kao npr. funkcije za rad sa nekim standardnim LCD-ovima ili grafickim displejima, nekim popularnim serijskim magistralama, timer-ima, AD konvertorima i sl. Ali, kao sto rekoh, te informacije ces naci u dokumentaciji konkretnog kompajlera sa kojim radis.
Sto se tice programiranja mikrokontrolera na C-u uopsteno, tu imas mnogo knjiga (ne bas previse, ali dovoljno za pocetak). Tu sam jezik nije mnogo bitan, vec je bitno da naucis "filozofiju" programiranja embedded sistema, a koji ces jezik da koristis to je vec formalnost. Ipak, vecina tih knjiga koje poducavaju embedded programiranju koriste upravo C za tu svrhu, jer je C prakticno industrijski standard u toj oblasti i ko god misli da zivi od toga posla trebalo bi da uci C. Osim sto se koristi C kao konkretan jezik, obicno su primjeri uradjeni i na nekom konkretnom mikrokontroleru. Ipak je najbolje da se primjeri isprobaju uzivo kao i da se malo eksperimentise dok se uci. Ako se odlucis za neku knjigu bilo bi dobro da ti bude dostupan i potreban hardver na kom ces to uzivo da isprobas, a ako ne hardver onda bar neki simulator.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
217.71.49.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere27.10.2007. u 17:46 - pre 200 meseci
Ima negdje na diskovima knjige u pdf formatu. I izmedu ostalog imam jednu koja se bavi programiranjem mikrokontrolera odnosno pisanja programa u c-eu koji su namjenjeni mikrokontrolerima. Imam nekoliko tih knjiga. Neke dođu sa tutorial-ima. Javi na pp pa cu ti ih poslati na mail. Ako ti pomognu dobrojo ce biti.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
217.71.49.*

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere27.10.2007. u 17:51 - pre 200 meseci
Jos nesto ne znam koliko si upoznat sa mikrokontrolerima ali ako hoces da ih programiras sigurno veoma dobro.
Ali ako zelis imam jednu kjigu koja govori o mikrokontrolerima. Ja mislim da u njoj imaju neka upustva i o programiranju ali nisam siguran. Inače u njoj su uopšteno opisani mikrokontroleri ono kako rade šta su to magistrale zašto služe oscilatori kod pic mikrokontrolerai slično. Ja sam iz te knjige uradio jedan seminarski rad i korisna je.
Pa javi ako treba sve su knjige napisane na engleskom samo da znaš.
 
Odgovor na temu

kengur82

Član broj: 154867
Poruke: 5
*.vic.bigpond.net.au.



Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere28.10.2007. u 12:55 - pre 200 meseci
Da li postoji neka e-knjiga recimo u pdf formatu za pomenutu oblast? Ako neko zna neka mi posalje ako moze na [email protected]. Ako postoje bilo kakve knjige vezane za elektroniku, mikrokontrolere itd, bilo na engleskom ili na srpskom, molim vas posaljite mi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mmladenovic
Milan Mladenovic
Kragujevac

Član broj: 21193
Poruke: 148
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 113441856
Sajt: www.cncmasine.com


+2 Profil

icon Re: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere30.10.2007. u 07:22 - pre 200 meseci
Imam ja nesto knjiga u pdf fomatu na tu temu.
Kome treba neka se javi na pm

Pozz
Milan Mladenovic
msn : [email protected]
Skype : mladenovic.milan.kg
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Knjiga programski jezik C za PIC mikrokontrolere

[ Pregleda: 9336 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.