Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crvena (usijana) Jabuka

[es] :: Advocacy :: Crvena (usijana) Jabuka

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9385 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 00:52 - pre 200 meseci
^Šta pričaš ti bre??? Pa možeš da vidiš poređenje za 2006 i 2007, za isti kvartal?? Pa tako rade sve kompanije u svetu.

Dalje, kakva "izjava za investitore"? Balance Sheet, Income Statement i ostali finansijski izveštaji ne smeju da se falsifikuju - za to se ide na robiju brale (poznat ti je slučaj npr. Enrona?). Čak i da je namenjeno investitorima - baš zato i jeste kažnjivo zakonom ako se lažira, da se ne bi lagali investitori.

E ljudi svašta :)




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:07 - pre 200 meseci
Citat:
degojs: ^Šta pričaš ti bre??? Pa možeš da vidiš poređenje za 2006 i 2007, za isti kvartal?? Pa tako rade sve kompanije u svetu.

Dalje, kakva "izjava za investitore"? Balance Sheet, Income Statement i ostali finansijski izveštaji ne smeju da se falsifikuju - za to se ide na robiju brale (poznat ti je slučaj npr. Enrona?). Čak i da je namenjeno investitorima - baš zato i jeste kažnjivo zakonom ako se lažira, da se ne bi lagali investitori.

E ljudi svašta :)


Koliko je kostao aktuelni MS Windows 2006-te, a koliko 2007-me? To jeste razlika. Koliko je bilo piratskih Windows-a u Rusiji, Srbiji ili nekoj drugoj -iji 2006-te a koliko 2007-me? Koliko ljudi ima racunar sad, a koliko je imalo pre godinu dana? To su sve faktori koji nisu samo direktna posledica rasta traznje za njihovim proizvodima.

A sto se tice falsifikovanja, naravno da se ne falsifikuju. Ali se prezentuju u najboljem svetlu. :) Ili mislis da je public statement nesto sto treba citati sa punim poverenjem ? :)

Citat:

About Microsoft

Founded in 1975, Microsoft (Nasdaq “MSFT”) is the worldwide leader in software, services and solutions that help people and businesses realize their full potential.

##########

Forward-Looking Statements

Statements in this release that are "forward-looking statements" are based on current expectations and assumptions that are subject to risks and uncertainties.

Bas lepo, realno, i tacno. I puno poverenja...
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:14 - pre 200 meseci
Postoji pravilo kako se rade Balance Sheet i Income Statement.. kakvo jebeno "prezentovanje u najboljem svetlu"?? Pa nije to po principu - uradiću Income Statement ovako ili onako, kako mi više odgovara..

Ma daj čoveče, pričaš gluposti i ne poznaješ osnove toga što komentarišeš, a ja treba da ti odgovaram ozbiljno.. :)


Pa onda i Apple laže :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:16 - pre 200 meseci
Citat:
Forward-Looking Statements

Statements in this release that are "forward-looking statements" are based on current expectations and assumptions that are subject to risks and uncertainties.

Bas lepo, realno, i tacno. I puno poverenja...


LOL Pa vidiš li ti da se to odnosi na "forward-looking statements"??? Pa sve (velike) kompanije daju predviđanja za naredni period i zato i piše da je to "subject to risks and uncertainities." Kakve to veze ima sa npr. Income Statementom za period koji završen??

Apple recimo uvek daje niža predviđanja, pa se onda posle hvale kako su uspeli da prebace.. što je nebitno, zna se da oni tako vole da rade, itd. Bitno je ono što piše u finansijskom izveštaju za period koji je završen.

Hehehe.. smešno..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:26 - pre 200 meseci
Citat:
nkrgovic
To sto citiras je izjava za javnost jedne korporacije, namenjena potencijalnim investitorima. Covece, kada si poslednji put procitao nesto LOSE u jednoj takvoj izjavi? :)


Vidi se da ti i mnogi drugi nisu upuceni u Sarbanes Oxley Act kao i osnove americkog korporativnog sistema - ne, SEC fajling nije nikakva "izjava za javnost" vec je najvazniji izvestaj koji korporacija podnosi svojim investitorima i siroj javnosti i kao takav mora biti vrlo iskren sa akcentom na negativne stvari i rizike (tzv. umanjivanje mogucnosti pogresnog tumacenja od strane potencijalnih investitora), inace se robija i to vrlo lako tj. USA zatvori su puni pametnih CFO-ova - u SEC prijavi (osim za 'forward looking statements') mora pisati bas ono sto se desava bez ikakve sminke niti se bilo sta sto ima uticaj na posao sme sakriti.

Savet ovima sto SEC prijave nazivaju BS-om - dajte obrazujte se malo, mislim nije bas kul kad covek na advocacy-ju mora da cita bas toliki koncentrat BS-ja.

Takodje, dajte se obrazovati i za koji deo dokumenta vaze "forward looking statements", pise vrlo jasno oznaceno u tekstu - mislim, neznanje o Windowsu je jedno, ali ovo je vec previse :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:32 - pre 200 meseci
Citat:
degojs: Postoji pravilo kako se rade Balance Sheet i Income Statement.. kakvo jebeno "prezentovanje u najboljem svetlu"?? Pa nije to po principu - uradiću Income Statement ovako ili onako, kako mi više odgovara..

Ma daj čoveče, pričaš gluposti i ne poznaješ osnove toga što komentarišeš, a ja treba da ti odgovaram ozbiljno.. :)


Pa onda i Apple laže :)

Ovo nije ceo balance sheet, ovo je izvod onih delova koje su hteli da prezentuju. Uz to, ja nisam analiticar, i ne znam da citam US balance sheets, jedva se i u srpskim snalazim. A uz sve to, sam sheet nije dovoljan pokazatelj poslovanja. Jeste deo, ali ni priblizno nije dovoljan. Pricam ti na osnovu onoga sto znam o nasim balance sheet-ovima, a posebno na osnovu onih npr. u firmi gde radim. Stanje u kuci i stanje na sheet-u nisu isto. Da ne ulazim u detalje, to sto firmi ide finansijski bolje u nekom periodu nije pokazatelj stanja u tom periodu, vec i dosta zavisi od prethodnih. Cak se moze reci da vise zavisi od tih, prethodnih, dok ce se sadasnje poslovanje videti tek kasnije....

I da, naravno da i Apple radi isto to. I IBM, i RHAT, i SUNW (pardon JAVA :) ). Sve kuce predstavljaju svoje finansije kao idealne, i kao da je svaki rast samo nagovestaj buducih uspeha, koji ce se nadovezati na sadasnje, samo sto ce biti jos bolji lepsi i sjajniji... Sta te tu cudi? :) Zato se i dalju ovakvi releases, zbog tih "forward looking statements", u kojima se pokaze nesto iz sadasnjih finansija, pa se onda na osnovu toga predvidja da ce biti mnogo bolje...

Hoces zamerke na prvu loptu? Zasto je revenue porastao preko 27%, a R&D expences su povecani samo malo manje od 3%? Kakvo je to rukovodstvo koje u visokotehnoloskoj firmi povecan revenue koristi da uveca income, a ne da ulaze u buducnost firme? Eto, sto to nije obradjeno.... Da, znam da ovo niije neka zamerka, samo ti pokazujem kako je sve moguce tumaciti taj isti sheet.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:45 - pre 200 meseci
Citat:
Sve kuce predstavljaju svoje finansije kao idealne, i kao da je svaki rast samo nagovestaj buducih uspeha, koji ce se nadovezati na sadasnje, samo sto ce biti jos bolji lepsi i sjajniji... Sta te tu cudi? :)


Ne, ne predstavljaju ih kao idealne - ne smeju to da rade, da lažu. People lie, evidence does not. A finansijski izveštaji jesu dokaz, dokaz poslovanja. Možeš da ih lažiraš, ali ako se sazna, a saznaće se, ideš na robiju, nema ti pomoći. Investitori će da te tuže, a i bez njihove tužbe, država će da te odvede na sud jer je to jednostavno protiv zakona.

Pa što je onda Sun prijavljivao godinama gubitke? Kao i Apple pre? Pa onda su mogli da muljaju i lažu, po tvom tumačenju :)

Ma daj Nikola dođi sebi. Ne znam šta više da ti kažem.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:47 - pre 200 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidi se da ti i mnogi drugi nisu upuceni u Sarbanes Oxley Act kao i osnove americkog korporativnog sistema - ne, SEC fajling nije nikakva "izjava za javnost" vec je najvazniji izvestaj koji korporacija podnosi svojim investitorima i siroj javnosti i kao takav mora biti vrlo iskren sa akcentom na negativne stvari i rizike (tzv. umanjivanje mogucnosti pogresnog tumacenja od strane potencijalnih investitora), inace se robija i to vrlo lako tj. USA zatvori su puni pametnih CFO-ova - u SEC prijavi (osim za 'forward looking statements') mora pisati bas ono sto se desava bez ikakve sminke niti se bilo sta sto ima uticaj na posao sme sakriti.

Savet ovima sto SEC prijave nazivaju BS-om - dajte obrazujte se malo, mislim nije bas kul kad covek na advocacy-ju mora da cita bas toliki koncentrat BS-ja.

Takodje, dajte se obrazovati i za koji deo dokumenta vaze "forward looking statements", pise vrlo jasno oznaceno u tekstu - mislim, neznanje o Windowsu je jedno, ali ovo je vec previse :)

Ivane, ovo nije MS-ov SEC filling, ovo je public statement. Sve sto ih SOX obavezuje je da same brojke moraju biti tacne, i da ne smeju prikrivati cinjenice. Sve sto ovde i pise je da im je porastao revenue, da ocekuju super prihode ove godine, i da ima puno rizika zbog kojih to ne mora da se ostvari, uz molbu potencijalnim investitorima da se obrate MS-u za te podatke. Sve po slovu zakona.

Problem nastaje kad se to Dejan predstavi kao rezultat napredne tehnologije, i kvaliteta proizvoda, i odbija da shvati da na to kakav je neciji finansijski rezultat utice MNOGO toga, posebno kad je u pitanju kompanija ciji je revenue sasvim uporediv sa onim neke prosecne drzave (drzavnog budzeta). Cak i SEC filling samo govori o poslovnom rezultatu, a ne o detaljima kako je do njih doslo, i ni na koji nacin ne govori nista o samoj tehnologiji te kuce. Istini za volju verovatno bi i MS bi voleo da ih predstavi tako :)

Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:48 - pre 200 meseci
Ma da, kad Apple objavi dobre vesti, nisi došao da pričaš kako je to lažirano ili "predstavljeno u najboljem svetlu." hehehe

Kad si već rekao da se uopšte ne razumeš u te stvari, što ih onda komentarišeš (i to samo kad je MS u pitanju)?

Case closed, što se mene tiče :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 01:52 - pre 200 meseci
Citat:
degojs: Ne, ne predstavljaju ih kao idealne - ne smeju to da rade, da lažu. People lie, evidence does not. A finansijski izveštaji jesu dokaz, dokaz poslovanja. Možeš da ih lažiraš, ali ako se sazna, a saznaće se, ideš na robiju, nema ti pomoći. Investitori će da te tuže, a i bez njihove tužbe, država će da te odvede na sud jer je to jednostavno protiv zakona.

Pa što je onda Sun prijavljivao godinama gubitke? Kao i Apple pre? Pa onda su mogli da muljaju i lažu, po tvom tumačenju :)

Ma daj Nikola dođi sebi. Ne znam šta više da ti kažem.

Ne, nisu. Ali su mogli da govore da ce "biti bolje" i da pricaju da je to "samo trenutno" i da "oni imaju tehnologiju koja ce im povratiti novac". A to su i radili. To je ono sto ti pokusavam reci. Brojke su brojke, ali svi probaju da ispricaju da su te brojke zapravo mnogo dobre. Ne mozes menjati brojke, ali mozes davati svoje vidjenje i nagadjati buducnost, sve dok uz to negde napises i rizike.... (Ili ih das u odvojenom dokumentu). Kao sto je Apple pricao da ce se izvuci i da ce sve biti bolje i kako je McIntosh revolucionaran proizvod i kako je sve sjajno, samo im trenutno ne idu finansije.... A zapravo ih je izvukao iPod, a zatim i OS X, koji, u vreme kad su poslovali lose, nisu bili ni u planu.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 02:03 - pre 200 meseci
Citat:
Kao sto je Apple pricao da ce se izvuci i da ce sve biti bolje i kako je McIntosh revolucionaran proizvod i kako je sve sjajno, samo im trenutno ne idu finansije....


Finansijske izveštaje nisu lažirali ili "prestavljali u najboljem svetlu," tako da.. nije mi jasno uopšte o čemu pričaš sada ni kakve to veze ima sa onim što si tvrdio. Pričao si da kompanije predstavljaju ove izveštaje u najboljem svetlu, a to jednostavno nije moguće (odnosno, moguće je, ali je onda vrlo moguće da će neko na robiju).

Možda nisi primetio, ali na tim izveštajima su samo brojevi i nikakve priče Balmera, Gejtsa ili Džobsa. Nema potrebe - brojevi su dovoljni :)

Citat:
A zapravo ih je izvukao iPod, a zatim i OS X, koji, u vreme kad su poslovali lose, nisu bili ni u planu.


Ovaj, izvukao ih je MS, sa $150 M kada su bili na rubu propasti, da se ne lažemo.

By the time Mr Jobs returned to the firm in 1997, Apple had reported losses of $1bn. It was ironically a $150m cash injection from Microsoft that helped foster Apple's revival.

Mada, ne znam zašto je to bitno..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.10.2007. u 04:02 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Crvena (usijana) Jabuka27.10.2007. u 03:03 - pre 200 meseci
jel bese billy boy ima 10% u apple-u?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Crvena (usijana) Jabuka

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9385 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.