Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

uvoznici , veletrgovci i dileri

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: uvoznici , veletrgovci i dileri

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16663 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: uvoznici , veletrgovci i dileri19.09.2003. u 17:08 - pre 250 meseci
vidim koliko uvoze ECS i DFI...sigurno ih uvoze na tone jel?

e pa ne moze od DFI-ja, koji je odlicna marka, da se uveze par hiljada ploca a onda posto trziste POJMA nema da se ceka da se one prodaju....

bolje je uvoziti Chaintech djubre koje ima vec pripremljen teren nego razvijati brend na nekom prostoru....sta ces, srbija je ovo...

osim toga Chaintech je neopevano djubre, uostalom neka ti bilo koji ozbiljan prodavac hardvera to kaze.....
1. nije jeftin u odnosu sta daje
2. kvalitet je prosecan i manji od toga
3. nije pouzdan jer otkazuje posle nekog vremena rada
4. 6btm,6bta3,7aja,7aja2,7aia i ostali krshevi..nemam rechi...pa toga se toliko vratilo , kao da se neka zla sila udruzila protiv Tw proizvodjaca

a sto se tice ostalog krsha...jedan jednini se pokazao kao jeftini ali pouzdan a to ti je matsonic....konkretno 8173c model matsonic-a se prodaje vec 2 godine i prodavace se i dalje jer je POUZDAN a kosta ispod 35 evra....

ja licno,prodao sam za 2 godine oko 50-60 tih ploca, i NIJEDNA mi se nije vratila...iskustva mojih saradnika su ista....
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.europeonline.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: uvoznici , veletrgovci i dileri19.09.2003. u 19:28 - pre 250 meseci
Kao što rekoh, malo smo tržište i na njemu nema previše prostora za 10 ili 20 proizvođača ploča. Traže se samo dve (ili tri) kategorije proizvoda: "najbolje, ne pitam za cenu" (tipa Asus, Abit), "nemam pojma / daj šta daš" (Matsonic, PC Chips, Zida/Tomato) i između njih "mainstream / ipak-mi-nije-svejedno-šta-kupujem" tipa MSI, Gigabyte. Ostali, poput Chainteca, Epoxa, FIC-a i sl. povremeno upadnu u neku od ovih kategorija, ali to je obično privremeno, do je jedna serija ploča na glasu ili dok uvoznici imaju "vremena" da ih reklamiraju.

Disclaimer: ne tvrdim da su navedene firme zaista najbolje / najpovoljnije / lošije, samo se trenutno tako doživljavaju.

Što se Chainteca tiče, nisam ni ja preveliki ljubitelj, mada sam imao ili uzimao za ljude koje poznajem nekoliko njihovih ploča, i da kucnem u drvo već godinama sve rade bez problema. Osim toga, ne vidim da su u poslednje vreme ni nešto naročito popularne (da ne kažem od vremena 6BTM).
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: uvoznici , veletrgovci i dileri20.09.2003. u 00:05 - pre 250 meseci
Citat:
a sto se tice ostalog krsha...jedan jednini se pokazao kao jeftini ali pouzdan a to ti je matsonic....konkretno 8173c model


Tacno, mada ja ipak smatram 8308 najpouzdanijom plocom svih vremena, ali ona je vec prevazidjena a i bila je namenjena biznis korisnicima, tako da nasem igrackom trzištu nije naročito poznata.
Inace je 8137 a ne 8173.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Darko Lekic
Darko Lekic

Član broj: 4637
Poruke: 91
*.NBS.BG.AC.YU



Profil

icon Re: uvoznici , veletrgovci i dileri22.09.2003. u 09:58 - pre 250 meseci
Bio sam na Trgu Nikole Pasica i posetio promociju firme Direct Link www.dl.co.yu
Oni tvrde da su glavni uvoznici za Asus ploce i Asus Brand Name racunare
Takodje tvrde da su jedini ovlasceni uvoznici Lexmark stampaca za koje trvrde da su najbolji na svetu , da su mnogo bolji od HP , jeftiniji u eksploataciji.Rekli su mi da HP stampace uvozi ko stigne da ne postoji ovlasceno predstavnistvo i da ne postoji
ovlasceni uvoznik
Pitao sam ih kako njihovi dileri nabavljaju robu od njih jer oni rade samo veleprodaju
rekli su mi da fizicko lice ne moze da nabavi robu od njih vec to jedino moze firma
koja je registrovana u Trgovinskom sudu ( traze dokaz o registraciji )
Pri nabavljanju robe dileri moraju da daju pismenu izjavu da je roba za dalju prodaju,
pitao sam ih zasto je to neophodno kada je donet zakon kojim je ukinut porez na promet, a oni su mi rekli da i da lje u praksi postoji taj porez . Ja sam se stvarno zacudio jer ukidanje poreza na promet je doneto pre par meseci i izaslo je u Sluzbenom Listu . Kazu da ih poreska uprava obavezuje da od dilera uzimaju izjavu da je roba na veliko nabavljena za dalju prodaju.Time se oni stite tj odgovornsot prebacuju na dilere koji treba da prilikom maloprodaje naplate porez na promet od 20% od krajnjeg kupca i taj porez uplate drzavi.
Zanima me kako se u stvarnosti ponasaju te dilerske firme da li one naplacuju porez na promet od 20 % krajnjem kupcu i da li ga uplacuju drzavi s obzirom da je donet zakon o ukidanju poreza ?
Da li poreska uprava trazi da dileri daju izjavu o daljoj prodaji da bi imala uvid da li dileri uplacuju porez na dobit koji je mislim 14 % a ne da bi imali uvid da je placen porez na promet od 20 %

Sta je prava istina oko poreza na promet od 20 % , da li je on stvarno ukinut ili firme uvoznici i firme dileri manipulisu sa tim ne bi li od kupaca naplatili 20 % vise
i strpali to u svoj dzep
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

ABSoftNet

Član broj: 766
Poruke: 100
*.vdial.verat.net

Sajt: www.netpp.co.yu


Profil

icon Re: uvoznici , veletrgovci i dileri22.09.2003. u 12:36 - pre 250 meseci
Porez na promet od 20% je delimično ukuniu uredbom od 22. decembra 2002.g. Pogledaj na www.cekos.co.yu ili neki sličan sajt za sam sadržaj uredbe. Inače, uredba ukida porez samo na neke delove za sklapanje računara i na gotove konfiguracije (dakle, ukratko, poreza su oslobođeni računari, periferija, komunikacioni uređaji i sl.), što znači da za VGA karticu porez i dalje ostaje, ali recimo za skener se ne plaća.

Prodavci su dužni da daju izjavu o kupovini robe za dalju prodaju, bez obzira da li ona ima ili ne porez. Što se pitanja o plaćanju poreza tiče, ako kada kupiš neku komponentu dobije overen račun, onda znači da firma 99% plaća porez državi, a ako ne dobiješ račun, već samo predračun ili samo garanciju, velika je verovatnoća da firma uzima keš i da ne plaća porez.

Vladimir Vucinic
 
Odgovor na temu

danijela_n_copy
Danijela Sobat
komercijalista
Beograd

Član broj: 30292
Poruke: 1
*.ptt.yu

ICQ: 314104779


Profil

icon Re: uvoznici , veletrgovci i dileri16.07.2004. u 12:58 - pre 240 meseci
Da li su uvoznici stampaca ujedno i uvoznici toner kaseta i kertridza ili postoje posebni uvoznici za to , ili se toner kasete za laserske i kertridzi za ink -jet
proizvode u Srbiji ?

Uvoznik Canon laserskih stampaca i toner kaseta je npr. - Pin Computers - Novi Sad, ili PC Centar - Beograd.... koji su autorizovani distributeri Canon-a....Kao i N-COPY, koji prvenstveno uvozi fotokopir aparate, tonere, toner kasete i rezervne delove za Canon, pa i Ricoh program. Takođe rade i program for use kertridža za laserske štampače Canon i HP firme MAX PRINT....
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: uvoznici , veletrgovci i dileri

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16663 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.