Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

math software koji daje kompletna rešenja ?

[es] :: Matematika :: math software koji daje kompletna rešenja ?

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

artriba
Split

Član broj: 158342
Poruke: 109
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon math software koji daje kompletna rešenja ?25.10.2007. u 10:20 - pre 200 meseci
Nemam baš iskustva s matematičkim softwareom ali me zanima dali ima kakva aplikacija koja rešava zadatke sa postupkom. Koliko vidim Maple, Matlab, Mathematica daju samo gotova rešenja. Zanima me također koja su open source math aplikacije vredne instalacije. Čisto me zanima u "znanstvene svrhe"
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2790 Profil

icon Re: math software koji daje kompletna rešenja ?25.10.2007. u 13:50 - pre 200 meseci
Ima dokazivača specijalizovane namene koji izbacuju i nekakav postupak. Jedan od takvih je ugrađen u WinGCLC. Ipak, matematički alati su najčešće pravljeni tako da izbacuju samo konačan rezultat. Od open source matematičkog softvera opšte namene za simbolička izračunavanja, najbolji je program za koji znam je wxMaxima, mada po kvalitetu nije ni za prineti komercijalnim rešenjima. Za numerička izračunavanja imaš scilab i octave, koji nisu tako loši. Međutim, za neku specijalnu namenu je najbolje naći program koji je specijalizovan samo za to. Takvih kvalitetnih alata ima, i to kao open source, uglavnom razvijenih u okviru nekih akademskih projekata, ali imaju vrlo usko specijalizovanu namenu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

h4su

Član broj: 146153
Poruke: 162
77.238.203.*



+4 Profil

icon Re: math software koji daje kompletna rešenja ?01.11.2007. u 19:07 - pre 200 meseci

Probaj MathXpert mislim da je to ono sto tražiš.
http://www.mathware.com/mathxpert.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: math software koji daje kompletna rešenja ?

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.