Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual Basic 6.0 treba mi pomoc oko programiranja

[es] :: Visual Basic 6 :: Visual Basic 6.0 treba mi pomoc oko programiranja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9782 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Visual Basic 6.0 treba mi pomoc oko programiranja27.08.2005. u 17:38 - pre 227 meseci
Ne znam koliko je ovo stara ili nova vest, ali ja sam upravo saznao da MS više ne priznaje pravo na downgrade kada se radi o VB 6.0 i starijim verzijama ovog softverskog paketa.To u prevodu znači da kupovinom novijeg VB.NET ili VS.NET paketa, možete legalno koristiti jedino neku stariju verziju .NET paketa, ali ne i VB6 ili VB5.
Link http://msdn.microsoft.com/vbasic/previous/downgrade.aspx
Tako da svi koji su mislili da kupe VB.NET, a koriste VB6 izgleda da su zakasnili.
Doduše, kako sam nezvanično saznao (od jednog prijatelja) MS-ova kancelarija u Beogradu, priznaje pravo na downgrade sa .NET na VB6, ali ipak treba biti oprezan prilikom kupovine.Ukoliko neko ima još neke informacije neka ih postuje ovde.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.37.eunet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Visual Basic 6.0 treba mi pomoc oko programiranja18.11.2005. u 06:29 - pre 224 meseci
Evo konačno potvrđenih odgovora vezanih za tematiku.dakle, VB6 sigurno ne može da se koristi sa VB.NET licencom, što naravno vaši i za VS6 i VS.NET.Ono što može da se uradi da bi se legalno koristio VB6, jeste da se plati MSDN pretplata koja je kompatibilna sa verzijom VB-a, tj. VS koji želite.recimo, ako uplatite MSDN Proffesional, možete legalno koristiti Visual Studio 6 Profesional.Naravno u paketu dobijate i Windows XP Pro, Windows 2003 Server, MS Office...više o tome na http://www.microsoft.com/scg/developers/msdn/default.mspx
Inače, pretplata traje godinu dana, a posle toga sve licence koje ste dobili pretplatom ostaju u vašem trajnom vlasništvu.O tome i još nekim pitanjima možete naći u MSDN FAQ-u.Druga varijanta, kao što verovatno već znate jeste upovina na nekom aukcijskom sajtu (e-bay, amazon...) ili preko oglasa.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 18.11.2005. u 10:46 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Visual Basic 6.0 treba mi pomoc oko programiranja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9782 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.