Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BCB: Client Server dBase, Internet Linux

[es] :: C/C++ programiranje :: BCB: Client Server dBase, Internet Linux

[ Pregleda: 1762 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sisko.Marcetic
Skobalj

Član broj: 153060
Poruke: 31
212.200.175.*



Profil

icon BCB: Client Server dBase, Internet Linux23.10.2007. u 13:19 - pre 200 meseci
Treba mi par ideja:

a) U firmi imamo BCB Prof i magacinski program pogoni dBase3+ tabele sa bazama podataka. Taj program
je radjen u bcb c++ i prepravio bih ga u server, a napisao bih i klijent program kojim bih sa udljaenog mesta kontrolisao stanje u magacinu putem interneta. Pa me zanima koje su komponente podesne za to ( kombinatov program koji cu prepraviti i moj client Ako moze malo vise detalja ;)

b) Ako bi kombinat presao na Linux koja je distribucija ugodna za programiranje (najbolji ide rad alat ) kako se ponasa BCB 6 (CLX) u Linuxu. Koji su c++ alati najzastupljeniji u Linuxu i da li neki moze da parira BCB 6 ?

(U Linuxu imam vrlo malo iskustva, programirao sam samo u konzolnom rezimu sa gcc om pre x godina )

Izvinjavam se ako su pitanja malo nespretno postavljena ili deplasirana.
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.237.*



+9 Profil

icon Re: BCB: Client Server dBase, Internet Linux24.10.2007. u 11:47 - pre 200 meseci
Indy klijent-server komponente možeš koristiti. One su podržane i pod linuxom tj. u Kylixu. Tako jedan projekt napravljen u BCB-u Kylixom samo compiliras za linux i sve radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: BCB: Client Server dBase, Internet Linux

[ Pregleda: 1762 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.