Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Joomla dodavanje novosti ne ide.. :((

[es] :: Web aplikacije :: Joomla dodavanje novosti ne ide.. :((

[ Pregleda: 2946 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

donat24
on the net

Član broj: 19510
Poruke: 32
*.tel.net.ba.



Profil

icon Joomla dodavanje novosti ne ide.. :((23.10.2007. u 06:14 - pre 200 meseci
Ne znam jel se i vama to dogodilo ali evo..
Instalacija joomle prosla bez problema, kreirane sekcije, kategorije i osim administratora jos jedan korisnik-vanjski statusa publisher.
E sad, kad se on loguje i zeli dodati novost on nema na odabiru kategorije NISTA...AMA BAS NISTA A SEKCIJE SU KREIRANE, KATEGORIJE ISTO...?
U cemu je greska..ima li koji iskusan joomla korisnik koji bi mogao korak po korak objasniti proceduru kako kreirati sekcije i kategorije a da ih frontend korisnik moze odabrati i u pojedinu dodati novost.

 
Odgovor na temu

SmartX
Filip Ajdacic
Solucija d.o.o
Kostolac

Član broj: 160588
Poruke: 6
195.252.78.*

Sajt: www.deltabit.info


Profil

icon Re: Joomla dodavanje novosti ne ide.. :((23.10.2007. u 15:28 - pre 200 meseci
Pazi ovako.. ja slabije koristim joomlu ali mislim da bih to za kreiranje sekcija trebalo da bude u tvom glavnom administratorskom panelu .. e sad .. ali je cudno to sto instalacija automatski nije kreirala neke njene sekcije i kategorije.. proveri ovo u admin panelu a ako nema onda je najverovatnije do ostecene instalacije joomle... ;) Poz!
 
Odgovor na temu

dmd

Član broj: 37299
Poruke: 192
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Joomla dodavanje novosti ne ide.. :((23.10.2007. u 21:40 - pre 200 meseci



A kako si ti sredio da on može da radi?

Napravio si publisher-a a šta si mu omogućio da može da objavi?

U User Manager-u dodao korisnika, omogućio User Editor ,da može da unosi tekst (ako si instalirao više editora iz kombinovanog polja odrediš koji će biti njegov).

E sad, bitno.

U meniju izabereš usermenu (možeš i neki drugi ako ti odgovara) i klikneš na New Menu Item, dole levo se nalazi Submit - Content ,njega obeležiš (klikneš na radio dugme),pa strelica desno ,otvori se nova strana na kojoj dodaješ ime za sekciju
(obično isto kakvo si i pre napravio), selektuješ iz liste Section: (sekciju koju mu dozvoljavaš da pablikuje),Access Level:
za registrovane.
Naravno i sam meni je podešen da samo registrovani korisnici vide.

I tako dodaješ stavku po stavku,koju treba da unosi ,postaviš modul menija gde hoćeš i onda,kada se loguje on klikne na
stavku iz korisničkog menija i unosi novu za datu sekciju-kategoriju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Joomla dodavanje novosti ne ide.. :((

[ Pregleda: 2946 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.